Yazarlar

Erkek yazıyor...

Erkek yazıyor...

Hımmmm! Türk erkeklerini hangi yabancı erkeklerle kıyaslıyorsunuz acaba? Şöyle hemen en yakın komşumuzdan başlayalım.

Güncellenme tarihi:
Erkek yazıyor...
Yunan erkekleri? Bir Yunanca konuşuyorlar, bir de rakı yerine uzo içiyorlar onun dışında neredeyse Türk erkekleriyle aynı. Olamaz.

Ruslar? Rus kadınlarla aynı yerde yaşıyorlar. Konusunu bile açmak istemezsiniz. Olamaz.

Araplar? Para filan var ama üzerinize kaç kuma gelir belli değil. Olamaz.

Afrikalı? Zenci ve adeleli olma fikri hoş gelmiştir de, ah birde Nijerya'dan olmasaydı. En azından Avrupa'da fulbolcu filan olsaydı bari, belki olurdu.

Uzak Doğulu? Kadınları popüler de, erkeklerine rağbet görmedim ben henüz. Onlarda olamaz

Acaba Avrupalı erkekleri mi kastediyorsunuz? Swinger (eş değiştirme) onlardan çıkma değil mi? Hem Avrupa'nın neresi? Güneyi, Kuzeyi? Yahu hangi ülkenin hangi erkeğiyle kıyaslıyorsunuz?
Bizi Avrupa kültürü almış, iyi bir işi olan, yakışıklı, kibar, hoşgörülü, kıskanç olmayan, sevgisini gösterebilen, gözü dışarda olmayan, büyük şehirde yaşayan yabancı bir erkekle kıyaslıyorsunuz sanırım. Sanki bu erkeğin Türkü'nü bulsanız, yabancısını ararmışsınız gibi. Eminim hepiniz "Böyle bir Türk erkeği bulsak kaçırır mıyız?" diyorsunuz.
Peki, ya bizi bu aradığınız erkekten farklı kılan ne?

Siz.

Evet, bizi o adamlardan farklı kılan tek şey siz Türk kadınları. Çünkü bizler Türk kadınları tarafından doğurulmuş, etrafı Türk kadınlarla çevrili, aşk hayatının ilk, orta, lise, üniversite ve hatta mastırını Türk kadınlarıyla tamamlamış erkekleriz (gerçi arada bir yerlerde birçoğumuza güney sahillere akın eden Avrupalı ve son zamanlardaki Rus misafirlerimiz kısa seminerlerle katkıda bulunmuşlardır). Herhangi bir yabancı erkek, bizim geçirdiğimiz evreleri geçirse bizden farklı olamaz ki. Hadi bırak bizim geçirdiğimiz evreleri, Türk kadınıyla uzun bir ilişki yaşaması, bize benzemesi için yeterli. Sizler bizi zamanla budaya budaya keresteye çevirmişsiniz, şimdi de tekrar çiçek açıp meyve vermemizi istiyorsunuz. Bir de kalkmış komşunun bahçesindeki elma ağacına bakıp, kıyaslama yapıyorsunuz. Bu bilinçsizce budanmış Türk erkeklerinin çoğundan sofraya konacak meyve çıkmasa da, iyi mobilya çıkar, başınızı sokacağınız bir göz ev çıkar, en kötü kara kışta içinizi ısıtacak odun çıkar.
Siz siz olun, yine de gözünüzü dört açın. Aramızda en kaliteli meyveyi verecek, değil komuşun ağacını, bahçesini gölgede bırakacak kadar doğru budanmış adamlar var.

Ağaçtan anlayana...

Not: Hala bizim jenerasyonda öyle bir Türk erkeği yok diyorsanız, buyrun anne olun ve gelecek nesil için kendiniz bir tane yetiştirin. Çünkü siz daha iyisini yapana kadar şimdilik en iyisi bunlar. Yoksa bana gölge etmeyin.

İşte Zeynep'in Ali'ye cevabı: Kadın yazıyor
Yayın tarihi: 27.10.2011
« tüm yazıları
4487
dahafazlası
YORUMLAR

kendi saçını beğenmeyen iki de bir değiştiren bir cins var karşımızda.. neyi beğendirmeye çalışıyoruz ki? herkesin isteğine cevap veren bir kadın/erkek var elbet. güzel yazıydı :)

tayfun karagöz 02.12.2011 21:55:16
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.