Yazarlar

Oje, aşkı nasıl öldürür?

Oje, aşkı nasıl öldürür?

Ne yazsam, ne yazsam diye düşünürken televizyonda o iğrenç ojeleri gördüm ve bunun üzerine bu konuyu kaleme alayım dedim.

Güncellenme tarihi:
Oje, aşkı nasıl öldürür?
Yazın sonlarında arkadaşlarımın tek derdi bana bir kız ayarlamaktı. "Arkadaş, ben böyle mutluyum, zaten kısmetse olur" desem de hepsi sözleşmiş gibi aynı repliği tekrarlıyordu. Neyse, bir gün benim kankalardan Can geldi. "Abi bu akşam kızlarla çıkıyoruz. İçlerinden birini beğenirsin artık." dedi.

Akşam oldu. Her ne kadar istemem desem de, aynada kendimi beğendim, yakışıklılığımdan kızları mahrum etmek istemedim.

Gittim bir de baktım ki 3 tane kız, hepsi birbirinden taş. Gözler, dişler, saçlar, boy, pos, endam şahane... Hangisine daha çok yanaşsam diye kararsız kalmışken bir tanesininin elleri dikkatimi çekti. Tıpkı Bülent Ersoy gibi tırnaklarına yeşil oje sürmüştü. Çatalı tutan el değil, yeşil bacaklı bir hayvandı sanki. Resmen midem kalktı. O anda bir tanesi sadece seçtiği iğrenç oje yüzünden çıktı listemden.

Gerçekten anlam veremiyorum. Tamam, siz kadınlar sadece erkekler için değil ,öncelikle kendiniz için güzelleştiğinizi düşünüyorsunuz (ki ben aslında birbirinize nispet yapabilmek için güzelleştiğinizi biliyorum ama o ayrı bir yazının konusu ama bizsiz de yaşayamıyorsunuz. Eee o halde neden erkekleri kendinizden soğutmak için elinizden geleni ardınıza koymuyorsunuz? Bırakın şu rengarenk, renkli hamur modundaki ojeleri sürmeyi. Biz erkekler en çok rakı beyazı severiz, hiç olmadı kırmızı severiz. Hatta 319 ve 321 diye ojenin numarasını bile veririz... Her ne kadar bordo kapıya sıkışmış parmak gibi dursa da ona da okey deriz. Ama renkli ojelere asla.

Sizi sanıyor musunuz ki erkekler kadınlar kadar dikkatli değil? Tamam çok müşkül durumda olduğumuzda gözümüz detay görmez, ama inanın onlarla evlenmeyiz. Ama biz de detaycıyız.

Nitekim , tam radarlarımı ikinci namzete çevirmiştim ki el ve ayak ojeleri farklılığı nazır-ı dikkatimi çekti. Arkadaş uyumlu olacaksın. 3 numaranın da başarılı ve yoğun bir iş kadını olduğunu düşünmeye başlamış, ilgimi onda toplamıştım ki onunda elindeki telefonla, sosyal paylaşım sitesinde "takip ettiklerinin" kölesi olduğunu fark ettim. Hanımlar karşınızdaki insanlara biraz zaman ayırın iletiler, yorumlar kaçmıyor ama bakın kaçan bir şeyler var. Gerçi o kız da kaybettiğinin farkında olsaydı eminim o telefonu bir daha kullanmazdı da neyse :)

Hani derler ya çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır diye, yanlış bu laf. Çirkin çirkinliğiyle ne kadar bakımlı olsa zaten çekilmez de, güzeller de bu tercihleriyle kendilerini imha ediyor be kardeşim.

Evet, diyeceğim o ki güzelliğinize fazla güvenmeyin. Diyeceksiniz ki alt tarafı asetonla çıkabilecek bir oje...

Ama yokkkk. Ben siz hatun kısmını sizden iyi tanırım. Evlenene kadar sürersiniz kırmızı ojeyi, nikahı bastıktan sonra da velev ki moda olsun, sırf "kanka"nız Asugül'e nispet olsun diye gerekirse tırnaklarınızı bile söktürürsünüz. Uzun lafın kısası asetonla çıkabilecek bir oje bile kısmetinizin anında kapanmasına neden olabilir. Elinizdeki yeşil ojeye rağmen ağınıza bir erkek düşürdüyseniz de kendisi ya renk körüdür ya da 3 güne kalmaz arazi olacaktır.

