Yazarlar

Tembel erkekler itinayla düzeltilir!

Tembel erkekler itinayla düzeltilir!

Tembel kadın değerli kadın mıdır? diye sormuştum sizlere. Sizlerden gelen üç farklı ve çarpıcı yorumu paylaşıyorum. Birinde cevabınızı mutlaka bulacaksınız!

Tembel erkekler itinayla düzeltilir!
Konu: Tembel kadın değerli kadın mı?


Her şey kadınların elinde...

Biz bayanların erkeğimize ve çocuklarımıza sevgimizi gösterme biçimimiz onlar için yaptığımız fedakârlıklarla paralellik taşımakta. Ben zannetmiyorum ki sevgimizi fedakârlıklarla gösterme biçimi bizim bilinçli olarak seçimimiz.

Bu beylerin anlayamayacağı, kadınlara özgü bir genetik kod olsa gerek.
Sanırım biz nasıl muamele görmek istiyorsak karsımızdakine de öyle davranıyoruz. Yani biz bayanlar zannediyoruz ki biz fedakârlık yaptığımızda daha da kıymetli olacağız çünkü biz bazen erkeğimizi çocuklarımızı hatta arkadaşlıklarımızı yeri geldiğinde bu fedakârlık ölçeğiyle değerlendiriyoruz. Bence bu bakış açımızı bu noktada değerlendirmemiz gerekmekte. Ben simdi kalkıp hiç bir hemcinsime aman ha sakin fedakârlık etmeyin gibi bir cümle sarf etmiyorum ama sanırım bunun olcusunu iyi ayarlamak gerekiyor.

Unutmayalım ki eğer birine sürekli verirsek o kişi bize borçlanmaya başlar ve inanın ki hiç kimse borçlu olmayı sevmez. Bunun dışında sanırım biz bayanların karsımızdakinin ne zaman nerede hangi konuda neye ihtiyacı olduğunu hissetme gibi bir yetimiz de mevcut. Eşimizin suratındaki en ufak bir değişiklik o söylemeden onun ne problemi olduğunu anlamamıza yeter de artar bile. Ama ne yazık ki ayni yeti beyler de olmadığı için biz bayanlar yine durduğumuz noktadan beylerin bizi anlayabileceğini düşünmekteyiz. Her isin peşinden koşturuyoruz, yorgunluktan olup bitiyoruz yardıma ihtiyacımız var ama bunu biz söylemeden eslerimizin anlamasını bekliyoruz. Çünkü biz olsak onlar söylemeden çoktan fark ederiz.

İstemeyi bilmeli...

Kabul etmek gerekir ki, beylerin bu konuda gelişmiş bir becerileri ne yazık ki yok. Bu noktada, onları kırmadan bizlere yardım etmelerini sağlamak aslında çok zor değil. Zaten erkek kadına yardım ettiği müddetçe erkekliğinin, güçlü olduğunun farkına varıyor. Erkeğinizden yardım isteyin, bırakın size yardım ediyor olmanın zevkini yaşasın. İnanın bu bizi ne daha az fedakâr, ne daha az sorumsuz yapar. Aksine esiniz sizin ona ihtiyacınız olduğunu bilmenizin gizli gururunu yasar. Ama özellikle biz 30'unu aşmış eğitimli çalışan ekonomik özgürlüğünü eline almış her şeyi kendileri başarmış kadınların her ne kadar esimiz olsa da bir erkekten yardım istemesi nedense erkeğimize zayıf yönümüzü göstermek adına kabul edilemez bir davranış gibi değerlendirilebiliyor.

Çöpü dökmek çok zor bir is değildir bizim için ve nedense biz bayanlarla özdeşlemiş bir görevdir. Ama inanın bizim evde o eşimin görevidir. Simdi sakin içinizden aman bir poşetin ağzını bağlayıp kapıya çıkartmanın da nesi zor ki demeyin, zaten zorluğu ölmesin size düşündüren, bırakın esiniz bir şekilde ise yaradığını düşünsün evde. Eğer içinizden ama benim esim bütün gut çok çalışıyor eve çok yorgun geliyor bir de evde is yaptıramam yazık diye geçiriyorsanız kendinizin de ayni durumda olduğunuzu unutmayın!!! Eğer esinizden çöpü dökmesini rica ettiğinizde olumsuz yanıt alıyorsanız ona kızıp bağırıp sinirlenmek yerine yumuşak bir sesle ama hayatim sana ihtiyacım var dediğinizde zannetmiyorum ki akli başında bir erkek yardım etme güdüsünden kendini kurtarabilsin.

