Yazarlar

Aç aslan gibi koruyun aşkınızı

Aç aslan gibi koruyun aşkınızı

Aradığınız aşkı bulunca yemek bulmuş aç aslan gibi koruyun onu. Neden mi? Etrafta çok aç var. Herkes sizin yemeğinize göz dikebilir.

Aç aslan gibi koruyun aşkınızı
Çok dertliyim! Yaş kemale erdikçe aşka hatta hatunlara bakışım bile değişti. Hatttaaa, eskiden bizim kankalarla toplanıp kadın kısmı hakkında yaptığımız muhabbetle, bugünküler arasında dağlar kadar fark var. Gençlikte bir hatunun güzel olması (bazı durumlarda sadece varolması)yeterdi. Amaç onunla tanışabilmek sonrasında da... :) Utandım bunca hatunun arasında sonrasını siz tahmin ediverin artık.

Gel gör ki nüfus kağıdı eskimeye yüz tuttuğundan beri bir haller oldu bana. Dış görünüşün önemi azaldı, elbette benim de bir olmazsa olmazım var (çok şükür daha ölmedik!)ama tuhaftır gönül güzelliği yüz güzelliğini etkileyen bir durum haline geldi. Ahhh ahh yaşlandım yahu.... Ne alaka demeyin. Eskiden abilerimiz sevdiğin insan çirkin olsa da sana dünya güzeli gelir dediklerinde bir tarafımla gülerdim. Heyhat, şimdi ise bu lafın altını fosforlu kalemle çiziyorum.

Sorun şu ki, artık kimse aradığı aşkı kolay kolay bulamıyor, bulan da başkasına kaptırıyor. İnsanlar yalnız, başkalarının aşkına imrenerek bakıyorlar. Geçen gün bir kız arkadaşımla konuşurken bana yakın bir arkadaşını çekişitirdi. "Ya inanamıyorum. Benden çirkin. Üstelik ben daha kariyerliyim, daha da espriliyim. Ama kaltağın sevgilisine bak? Hem zengin, hem yakışıklı çocuğu kaptı" diyerek bir kadeh şarabı dikti kafasına, üstüne de anında ikinciyi doldurdu...

Kıssadan hisse, benden size nasihat: Aradığınız aşkı bulunca yemek bulmuş aç aslan gibi koruyun onu. Neden mi? Etrafta çok aç var. Herkes sizin yemeğinize göz dikebilir.

Serengeti'de bazı hayvanlar yemeklerini tüm öfkeleriyle korurlar ya, siz de bulduğunuz aşkı öyle koruyun işte. Çakala karşı çita, sırtlana karşı aslan gibi koruyun aşkınızı diğer kem gözlerden, diğer dedikoducu kızlardan.
Bu devirde aşk kolay bulunmuyor. Elinizde tutmak sizin elinizde. Hadi bakalım dosta düşmana gösterin ne kadar kabiliyetli olduğunuzu.
Yayın tarihi: 25.11.2011
« tüm yazıları
4323
dahafazlası
YORUMLAR

Tipik erkek işte diyoruz çoğu zaman. Hele ki "nefes alsın yeter.." yorumunuz yok mu saç baş yolduracak cinsten. Rabbim herkesin sahip olduğu aşkı kem gözlerden korusun. Yalnızlara yalnız geçen yılların acısını unutturacak en güzel aşkı nasip etsinn :))

Merdiye 25.11.2011 17:50:06

Hahahah bayıldım. Çok doğru yazmışsınız. Allah nazarlardan ve aç gözlü kızlardan korusunnnnn

EceMus Ergeç 25.11.2011 15:44:24

Muhteşem Olmuş Kaleminize sağlık :)

Ceren Cece 25.11.2011 11:26:24

Erkek sinek her yazına bayılıyorum :D İyiki varsınnnnn

Gizem 25.11.2011 11:17:43
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.