Yazarlar

Yasak aşklar hep mi kaybeder?

Yasak aşklar hep mi kaybeder?

Gönül Derman, işin içinden çıkamadığınız anlarda sizlere yardım elini uzatıyor. Sorularınızı cevaplıyor.

Yasak aşklar hep mi kaybeder?
Yasak aşklar...

Soru: Ben 22 yıllık evli bir erkeğim, 19 yaşında bir oğlum, 9–14 yaşlarında iki kızım var. Eşimle 20 yaşında evlendik, her ikimizde aynı yaştayız. Evliliğimiz bir aşk evliliği değildi. Yıllardır çok büyük bir problem yaşamadan, ancak eşime âşık olmadan yaşadık. Aramızda eğitim farkı var, ben üniversite o ise ilkokul mezunu. İkimizde birbirimizi idare ettik. Önceleri onu sevdiğimi zannediyordum ama yıllardır aramızdaki bağın sevgi olmadığının farkındayım. Mantık çerçevesinde birlikteliğimiz bu günlere geldi. Yaklaşık dört ay önce üniversiteden sınıf arkadaşımla internet üzerinden yazışmaya başladık. Ben onu okul yıllarında da beğeniyordum, ama çekingen yapıda olduğum için açılamamıştım. O da bana aynı duyguları besliyormuş. Yazışmalarımızın daha ilk günlerinde beğenilerimizi ifade ettik. İkinci ayında da aşkımızı ilan ettik. Günde ikişer üçer kez yazışıyoruz, resimler gönderiyoruz. Telefonla da görüşmeye başladık. Birbirimizi çok seviyoruz. Onun da 3 tane oğlu var. Eşiyle olan durumu da benimkine benzer. Görünüşte sorunsuz yürüyen evliliklerimiz, diğer yanda da birbirine deliler gibi âşık iki insan. İşin içinden çıkamaz olduk. Birbirimizi daha okuldan beri yüz yüze görmedik bile. Ama aşkımızdan şiirler yazıyoruz. Ne yapacağız bilemiyorum.


Merhaba
Çok genç yaşta evlenmişsiniz. Dolayısıyla ilk gençliğin verdiği bir heyecanla aşktan ziyade toplumun ve ailelerin yönlendirmesiyle ne olduğunu anlamadan bir evliliğe adım atmışsınız. Elbette zaman geçince çağın değişmesiyle de ve hala genç olmanız sebebiyle yeni arayışlar ve heyecanlar peşinde olmanız insani bir zaaf olarak normal görülebilir. Lakin işte sonrası.
Ortada var olan 6 ve neredeyse yetişkin çocuk. Her şeyden habersiz duygusal anlamda aldatılan iki eş. İki kişinin arayışları neticesinde alt üst olmuş 8 hayat. Fakat bir ömürde başkasını severek nasıl geçer kaygısı ile yaşanan telaşınız...
Siz yaşarken ben okurken işin içinden çıkamıyoruz gibi. Ne dersiniz haksız mıyım? Bu durumda artıları ve eksileri bir düşünelim ve sorularla cevapları bulmayı deneyelim.
Resimlerden birbirinizi gördünüz. Fakat zaman geçti karakterler değişti. Kişilikler oturdu ve hayattan beklentiler değişti. Birbirinizle zaman geçirmeden bunun adına aşk dememiz doğrumu acaba diye bir soralım? Belki geçmişte ki hoşlanmalar ve arayışlarınız neticesinde oluşan boşluk sizi birbirinize itmiş olabilir desek daha mı doğru olur acaba?
Şimdi sevgili dostum; belki şu anda oturup bir daha kayıplarınızın ve kazançlarınızın bu ilişki neticesinde neler olabileceğini düşünmek zorundasınız. Oldukça huzurlu ve sağlıklı bir aile yapınız var. Bu birçok evlilik için inanın bana büyük bir lüks olabiliyor. Sizin elinizde bunlar mevcut. Âşık olduğunuzu düşündüğünüz kadın başkasının güvendiği eşi ve her şeyden önce bir anne var karşınızda ve onların yuvası. Peki, bu sorumluluğu da göze alabilir misiniz? Siz çok farkındasınız esasında kendi ailenizin direği olarak yuvanızın durumunu. Bu huzurlu aile yapınızı bozarsanız neler kaybedebileceğinizi hiç düşündünüz mü? Çocuklarınızın ve diğer hanımın çocuklarının bu süreçten alabileceği yaraları hesaplamanız mümkün mü? Bu vicdani sorumluluğu üstlenebilecek misiniz? Diyelim âşık olduğunuza görüşmeden tam inanıyorsunuz ama ya görüşmeye başladığınız da birbirinize hiç uygun olmadığınıza kanaat getirdiniz. Kayıplarınızı geri getirebilir misiniz?
Ama bu heyecan ve aşkta size canlılık ve hayat enerjisi veriyordur.(eminim içten içe bu şekilde düşünüyorsunuzdur.)
Belki bu gece artık elinize kâğıt ve kalem alarak (bilimsel ve oldukça sağlıklı bir yöntem) bir bilanço çıkarma zamanınız gelmiştir ne dersiniz? Bir tarafta kayıplar bir tarafta kazançlar. İşte şimdi gerçekleri daha net görüp kararınızı belki biraz daha kolay verebilirsiniz. Aşka her daim saygım olsa da doğrular ancak hayatımıza anlam katabilir ve gelecekte ödeyeceğimiz bedelleri en aza indirebilir.
Üzgünüm. Bunlar benim doğrularım. Dilerim sizinde doğrularınızı bulmanıza katkıları olur. Ne zaman dilerseniz veya biriyle dertleşmeye ihtiyaç duyarsanız ben sizi sürekli dinlemeye hazırım.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 24.02.2010
« tüm yazıları
15103
dahafazlası
YORUMLAR

