Yazarlar

Sonbahar alışverişi

Sonbahar alışverişi

Mağazalar yeni sezon ürünlerini vitrine çıkaralı birkaç hafta geçti. Alışverişin başlaması ise havaların bir miktar serinlemesiyle oldu.

Kıyafet ve aksesuarlarda sıkça kullanılan süslemelerin, nakış ve işlemelerin, mücevherlerin yerini, yalın hatlı, erkeksi, klasik ve geometrik desenler alacak. Siyah ve beyazın birarada kullanıldığı dramatik desenler ve bunlara katılan parlak, cesur bir kırmızı ise sonbaharın favori rengi olacak.

1- Dizüstünde biten bir trençkot, klasik şık giyimin vazgeçilmez parçası. Etek-ceket ve pantolon-ceketli kombinasyonların oldukça revaçta olduğu bu sonbahar, kimse siyah ya da bej bir trençkotu gardırobundan eksik etmesin.

2- Dar yelek. Katlı giyim modasına ve ofis ortamına uygun şık bir alternatif. Daracık yelekler, yüksek yakalı, militer tarzda beyaz gömlek ve bol kesimli dökümlü bir çizgili pantolonla kombinlenebilir. Kısa ve dar kesimli ceket ile kullanılabilir.

3- Dar paça pantolon. Daralarak inen paçalar, özellikle bilekten bağlı ve platform botlarla giyilebilir. Bellerin de yükseliyor olması sevindirici bir haber, özellikle bacak boyunu daha uzun göstermek açısından avantajlı. Tepeden tırnağa siyah giyinip farklı kumaşlar kullanılarak görüntü hareketlendirilebilir.

4- Kıyafetler sadeleşirken, aksesuvarlar ihtişamını koruyor. Büyük çantalarda ruganın yanı sıra kürk, leopar desenleri, timsah derisi, yılan derisi gibi lüks dokunuşlar göze çarpıyor.

5- Çok ince ya da çok kalın kemerler. Bel hattını vurgulamak için elbiselerle, bu sezon çok revaçta olacak beyaz gömlekle ve tuniklerle kullanılabilir. Ceketin üstüne bile takabilirsiniz.

Suna Aslan
İmaj Danışmanı
Sekizinci Renk

Yayın tarihi: 05.09.2007
« tüm yazıları
1383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.