Yazarlar

Erkek yazıyor

Erkek yazıyor

Soğuk ve zor kadınlar

Güncellenme tarihi:
Erkek yazıyor
Erkeklerin soğuk ve zor kadınların peşinden koşma gibi bir merakı yoktur. Lakin ima edilen durum iki şekilde gerçekleşir.

Bu tip kadınlar kendilerine katlanacak zayıf yaban öküzünü dişi aslan edasıyla sürünün içinden özenle gözüne kestirir ve tereddüt etmeden avlamasını bilir. Bir kez bu arkadaşı kendine aşık ettikten sonra, soğuk ve zor kadın halini gönlünce yaşar.

İkincisi ise kendini aslan terbiyecisi sanan, maceraperest bir kısım erkeğin bu tip kadınlara kafa yorma merakı ile ortaya çıkan diğer bir durumdur. Kadının yumuşayacağı varsa bile, ortamı müsait kılan erkek yüzünden hiçbir şey yapmaya gerek bile duymaz.

Bahsi geçen her iki erkek için de durum çok parlak değildir. Çünkü bu ilişkiye bir kere başladıktan sonra çıkış neredeyse yoktur. Yakın arkadaşların müdahalesiyle bir kurtuluş yolu olabilirdi belki ama ilişki biraz ilerledikten sonra kadın tarafından o arkadaşların da ayakları kesiliverir olay yerinden. Zaman ilerledikçe kadın halinden memnun, hamurunu yoğura yoğura hayatına devam eder. Erkek ise kadınınıyla yaşadığı kısıtlı mutluluğun mutluluğunu yaşar.

Mutlaka her erkeğin hayatının bir döneminde soğuk ve zor bir kadın ile münasebeti olmuştur. Ya genç yaşın verdiği toyluğu ile yaşamış ve zamanla olgunlaşıp bir uyanış yaşamıştır, ya da o dönem daha iyisini bulamadığı için çaresizce elindeki "en iyi" alternatifi değerlendirme niyetine girmiş tüm ümitsizliğine rağmen son bir can havliye kendini sıyırmasını bilmiştir.

Peki, bu soğuk ve zor kadın türü yukarıdaki erkeklerden birini bulamaz ise ne olur? Kendisi hakkındaki son konuşmayı oturduğu apartmanın kapıcısı yapar; "aksi bir teyzeydi ama kimseye zararı yoktu..."

Kolay kadınları da seven erkekler vardır (ki öyle bir kadın yoktur). Bu gaflete düşmüş bir erkek için başına gelecekler, yaban öküzünden daha iyi olmayacaktır.

Bence bir erkek için en değerli ve başarması zor olan, iyi huylu ve hoşgörülü bir kadının sunduğu konforu israf etmemek ve karşılığını vermektir. Bu kadınlar altın gibidir ve çamura düşmekle değerini yitirmez. Yine de o çamurda kaybolma ihtimaline karşı düşürmemekte fayda var.

Herkes layığını bulsun.
Bu bir beddua değil temennidir.)

İşte Zeynep'in Ali'ye cevabı: Kadın yazıyor
Yayın tarihi: 27.10.2011
« tüm yazıları
4740
dahafazlası
YORUMLAR

Vay erkek yorumu harika.. "Bence bir erkek için en değerli ve başarması zor olan, iyi huylu ve hoşgörülü bir kadının sunduğu konforu israf etmemek ve karşılığını vermektir. Bu kadınlar altın gibidir ve çamura düşmekle değerini yitirmez. Yine de o çamurda kaybolma ihtimaline karşı düşürmemekte fayda var" BAYILDM BUNA...Erol Köse okuyorsa tweetlesin !;)

kraliçem 26.11.2011 15:27:41

Sayın Ali Bey yazılarınızı çok beğenerek takip ediyor ,okuyoruz.Tebrik ediyorum çok güzel mantıklı akıllıca yazıyorsunuz.Başarılarınızın dewamını temenni ederim.Sizin gibi akıllı mantıklı v hoşça yazılara ihtiyaç var en azından kişilere hoşça fikirler mesajlar veriyorsunuz .C.tesi günü =)

Mir Koral 24.11.2011 08:49:23

Herkes birini bulsun artik mutlu olacagi gerisi fasa ve fiso

seda 23.11.2011 17:56:51

camura dusen camurlasir. etme bulma dunyasi

ceyla 23.11.2011 15:23:01
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.