çok acı çekiyorum sevdiğim bi adamın evli olduğunu 3 tane çocuğunun olduğunu öğrendim ve yıkıldım kandırdı beni hayallerimi yıktı sevmiştim onu şuanda benim peşimi bırakmıyo hala arıyo benim diğer yarım olduğunu biliyorum diğer taraftanda onunla bi geleceğim olmadığınıda biliyorum duvarlar arasında sıkışmış vaziyetteyim

umutsuz vaka 14.03.2010 20:00:25

Hatımda gördüğüm en rezil flim iğrenç diyeceğim kadar diyebilirim

ezo 03.03.2010 17:19:58

Ayrılmadan kısa bir süre önce benden yüklü miktarda para almıştı, yüksek faiz kazandıracağı iddiasıyla.3 sene boyunca beni tepe tepe kullandı, paramı ise hala kullanıyor ve ayrılalı 1,5 yıl olmasına rağmen türlü bahanelerle ödemeye yanaşmıyor.Benim hikayem kadınlara ders olsun.Asla evli erkeklerle birlikte olmayın sadece kullanıldığınızla kalırsınız

KELİLE İLE DİMNE 02.03.2010 16:48:57

Evet yasak aşklar hep kaybeder!20 kusür senelik arkadaşım, dostumdu.Birgün bana bir süredir sana farklı gözle bakıyorum deyiverdi.İkimiz de evliydik ve evliliklerimiz çok kötü gidiyordu.Sevgiye açtım, onda buldum sandım ve 3 yıl süren bir ilişkimiz oldu.Bana şiirler yazan, her fırsatta bana hayranlığını dile getiren bu adam, ben artık 2.kadın olmak istemiyorum deyince bundan hiç hoşlanmadı.Sürekli olarak kendisine cehennem hayatı yaşattığından bahsettiği eşinden ayrılmaya yanaşmadı.Oysa karısı tescilli bir ruh hastası, bir keresinde küçük kızına elinde makasla saldırmış.Genede vazgeçmedi ondan

kelile ile dimne 02.03.2010 16:46:16

HERZAMN

S 26.02.2010 05:26:01

Sevgili Gonul Derman, sizi cok seviyorum ve goruslerinize cok guveniyorum. iyiki burda varsiniz ve sorunlarimizi bizimle cok samimi bir sekilde paylasiyorsunuz. sizin sayenizde olgunlastigimi hissediyorum kendi sorularimin cevaplarini baskalarinin cevaplarinda buluyorum. Allah sizden razi olsun... sevgiyle kalin..

nelisah 25.02.2010 17:43:35

benim kocam beni eski sevgilisiyle aldatıyor.onlar mutlu ama ya benim çektiğim acılar.çocuklarım ve ben darmadağanız.dilerim onlarda benim kadar acı çekerler.yasak aşklar hep suçludur.onların günahı bizim acımız oldu.

acı çekiyorum 24.02.2010 12:52:28
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.