Gece nasıl mı bitti? Elleri ve kızları masada bırakıp, kendini bana adamış, benden başka kimseye önem vermeyen kedimin doğal güzellikteki patilerini severken buldum kendimi...

Çılgın ojelere bir göz atın
Yayın tarihi: 18.10.2011
« tüm yazıları
4515
dahafazlası
YORUMLAR

daha yeni mavi oje almıştım ya :)

handeeesuu 28.06.2012 11:19:27

ehh, insan bu kadar picky olmaya görsün...

isim 19.10.2011 13:40:56

tırnaklr fzla uzn olnca itici druyr renkl olunca değl

sui 19.10.2011 07:14:00

ayrıca başlık saçma olmuş aşkı öldürmez etkilenmeyi öldürür o da mantıklı geliyor nasıl herkes için kıstas varsa mesela ben zevk sahibi olmayan kopya baştan aşağı marka insandan etkilenmem erkeklerin de çok abartılı tonda makyaj, oje türevi durumlardan etkileneceğini sanmıyorum durum bu sadece ..

aslı 19.10.2011 02:38:12

BURDAKİ KİŞİNİN ANLATTIĞI O DEĞİL ZATEN.SİZ BAYANLAR KENDİNİZİ BİŞEYE BENZETMEK İÇİN YAPTIĞINIZ SAÇMALIKLAR ADETA İTİCİ MİDE BULANDIRICI OLABİLİYOR ZAMAN ZAMAN o ''beni seven böle sevsin'' die yazan arkadaş MERAK ETME SENİ SEVEN ÖLE SEVECEK AMA ÖMÜRLÜK SEVMİCEK.en mükemmel güzellik SADE güzelliktir.SABAH KALKTIĞINDA YÜZÜNÜ YIKADIKTAN SONRAKİ HALİN GERÇEKTEN GÜZELSE BEN ONA GÜZEL DERİM...

mehmet_tamac 19.10.2011 02:08:33

O KIZLAR SANA BAKMADIĞINDAN TAKILA TAKILA OJEYE TAKILMIŞ OLMAYASIN SEN:)BAKSANA BİRİSİ YÜZÜNE BİLE BAKMAMIŞ HABİRE TELEFONLA İLGİLENMİŞ.EĞER SEN KIZIN AKLINI BAŞINDAN ALSAYDIN NE TELEFONU GÖRÜRDÜ GÖZÜ NE DE BAŞKA BİR ŞEYİ.HAYATIMDA OJE SÜRMEDİM AMA SÜRENE DE KARIŞMAM.KARŞIMDAKİNDEN NE KADAR ZEVK ALDIĞIMA BAKARIM KIZ OLSUN ERKEK OLSUN.YANİ SEN BÖYLE DAHA OJE NUMARALARINDA ELİYORSAN KIZLARI ,SANA KEDİNLE ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİM:))AMA DİKKAT ET Bİ GÜN YALNIZLIKDAN SIYIRIP KEDİNE KIRMIZI OJE SÜRERKEN BULMA KENDİNİ:))

LEYLEK 18.10.2011 23:41:10

ben renkli ojeleri çok sverim özellikle mavi yeşil tonlarını, yakıştığnı da söylerler kim ne derse desin kırmızı ve frenchim de var ama renklerimden vazgeçmem bni seven böyle sevsn hem önemli olan yakışması :)

sıla 18.10.2011 22:14:36

katılıyorum ben bir bayan olarak bu tür bayanların çok itici olduğunu düşünüyorum.

derya 18.10.2011 19:36:43

aslında güzel bir konuyu anlatmışsınız ama çoğu şeye takılmamak gerekiyor,çünkü erkeklerde daha çok ayrıntı bozuntuluklarıyla dolu ,biz kadınlar bazı şeyleri görmezden gelebılıyoruz ,karşı tarafında görmezlikten gelmesi herşeyi olurun abırakılması daha ıyı yoksa kımse kımseyı bulmayıp herkes kısmeti kapalı evinde oturacak ve yalnız başına bulacak kendini:)

miracle 18.10.2011 16:46:55

ben kız olduğum halde bazı renkler ıykkk yani o fosfor tonları sanki başka güzel renkler yokmuş gibi moda diye kopya robot modunda gezmek saçma herkes yakışanı yapmalı fizigine,tipine,yaşına

aslı 18.10.2011 16:45:49
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.