Yazarlar

Stil dosyanıza başlama zamanı

Stil dosyanıza başlama zamanı

Kendinize zaman ayırabiliyor musunuz? Cevabınız hayır mı? Öyleyse önce kendinize biraz zaman yaratmayı deneyin, görüntünüz ve kıyafetlerinizle yeni maceralar yaşayabilmeniz için zamana ihtiyacınız olacak çünkü.

Denemeye başlayın. Bir hafta süreyle, her gün farklı bir görüntü sergileyecek şekilde eşleştirmeler yaparak giyinmeyi deneyin mesela. Belki bir gün etek ceket, bir diğer gün pantolonlu bir takım, bir gün elbise.

Bu arada gerçekten vücut tipinize gitmeyen ya da hiç bir zaman hoşlanmadığınız stilleri denemek zorunda değilsiniz... İşe giderken denediğiniz yeni stiller, yeni renk eşleştirmeleriyle nasıl bir etki yarattığınızı gözlemleyin. Kişisel tarzınızı yarattığınızı; çevrenizdekilerin onaylayan, takdir eden yorumlarını sık sık almaya başladığınızda fark edersiniz.

Sonraki adımda, en sevdiğiniz parçalarla 3 değişik görüntü yaratmayı denemeye başlayın. Yavaş yavaş, adım adım. Belki her zaman severek giydiğiniz bluzunuzla bu kez farklı bir aksesuar kullanabilirsiniz. Bir köşede unuttuğunuz fularınız olabilir belki tamamlayıcınız... Ya da her zamankinden farklı bir renkte etek ile eşleştirerek belki de. Yoksa siz de mi pantolon severlerdensiniz? Öyleyse bir de gömleğinizi ya da bluzunuzu pantolonunuzun üstünde bırakıp şık tokalı bir kemerle farklı bir görüntü elde etmeyi deneyin.

Ya da tipik jile kesimli elbiseler mi sizin seçiminiz? Bu kez içinden bir gömlek giymeyi deneyin, mevsimine göre uzun ya da kısa kollu, gömlek yakanızı da elbisenin üzerinden çıkararak oluşan renk kontrastını izleyin. Ya da elbisenizin üzerine uyumlu ama sürpriz renk bir ceket ekleyin.

Belki de hep düz renkler giymeyi tercih ediyorsunuz? Sevdiğiniz bir desen aramaya başlamanın tam zamanı... İtiraz etmeyin, inanın bana hepimiz için sevebilecek desenler var. Ben kendime inanamıyorum bazen, nasıl fark etmemişim yıllardır bu kadar çok desen alternatifi olduğunu. Sadece çiçeklileri, ekoseleri, şal desenlerini düşünmeyin. Belki de renklerin bir arada duruşuyla sizi kendine çekecek bir desen sizi bekliyor. Belki de en sevdiğiniz çizgililer hala ama yeni renkler denemeye ne dersiniz?

Hep takım mı giyiyorsunuz, peki bir de takımlarınızın alt ve üstlerini birbiriyle giymeyi deneyin. Gömlek ya da diğer aksesuarlarla farklı parçaları bir araya getirmeyi deneyin. Basitten başlayın, bej takımınızın pantolonu ile lacivert takımınızın ceketini eşleştirin mesela, içine giyeceğiniz bir mavi gömlek ve bejli mavili bir fularla tamamlayın yeni giysinizi.

Bütün bunları denerken hoşunuza giden, başarılı seçimlerinizi not alın. Yalnız değilsiniz hepimiz unutuyoruz. Beğendiğiniz ve rahat ettiğiniz stilleri yazın ve alışveriş zamanlarında yanınızda bulundurun.

Dergi, gazete ve kataloglarda beğendiğiniz resimleri keserek bir stil dosyası oluşturun. Zaman zaman basılı gardırobunuzu da düzenleyin. Size eskisi kadar çekici gelmeyen kıyafetleri dosyanızdan çıkarın, yenilerini ekleyin. Alışveriş zamanı geldiğinde bu koleksiyonunuz tercihlerinizi yaparken size kişisel stilinizi hatırlatacak. Stil dosyanızı canlı tutun.

Suna Kabadayı
İmaj Danışmanı
Sekizinci Renk

Yayın tarihi: 21.03.2006
« tüm yazıları
1010
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.