Erkeklerin dilinden konuşmalıyız...

Bu arada küçük bir tavsiye biz bayanların ağzından çıkan ve bize sorarsanız "rica cümlecikleri" olan "yapabilir misin, edebilir misin" leri beyler nedense onların kabiliyetlerini sorguluyormuşuz gibi algılamaktalar. O nedenle 'yapabilir misin' yerine 'yapar mısın' cümlesini kurmak, erkeğinize sizin onun yardımına ihtiyacınız olduğu mesajını vererek daha iyi sonuç almanızda etkili olacaktır.

Atalarımız boşuna dememişler ağlamayan çocuğa meme verilmez diye. Eğer biz eşlerimiz yerine birbirimize dert yanmaya devam edersek çözüm bulmakta geç kalabiliriz.

Sevgilerimle,
Zeynepgül


Dinsizin hakkından imansız gelir... >>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 23.10.2009
« tüm yazıları
17646
YORUMLAR

bizler dogdugmuzdan itibaren o sorumluluklar bize veriliyor aman erkgin yaptıgı temizlikten nolur aman mutfaga girerse mahvedr böle düşüne düşüne onlarında işine geliyor aslında onlara yaptırmak lazım ama benim eşim saolsun bana hep yardımcı olur bende asla hayır demiyenlerdenim :)))

AşKkK aŞkK 07.11.2009 01:41:20

vallahi dogru hepsi istemesini bilceksin cok nazik olmıcaksında erkek bu çünkü:) yaparmısın deyip hemen arkasına bi laf ekliceksin bende sunu yapayım bunu düzelteyim diye kafası karısıyo zaten yapıyo o zaman. bende 1 aylık evlıyım çöp 1 kere bıle dokmedım yapmak ıstemedıgın baska ısler varsa yapamam edemem dıyceksın bılmıtyorum ben dıyceksın kadınsın sen naz yapıcaksın e brazda rol yapıcaksın:)

emel 28.10.2009 10:32:39

KADIN MİLLETİ ÖNCE KONUŞMASINI VE ZAMANI GELDİĞİNDE DE SUSMASINI BİLECEKTİR. ÖYLE BİRİLERİNİN SIKMA PALAVRALARI İLE ERKEK MİLLETİ DİZE GELMEZ. HEM ERKEK İLE KADIN HİÇBİR ZAMAN EŞİT DEĞİLDİR. ERKEK YARATILIŞ OLARAK DAHA DIŞ ORTAMA UYUMLU VE KADIN DAHA ÇOK İÇ ORTAMA UYUMLUDUR. KADIN KADIN OLMANIN ERDEMİNİ İYİCE BİLECEK VE ERKEK ERKEK OLMANIN ERDEMİNİ. BEN HERŞEYE RAĞMEN TÜM DONELERİN KADINLARIN ELİNDE OLDUĞUNA İNANIYORUM.

AS 23.10.2009 15:56:40

Ne kadar yazılırsa yazılsın konuşulursa konuşulsun insanlar kendi egolarını tatmin etmedikçe(ki ble bişi asla olmaz) bu konular asla halolmaz.toplu halde ya antidepresan kullanacağız yada toplu psikolojik destek olacağız...

EDA 23.10.2009 11:05:43

duruma göre değişir.

didem 22.10.2009 17:50:38

bunları başardıysan ne mutlu sana.ama bütün erkekler büylemidir. rica etsen bile dinlemzler.annem nası lrica ederse etsin babam annesinden gördğünü bekliyor annemden.her işi annemin yapmasına o kadar alışmış ve normalki kadın kendini paralasada çok normal geliyor bizede tabii:))

ayşe 22.10.2009 11:49:50
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.