Yazarlar

Su ile gelen güzellik

Su ile gelen güzellik

Sevgililer gününün yaklaştığı şu zamanlarda sevdiklerinize ne hediye edeceğinizi düşünürken size bir alternatif sunmak istedim. Bu sene hem kendinizi hem de sevgilinizi Spa bakımı ile şımartın.

Spa kelimesi su ile gelen güzellik anlamında kullanılır. Spa bakımları asırlar öncesine dayanır.
Bu bakımlarda amaç, ısı ile bedeni rahatlatmak, masaj ile gevşemeyi sağlamak ve su ile sistemi arındırmaktır.
Bu eski yöntemler günümüzde modern teknolojiler ve yenilikçi ürünler ile birleştirilerek karşımıza çıkıyor. Şimdi bu bakımlara bir göz atalım:

Masaj Terapisi: Vücuda uygulanan masaj tekniği ile kan dolaşımını hızlandırır, yağ salgılamasını dengeler, kasları kuvvetlendirir, dokulardaki asit atıklarını arındırır, sinirleri rahatlatır, dokulara oksijen taşır ve cilde yumuşaklık sağlar.

Phytoterapi: Doğal içerikler ve bitkiseller kullanılarak beden rahatlatılır, toksinlerden arındırılır.

Aromaterapi: Bitki ve baharatların saf özleri olan konsantre aromatik esansiyel yağlar, masaj ile vücuda uygulanır ya da solunum yolu ile etkileşim sağlanır. Ayrıca hamamda, jakuzide ve buhar odasında kullanılır.

Hidroterapi: Vücuttaki teröpatik etkilerinden dolayı içten ve dıştan su kullanımı demektir. Sıvı olarak kullanımın yanısıra buharla solunum tedavisinde kullanılır. Su dolaşımı arttırır, kasları rahatlatır (buhar banyosu ve şok duşlar), lenf sistemini uyarır (soğuk su masajı), akciğer solunumunu arttırır (buhar), vücudu zindeleştirir. Mineral su kullanıldığında "Balneotherapy" olarak, deniz suyu kullanıldığında ise "Thalassotherapy" şeklinde adlandırılır.
Yayın tarihi: 05.02.2010
« tüm yazıları
2533
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.