Yazarlar

Sevgilim bana inat bir başkasıyla...

Sevgilim bana inat bir başkasıyla...

Gönül Derman sizlerden gelen soruları cevaplıyor, dertlerinize derman oluyor.

Sevgilim bana inat bir başkasıyla...
İki evlilikten sonra mutlu olabilir miyim?

Soru: Ben yurt dışında yaşayan 28 yaşında bir bayanım. İki evlilik yaptım. İlk evliliğimde eşimin ailesi ikinci evliliğimde ise eşim tarafından sömürüldüm.
Şu an iki çocuğum var. Aslında evliliği ve sahiplenip sahiplenilmeyi seven bir insanım. Fakat karşımda ki insanların beni bu kadar sömürmelerine ve iyi niyetimi kullanmalarını kabul edemiyorum.
Mutlu bir evliliğim, beni seven bir eşim ve benim onunla onunda benimle gurur duyduğu bir insan istiyorum. Ama şu da var 2 çocuk ve iki evlilikten sonra bu şekilde bir evlilik yapabilir miyim? Açıkçası iki evlilikte gülmeyen kaderim 3. de gülebilir mi?


Merhaba;
Yaşın henüz o kadar genç ki bir veya iki evlilik yapmış olabilirsin ama inan hiç de çok geç değil. Gençliğin ve birileriyle yuva kurmak istemenden dolayı doğru kişileri bulamamış olabilirsin. Fakat nereden biliyorsun ki diğer yarın seni bir yerlerde beklemiyor.
Senin evlilikte istediğin kriterler zaten olması gereken durumlardır. Bunun için yaptığın evliliklerde yanlışlık varsa son vermen ve bitirmen kendine duyduğun saygının kanıtı değil mi? Belki bu umutsuz havana son vermeli ve doğru adamın karşına çıkacağı günü beklemelisin. Bunun için sağduyulu bir şekilde doğru kişilerle tanışmak en doğru davranış olabilir. Ama illaki hemen evlenmeliyim düşüncesinden ziyade ben nasıl mutluysam öyle yaşarım mantığında olman seni yanlış kararlar almaktan alıkoyabilir sen ne dersin?
Şu anda ki önceliğin iki çocuğunla kendine mutlu ve huzurlu bir ortam yaratmak olsun. İkincisi kendini yetiştirmek ve ayaklarının üzerinde durmak olsun. Çünkü mevcut durumunu iyileştirir ve huzurunu bulursan mutluluğun çevreye de yansır. İnan erkekler çevrelerine neşe ve mutluluk saçan hiçbir kadını görmemezlik edemezler.
Sen nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa. Ne geçmiş için pişmanlık duy ne de bugünden endişe et. Gelecek sana doğru adamı bulmanı sağlayacaktır. Tekrar etmek istiyorum. Şu andaki önceliğin çocuklarınla mutlu ve güzel bir yuva kurmak olmalı.
Yaşının henüz çok genç olduğunu ve hiç bir şeyi kaçırmadığını da aklının bir köşesinde hep umutla saklı tutmaya çalış. Dilediğin zaman bana yazmaktan lütfen çekinme.

Sevgiler
Gönül Derman

>>>>>>>>
Yayın tarihi: 03.02.2010
« tüm yazıları
9182
dahafazlası
YORUMLAR

İki evlilik yaptım. İlk evliliğimde eşimin ailesi ikinci evliliğimde ise eşim tarafından sömürüldüm. Bence siz evlilik yapmadan önce bir kafa dinleyın ve nerde hata yaptığınız ve bu durma düştüğünüzü bulun.Bazı şeylerı zamana yayın ,illa evleneyım diye düşünmeyın nasıl olsa doğru insanı bir şekılde karsınıza çıkması muhtemel,fakat böyle hüsranlar yaşayıp kendizi sömürülmüş hissetmektense yanlız yaşamak daha huzurlu olacaktır .

seldaalem 08.06.2010 00:19:37

Ece aynı senin gibiydim...Gönül ablaya yazdım.inan görmediğim şeyleri gördüm...bu şekilde düşüneceğine yaz bence...yukarıdaki soru gönder kısmından sende yola sanada yardım eder...sağol gönül abla...esra

yazsana 03.02.2010 23:20:38

slm ben 26 yasında ewlı bır bayanım ailemın zoruyla ılk evlık ondan kurtulmak ıcınde 2 evlığımı yaptım esımın ben cok sevmesıne ragmen bır turlu onu sevemıyorum bana dokunduğu zaman sankı tecavuze ugruyorum ona bunu defalarca soyledım fakat her defasında saka yaptığımı dusunuyor bun akendını ınadırıyor onu ınsan olarak cok sevıyorum ama es olarak değil bır cıkmazdayım olumu bıle dusunduğum zamanlar oluyor lutfen yardım edın dayanamıyorum artık...

ece yılmaz 03.02.2010 19:49:53
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.