Yazarlar

Seks dediğin nedir?

Seks dediğin nedir?

Bugün artık bir tatminsizliğin yaşandığını görmek zorundayız. Yetmiyor. Ne yaparsak yapalım yetmiyor. Bir taraf için cinsellik artık tükenirken, diğer tarafta hala ifade edilemiyor. Arada bir uçurum.

Güncellenme tarihi:
Seks dediğin nedir?
Seks dediğin... (2)

Seks dediğin... (1) okumak için tıklayın!

Konumuza dönersek, erkeği kazanma isteği. Hele ki başkasına ait olan erkeği kazanmak. Yeni binyılın getirdiklerinde cinselliği hızla tüketir olduk.

Bugün artık bir tatminsizliğin yaşandığını görmek zorundayız. Yetmiyor. Ne yaparsak yapalım yetmiyor. Bir taraf için cinsellik artık tükenirken, diğer tarafta hala ifade edilemiyor. Arada bir uçurum.

Sadece organların kilitlenmesinden, bedenlerin tatmin olduğundan fazlası var. Sevişirken bir bedene dokunduğunda dokunduğun sadece beden değil. Tene dokunduğunda dokunduğun sadece ten değil ki... İnsanı yaratan, insana mucizesini veren tüm bedenlerine dokunuyorsun. Eterik beden, ruhsal beden, zihinsel beden, insanın özüne uzanan bir köprü... İnsanın cinsellikte aradığı sadece boşalmak değil ki... Bunu böyle sanır oldu.

Bugün "an"da kalmak, "an"ı yaşamak çok popüler kavramlardan biri oldu ya... Anda kalmak demek, yukarıda saydığım tüm bedenlerin birleşmesiyle olur ancak. Yani, sen karşımda otururken, duyguların bir yerde, zihnin bir yerdeyken anı yaşayamazsın ki... Şimdi beni okurken, yarınki toplantını, dün akşamki yemeği düşünüyorsan, sevgilinin ne yaptığını, onun yanında olduğunu hissetmeye çalışıyorsan beni okumuyorsun ki... Sevişirken de aynısı. Tüm bedenlerinle, dokunduğun insanı hissedebiliyor musun? Bedenler sevişirken, ruhlar da sevişiyor mu?

Sadece dışarıya attığın sıvılarla değil, beyninle, ruhunla seviştiğini hissedebiliyor musun? İşte o zaman bütünleşiyorsun. Bu öyle bir bütünleşme ki seni evrenin merkezine kadar götürür. Seviştiğin kişiyle, kendinle, duygularınla, zihninle, evrenle bütünleşirsin. Gerçek bir orgazm anıyla, ölüm aynı frekansta birleşir. Zihin kapanır. Boyut değişir. Bugün orgazm anını anlamak için bedensel veriler kullanılıyor. Vücut ısısı, kasılmalar, titreme, ter boşalması gibi gibi... Yetmez ki... Bedende yaşanan tatmin bir kıvılcım gibi yanar ve söner. Sonra sana bunu yaşatacak ya başka bir beden ararsın ya da seni tahrik edecek unsurlar yaratmaya çalışırsın.

Bambaşka bir açıdan örnekler vereyim. Ben küçükken VHS kasetler vardı. Erotik filmler, videonun çıkmasıyla evlere girdi. Beyoğlu'nda bugün eğlence mekanlarına dönüşen sinemalar, yerlerini VHS kasetlere bırakır oldu. Bir de uydu kanalları benim çocukluğumda yeni yeni izlenmeye başlamıştı ve SAT 1 vardı...

Sonra kırmızı noktalı yayınlarla karşılaştık. Dergiler önemini yitirmeye başladı. İnternet, dergileri bitirdi. Bir anda cinsel temalı yayınlara ulaşmak kolaylaştı. Şimdi İnternette erotik yayınların kirliliğine bak. Sex shop reklamları her yerde. Kötü mü? Kötü olan bence başka bir şey...


> > > > >
Yayın tarihi: 20.01.2011
« tüm yazıları
4631
dahafazlası
YORUMLAR

insan kendi çocuğuna cinselliği tam olarak anlatamıyor özellikle bir anne oğluna anlatamıyor denedim yüzeysel anlatabildim ancak baba oğula rahatlıkla anlatabilir anne de kızına rahat anlatabilir.....diye düşünüyorum

mavi ruh 17.02.2011 17:06:58

Kesinlikle harika bir anlatım olmuş tebrik ediyorum. İnsanlarin bugünkü cinsellik anlayışı sapıklığın ötesinde hayvanlasmayA kadar gider oldu bu konuya dikkat çekmeniz çok sevindirici. Teşekkürler...

mobil kullanici 10.02.2011 22:29:59

bundan daha güzel anlatım olamazdı tebrikler:)

gaaamze 09.02.2011 20:58:43
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.