Işın SAYIN
IŞIN SAYIN
Diyetisyen
Tuttuk Tutmadık Demeyin: Oruç Hakkındaki Bu Yazıyı Okuyun!

TUTTUK TUTMADIK DEMEYİN: ORUÇ HAKKINDAKİ BU YAZIYI OKUYUN!

Ramazan ayında, oruç tutan da tutmayan da bir şekilde iftar sofrasına dahil oluyor. Pek çok bilgi kirliliğinin olduğu konulardan biri de malum beslenme… İftar sofralarında ve sahurda nelere dikkat edilmeli ve neleri yanlış biliyoruz diye... »

BİLGİ KİRLİLİĞİ VE TEMİZLİĞİ İLE YEŞİL ÇAY…

Çinlilerin MSG adlı kötü tuzu, muhtelif sahte ürünleri, kanserojen ve sahte gıdaları ve oyuncak boyaları dilimize pelesenk olduysa da; her zaman kötü icatları vardır diyemeyiz. Çünkü bu kez konumuz yeşil çay… »

DEMİR MİNERALİ NEDİR? DEMİR EKSİKLİĞİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Demir minerali, protein sentezi, enzim üretimi ve aktivitesi için gereklidir. Ayrıca hücrelere oksijen taşınmasına vesile olur. Böylece daha dinç hissederiz, bilişsel fonksiyonlarımız daha güçlüdür ve metabolizma çalışır, enerji harcar.... »

MASABAŞI ÇALIŞANLAR İÇİN BESLENME ÖNERİLERİ

Metabolizmamız sabah açlığında dinlenme halindedir. Uyandıktan sonra en geç 2. saatte kahvaltı yapılması halinde, sindirim ve boşaltım sistemi güne uyanır. »

GÜNE KAHVE İLE BAŞLAMANIN KURALLARI NELERDİR?

Kahvaltı yapmaktan hoşlanmıyor musunuz? Ya da belki vakit sorunu yaşıyorsunuz. »

NEDEN HER GÜN YOĞURT YEMELİYİZ?

Karbonhidrat, protein ve yağ bakımından kendi içinde oldukça dengeli bir besindir. Tek başına öğün olabilecek kadar besleyicidir. »

#KADINOLMASA TOPLUMDA DEĞİŞİM OLMAZDI

Bir kadın değişirse, bir aile değişir, mahalle, kent, toplum değişir. Atamızın kadınlara verdiği değer de bundandır. »
/ İdeal Kilo Hesaplama
Boyunuz:
cm
Kilonuz:
kg
Yaşınız:
Cinsiyetiniz:
İdeal Kilonuz
Sonuç
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.