Yazarlar

Seviyorum ama ilişkiye hazır değilim!

Seviyorum ama ilişkiye hazır değilim!

Gönül Derman içine düştüğünüz sıkıntılı durumlarda imdadınıza yetişiyor, dertleşiyor. Derdinize çözüm buluyor.

Seviyorum ama evliliğe hazır değilim diyerek terk etti!

Soru: Erkek arkadaşım o kadar çok çabaladı ki. Birlikteliğimiz için o kadar çok peşimden sürüklendi ki dayanamadım bende arkadaşlık teklifini kabul ettim. Harika bir beraberliğimiz vardı. Ta ki o izine ailesinin yanına gidene kadar. Evlilik planları yapmaya başlamıştık artık ne olduysa ailesinin yanında benimle konuşmamaya aradığımda kısa cümleler kurmaya başladı. Artık dayanamadım ve sordum ne olacak diye bana bir şeyler söyle ben de ona göre davranayım artık dedim. Bana mesajla seni çok seviyorum ama evlilik düşünmüyorum sende benim yüzümden bir yön çizemiyorsun kendine demiş. Ayrılmak istedi ayrılalı 1 ay oldu aynı semtte oturuyoruz ve her gün birbirimizi görüyoruz dayanamıyorum bazen. Bana yardımcı olur musunuz lütfen?


Merhaba,
Seviyorum dedikten sonra ve birlikte olmak için sürekli çaba harcayan ama sonra evliliğe hazır değilim deyip ilişkiye hala yalanlarla noktayı koyan erkeklere saygı duymuyorum ve çok ayıplıyorum. Bırak saygıyı dürüstlüklerinden de büyük şüphe duyuyorum. Özgünüm ama yeri gelmişken bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Zaten kim bu şekilde davranan birine saygı duyabilir bilmiyorum? Bu şekilde davranan kadın veya erkek hiç kimseye olabilir diyemiyorum. Ve kaliteli ilişkileri baltaladıkları için de kızgınlık duyuyorum. Çünkü bu gibiler yüzünden insanlarda aşka karşı bir güven problemi oluşmaya başladı ne yazık ki. En başta düşüncelerimi belirttikten sonra...
Seviyorsan ileriye yönelik düşüncelerin doğal olarak var olacaktır. Fakat kimsede sana hemen nikâh masasına oturalım demiyor zaten. O halde bu nasıl bir ikilemdir ki seviyorum ama evlenmeye hazır değilim ve senin yolunu açmak için ayrılalım diyebiliyor bir erkek. Seven adam kız arkadaşını başka biriyle evlenebilmesi için terk etmez. Bu koca bir aldatmadır. Yani anlayacağın bu durum da "seviyorum"u tamamen yalan olarak kullanmış oluyor. Doğru veya yanlış ben bu şekilde düşünüyorum.
Elbette birliktelikler başladığı gibi bitebilirde. Çünkü flört dönemleri tanışma evreleridir. Birbirinize uygun olmadığınızı düşünüyorsa özgünüm ama bu şekilde olmayacak diyerek doğru düzgün bir açıklama yapabilirdi. Hala yüzsüzce seni seviyorum ama evliliğe hazır değilim diyebiliyor. Madem öyleydi de en başta peşimden niye o şekilde koştun ve ayrılmayı istiyorsun yetmedi hala sevdiğini söylüyorsun, bu ne saçmalıktır diye adama sormazlar mı? Yalan söylüyor ve kafanı karıştırmaktan yinede çekinmiyor. Çünkü onun seni sevdiğini düşünürsen yine bir umut bekleyeceğini tahmin ediyordur. Bir şekilde egosunu tatmin edecek aklı sıra. Ve belki de en büyük ayıbı sana doğru düzgün bir açıklama yerine bir mesajla bittiğini söylemesi olmuş.
Bütün bunların ışığın da derim ki! Demek ki senin için doğru adam değilmiş. Onu kafandan tam atamadan her gün görmek zor olmalı tabi, ama yapılacak en doğru şey unutmaya çalışmak olmalı. Çünkü ne sevgini ne de onu özlemeni hak etmiyor. O yoluna rahatça devam edebiliyorken sen biten ilişkinin ardından takılıp kalırsan önüne çıkabilecek gerçek aşkları da göremeyebilirsin. Hep söylüyorum sana da söyleyeceğim. Biten bir ilişkinin ardından güle güle deyip yolumuza devam etmemiz bizim için en hayırlısı olabilecektir. Kaldı ki eski sevgilin sana bu kadar oynamışken onu hiç hatırlama zahmetine bile kalkmadan yoluna devam etmen daha da doğru olacaktır.
İnan bana tüm bunları biraz düşünürsen ne kadar üzgün olursan ol kendini daha fazla üzmemen gerektiğini sende anlayacaksındır. Biliyorum sözlerim biraz kızgınlık içeriyor ama duygularımı olduğu gibi belirtmek istedim sadece.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 30.03.2010
« tüm yazıları
12887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.