Yazarlar

Serdar Turgut: "Terbiyesiz yazılarımın en iyi okuyucuları kadınlar."

Serdar Turgut: "Terbiyesiz yazılarımın en iyi okuyucuları kadınlar."

Akşam gazetesinin zeki, komik ve entelektuel yazarı Serdar Turgut... Gözlemlerini etkili bir şekilde okuyucuyla paylaşan usta bir kalem... Kadınlar tarafından takip edilen Serdar Turgut, mahmure okuyucuları için Elif Dürüst'ün sorularını yanıtlıyor.

Serdar Turgut: "Terbiyesiz yazılarımın en iyi okuyucuları kadınlar."
İlk olarak şunu sormak istiyorum. Eskiden mizah yazarı idiniz, sonra ciddi yazılar yazmaya başladınız , tekrar mizaha döndünüz. Neden böyle bir süreç?

Serdar Turgut: Beni yayın yönetmeni yaptılar. Ben de yayın yönetmenlerine yakışır şekilde ciddi yazılar yazmak zorunda kaldım.

Yayın yönetmeni olduğunuz dönem yazılarınızın ilginçliği azaldı mı sizce?

Serdar Turgut: %100 azaldı. O dönem gerçekten sıkıcıydı. Ciddi olmak zordundaydım.

Neden böyle bir tuzağa düştünüz?

Serdar Turgut: Para kazanmak için.

Gazeteciler iyi para kazanıyor mu?

Serdar Turgut: Kazanmıyorlar. Büyük bir kısımı böyle. Meşhur olup, isim yapmış isimler kazanıyor. O da rahat yaşayacak kadar. Bence, o dönem kazandığım iyi paraydı ama zengin biri için bir öğle yemeği parası olabilir. Bu işe zengin olmak için girilmez.

Medya analizleri yapıyorsunuz...

Serdar Turgut: Evet. İlerisi için. Bir yere danışmanlık yaparsam diye şimdiden çalışıyorum. "Gazetelerin geleceği ne olacak?", "İnternet nedir?", "İnternet ve gazeteler nasıl olmalı?". Vardığm sonuç da şu; Ciddi haberlerle gazetenin satılamayacağını düşünüyorum.
Yayın tarihi: 19.10.2009
« tüm yazıları
4503
dahafazlası
YORUMLAR

başka bir röportajda Emin Çölaşan Hürriyet'teki maaşının 24 milyar olduğunu, kendisi ile eş tanınırlıktaki bazı gazetecilerin 100 milyar üstünde maaş + 20 bin dolarlık kredi kartı harcaması vs. ile çalıştığını yazıyordu. Oray Eğin de Fehmi Koru'nun sadece TV ve gazetelerden almış olduğu ücretleri toplayıp ayda 105000 lira kazandığını hesaplamıştı...

arzu varol 03.01.2010 17:27:52

Terbiyesiz yazıları yazma Serdar bey..Kendine hakim olamıyorsan Bakırköye müracat et sizi kendine hakim yaparlar.O hastane tam donanımlı senin gibi çok hastaları toplum arasına soktu.

rafet aksari 24.10.2009 09:21:22

gerçekten hastalık geçirmeden önce cesur ca doğruları yazıyordu hastalıktan sonra birdaha kendini toparlayamıyor ve okumaya değer yazamıyor keşke o mükemmel yazılarıda yazmasaydı da şimdiki durumuna üzülmeseydim diye düşünüyorum.allah şifalar versin.

zarzor2000 19.10.2009 21:44:30
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.