Yazarlar

Sizi ideal kilonuza ulaştıracak 4 altın kural

Sizi ideal kilonuza ulaştıracak 4 altın kural

O kadar çok acıktınız ki adeta kurt gibi açsınız, zaten çok vaktinizde yok; hemen bir şeyler yiyip işe koyulmanız gerekiyor.

Sizi ideal kilonuza ulaştıracak 4 altın kural
İşte sizin için tehlike canlarının çaldığı anlardan biri ama aşağıdaki 4 altın kuralı uygularsanız, düzensiz yemek yeme veya kalorili yiyecekler tüketmeniz kilo vermenizi engellemez.

Şimdiye kadar öğrendiğiniz ya da uyguladığınız tüm kilo verme programlarında temel sorunlardan biri kalıcılığın sağlanamaması; bununda en büyük etkenlerinden birisi vücut sistemine, kültürümüze ters olan programlar...

Şimdi, zihninize, bedeninize ve kültürünüze uyumlu bir yöntemi paylaşmak istiyorum. Programın temelinde 4 altın kural var. Bunu gerçekleştirdiğinizde ideal kilonuza en kısa sürede ulaşacağınıza emin olun...

Kural 1
Acıktığınızda yemek yiyin.


İlk ve en önemli kuralımızdır. İnsanlar genelde kilo vermek için açlıktan mideleri birbirine yapışana kadar yemek yemezler. Sonrasında oluşan ve yemek yediklerinde başlayan krize engel olamazlar tabiî ki, kendilerini kaybederler ve tıka basa yemek yerler...

Zaten böyle bir programda 3-5 gün sürebilir. Faydasından çok zararı vardır.

Açlık sınırın en sonu olan fiziksel açlık düzeyine gelmeden yemek yemeniz gerekir. Bu düzey tam tersi olan dolu haldeyken de olmamalı, tam orta noktasında hani en basit tabirle hafif açlık dediğimiz civarlarda yemek yemeniz en doğrusudur. Bunun için öğün sayısını artırmanız gerekir.

Kural 2
Yemeniz gerektiğini düşündüğünüz şeyi değil, ihtiyacınız olan kadarını yiyin.


Bu kural, gördüğünüz ve canınızın çektiği her şeyi yemenizi söylüyor. Yapılan diyetlerde en önemli hata sistemin zıttı girişimlerde bulunmaktır. Bu şu demek; siz pastayı kalorili yağlı diye kötü bir şekilde etiketlerseniz. Canınız pasta istediğinde var olan sisteme aykırı davranmış olacaksınız.

Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız, eğer canınız yemek için bir şey çekiyorsa vücudunuzun bilgeliğine inanın, canınızın çektiği o yiyecekten alacağınız bir fayda mutlaka vardır. Siz bu istediğiniz şeyi yemedikçe içinizdeki sisteme karşı harekete geçmiş olacaksınız ve inanın bu içinizdeki çatışmaya çok fazla dayanamazsınız. Ama tabaktaki tüm pastayı bitirmeyin, sadece birkaç lokma alın.

Yayın tarihi: 05.04.2010
« tüm yazıları
2622
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.