Yazarlar

Seks dediğin...

Seks dediğin...

Cinsellik, seks, sevişmek... İnsanlığın aslında en temel sorunu... En büyük tabusu. Korkularının da hayallerinin de kaynağı. Konuşmak günah, yaşamak suç!

Seks dediğin...
İnandığım şey, insanlar cinselliği adam gibi yaşayabilseler, kendileri için yaşasalar dünyada çok daha az savaş, çok daha az sorun kalırdı.

Seks de bir enerji çeşidi ve evrenin temel bir parçası. Yaşamın her anında var. O olmasa bugün kozmetik, tekstil gibi bir çok sektör sinek avlardı. Onu kalıplara sokmak, tanımlamak, yasaklamak, aşka yapılan muameleden farksız.

Kadınlar çekici olmaktan hoşlanır. Malesef ataerkil toplumda beğenilir olmak, güçlü olmayı da getirir. Kadın ne kadar çekici olursa, erkek iktidarında o kadar güç sahibi olur. Bugün de aramızda güzel kadınların iş hayatındaki şansının diğer kadınlara göre daha yüksek olduğunu konuşmuyor muyuz?

Aslında ataerkil toplum kadına başka bir çıkış yolu bırakmadı. Entellektüel seviye, donanım arttıkça kadının bedeni üzerinde çalışması da azalır. Erkeklerin dünyasında güç kazanabileceği farklı silahları vardır. Ama bunlar yoksa, geriye kalan şey bedenidir.

Kadın erkek için güzel olmaktadır da, erkek için çekici olma zorunluluğu yok. Son dönemlerde endüstrinin de sıkıştırmasıyla erkeğin çekici olma zorunluluğu yaratıldı, hissettirildi ve birçok sektörde erkek yeni bir kaynak oldu. Metroseksüel erkek tanımıyla hızlandı süreç...

Geçmiş çağlarda kadın da erkek kadar özgürdü. Kadınlar istediklerini yapma özgürlüğüne sahipken, kadının bastırılma gereği yoktu. Yatakta kadının karşısında biyolojik olarak rekabette zayıf olan erkek, kadını yavaş yavaş geriye itmeye başladı ve cinsellikte ikinci figür yapmayı başardı. Bu uzun ve karanlık süreçte cinsellik kadına günah, kadına ayıp, erkeğin hakim olduğu alan oldu. Kadınlar, seks için erkeklerin beğenisini kazanmaya zorunlu hale geldi. Zayıf, güçlüye dönüştü.

Biraz insanın içgüdülerine, ilkel yapısına bakalım. Erkek biyolojik olarak döllerini yaymaya odaklı ki sperm sayısının yumurta sayısına üstünlüğü de bunu gösteriyor. Erkek, döllerini bırakacağı kadını arıyor. Kadın ise, mucizesi olan kendinden bir parça yaratabilme yetisi için en iyi ham maddeyi arıyor. Ona en iyi ürünü getirecek, en iyi dölü arıyor. Bir kadınla bir erkeğin ilk karşılaşma anı. Bir kadın bir erkekle hayatını birleştirmeye karar verdiğinde de bunu yapıyor.


> > > > > >
Yayın tarihi: 18.01.2011
« tüm yazıları
3516
dahafazlası
YORUMLAR

yazıda farlı ve ilginç tespitlerin olduğu doğrudur ancak tam olarak anlatılmak isteneni okuyucu kaçırıyor bence..

özlem 24.12.2011 21:02:54

ne yani o zaman namus kavrami nereye gidiyor?kadin erkek herkez kendi gucunun farkina varsin diye oz benligimizi kaybetcez sononda;(

ayseeee 20.01.2011 01:05:27

Devamini Merakla bekliyorum cok guzel tespitler...

mobil kullanici 19.01.2011 20:32:16

farklı bir bakış açısı doğru teşhisler devamını bekliyorummmm :)

mavi ruh 19.01.2011 15:34:04
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.