Yazarlar

"Sevgilim eski sevgilisini aldatmış, beni de aldatır mı?"

"Sevgilim eski sevgilisini aldatmış, beni de aldatır mı?"

Mr. Big sizden gelen soruları yanıtlıyor.

Kız arkadaşımla birlikteliğimiz internet yoluyla başladı. İlk önceleri birbirimize bey ve hanım olarak hitap ediyorduk... Beraber olmaya başlayınca bana kendine dair geçmişte yaşadığı ilişkilerden bahsetti... Uzun süredir beraber olduğu insanı aldattığını ve birçok kimseyle kısa süreli ilişkiler yaşadığını ve farklı olduğundan bahsedip durdu... İki ayı aşkın bir süredir beraberiz beni sevdiğini dillendirebilmiş değil ve açıkça sana karşı çok derinlerden gelen bir sevgi beslemiyorum da diyebiliyor... Böyle bir bayanla ilişki yaşanabilir mi ya da böyle bir insana karşı ilişkide nasıl davranılmalı.

Biri ile ilişki yaşamak isteyip istemeyeceğini gene en iyi sen bilirsin. Sırf ilişki yaşamak için bir ile bir şeylere başlanmaz. Ne hissettiğin önemlidir. Eğer ona baştan güvenemiyorsan hiçbir zaman güvenemeyeceksin emin ol. Bütün bunları göz önüne alarak hareket etmelisin. Eğer ona güvenmiyorsan hiçbir şekilde kendini kaptırıp sonradan sancılı bir süreç yaşamayı göze alma. Huzur ve Güven ikilisi olmadan biri ilişki asla tam anlamıyla gerçekleşmez ve genelde geriye ağır pişmanlıklar bırakan bir hikâyeye dönüşür. Bütün bu olasılıkları düşün ve kararını öyle ver.


Ben bundan altı ay önce yıllardır idol olarak gördüğüm adama aşık oldum. Problemimiz benim yalnızca 2 ay önce iki buçuk yıllık bir ilişkiyi bitirmiş olmam ve onunda yaklaşık beş ay önce boşanmış olmasıydı... Yine de bir birliktelik yaşamaya başladık, ilişkinin beni çok zorladığı dönemler oldu ama her şeye rağmen bu ilişkiyi devam ettirmek istedim ve onun çocuğundan ayrı olduğunu düşünerek sürekli ilgimi ona yönelttim. Şubat ayında yemek yemek için sözleştiğimiz bir akşam beni o yemek masasında senin önünü tıkamak istemiyorum, hayatına bir yön vermelisin diyerek beni terk etti. O günden bu yana kafam çok karışık, bunun gerçek nedenini çok merak ediyorum ve onu çok özlüyorum... Ne yapmalıyım? Çok kararsızım. Fikirlerinizle bana yol gösterebilirseniz çok sevinirim.

Merhabalar, giden kişinin arkasından özlem, merak ve yeniden kavuşma isteği son derece doğaldır. Hele böyle bir belirsizlik söz konusu ise... İkinizin de henüz uzun soluklu bir ilişkiden çıktığınız dönemde birliktelik yaşamınızın artıları olduğu gibi eksileri de azımsanamayacak kadar çok ne yazık ki. Bunda birbirinizin duygusal yaralarını ve açlıklarını daha iyi gidermenizin payı da vardır. Fakat böylesine ani bir terk ediş söz konusu ise mutlaka ciddi bir durum var demektir. Ya yeni birisi, ya eski eşine dönüş ya da bu ilişkiden dolayı aşırı pişmanlık hissi vardır. Belki de başka bilmediğin detaylar vardır geçmişinde ya da hayatında... Sebebini en iyi yine ancak ondan dinleyebilirsin. Herhangi bir beklentin olmadığını, nasıl isterse öyle olacağın belirtip son bir görüşme isteyebilir ve sebeplerini açık ve net bir şekilde ortaya koymasını isteyebilirsin. Alacağın cevaptan sonra "iyi ki ayrılmışız" bile diyebilirsin.


Yayın tarihi: 12.05.2009
« tüm yazıları
5729
dahafazlası
YORUMLAR

Merhabalar ismim Gökhan yaklaşık 2 2.5 aylık bir ilişkim var tanışmamız ise şöyle başladı bir hastanede çalışıyorum.Birgün onu gördüm ve görür görmez çarpıldım (kalbim 1.5 sene kapalıydı) ilişkimizin 1 ayında hiç birşey yapmadık.Ancak 1.5 aylıkken öpüşmeye koklaşmaya başladık ve beni yıkan sözler ozaman geldi.KIz arkadaşım daha önce biriyle ilişkiye girmişti.Tamam deyip kabullendim (Çünki namus dediğiniz anlam ön yada arka değildir. Ben Böyle düşünüyorum) ancak beni işkillendiren konu 2 aylıkken 2 ke ilişkiye girdik.Bu beni daha sonra aldatırmı ben biriyle konuşurken hep gözü bende

MakGuNES 27.11.2011 00:20:31

sana karşı çok derinlerden gelen bir sevgi beslemiyorum da diyebiliyor... Adam sana açıkca kendi kadrini kıymetini bil demiş .Bekarsanız neden daha önce evlenmış denenmiş ve evlilikte başarısız birini istersiniz hiç anlamıyorum.Aşk dediğin nereye kadar iyi olsa öteki niye bıraksın bu adamı hemde çocuğu varken duygusal düşünmeyi bir kenara bırakın bu kişi kısaca sana iyilik yapmış kafan karışmasın dikkatini başka yöne ver.

seldaalem 17.06.2010 16:33:31

sana karşı çok derinlerden gelen bir sevgi beslemiyorum da diyebiliyor... Eee diyorsa sen daha bu kadına gidip seni sevıyorum diyebilimek istiyorsan pes dicem : ) Maceracı kadınlarda varmış alemde ,ya vur patlasın çal oynasın gününü gün eder sende günü gelınce tak sepetı koluna yaparsın ,siz erkeklerde bir garipsiniz siz değilmisniz böyle kadınlar isteyen,bulanınızda böle bocalar işte neyi düşünüyorsan çok ilginç : ) Hak eden böylelerine aşık olup perişan olsun ;)

seldaalem 17.06.2010 16:27:53

bnımde aynı sorunum var bu sıralar kafam cok karısk...sevgılımde oncekı ılıskılernde aldatmıs ama bunu aldatıldıgı ıcn yapmıs sözde...bız 2.5 senedır bırlıkteyız ve yapmadı ama ben paranoyak oldm resmen...sureklı onu kontrol edıyorm...napcam ben ya :s

karısık bı kadın 29.08.2009 00:34:37

Vallah ebru arkadaşa ben de katılıyorum bir insan önceki sevdiğini aldattıysa şayet onun devamı gelir çünkü aynıu şey benim başıma gelmişti erkek arkadaşım önceki sevgilisini aldattığını duymuştum ama ne yazık ki beni de aldattı

yelizzz24 22.08.2009 23:19:47

Bana göre bir insan aldatmaya meyilli ise, bunu diğer ilişkilerinde de yapar. Can çıkar huy çıkmaz diye boşa dememişler sanırım.

ebrubilgili 12.05.2009 11:47:49
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.