Yazarlar

Sağlıklı zayıflayın

Sağlıklı zayıflayın

Nil Şahin Gürhan sizlerden gelen soruları yanıtlamayı sürdürüyor.

Ben zayıflamak istiyorum ama diyet programlarını uygulayamıyorum. Amacım 4-5 kilo vermek. Ben kilo vermeyi düşündükçe kilo alıyorum. Çok yemek seçiyorum, et ve beyaz peynir yemiyorum. Bana uygun bir diyet öneriniz var mı?

mahmure.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, bu listelerdeki alternatifleri kullanmanızı tavsiye ederim. Her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Spor yapın.

Ben 17 yaşındayım ve kilom 45. Çok zayıfım. Kilo almak için ne yapmalıyım?

Doktor kontrolünden geçmenizi ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo almanızı öneririm.

20 yaşında bir bayanım. 2005 Mayıs ayında alerjim nedeni ile 4 ay kortizonlu ilaç kullandım ve 60 olan kilom 101 oldu. Şu an 97. Boyum ise 1.64. Zayıflamak için hiçbir girişimde bulunmadım. Ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo vermenizi öneririm.

1.60 m boyundayım ve 69 kilo ağırlığındayım. 15 aylık bir oğlum var ve halen emziriyorum. Doğum kontrolü için inplant kullandım ve halen adet görmüyorum. Jinekologum normal olduğu belirtti. Masa başı işi yapıyorum. Yaz gelmeden kilolarımdan nasıl kurtulabilirim?

Emzirme konusunda sizi tebrik ederim. Emzirmeye devam edin. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo vermenizi öneririm.

Benim sorum şu; Şu anki beden kitle endeksime göre obez sayılırım. Hangi doktora gitmem gerekiyor? Dahiliye endokrinolojiye mi gitmeliyim öncellikle?

Öncelikle sağlık kontrolünden yani bir sağlık taramasından geçmeniz gerekiyor. Öncelikle dahiliye uzmanında Muayene olmanızı çıkan sonuca göre doktorunuz sizi yönlendirecektir. Hormonlarınızla ilgili bir sorun çıkarsa Endokrinoloji uzmanı bir doktora başvurmalısınız. Bu bilgiler ışığında bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo verin.

Ben 20 yaşındayım. 60 kilodayım ama göbeğimi bir türlü eritemiyorum. Ne yapmam gerekiyor; hem zayıflayıp hem de göbeğimi eritmek için?

Mahmure. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Mutlaka spor yapın en azından yürüyüş. Düzenli ve sağlıklı beslenirseniz fazla kilolarınız neredeyse oradan kilo verirsiniz.

36 yaşındayım, 70 kiloyum. Zayıflamayı çok istiyorum. Aşırı derece şekerli şeyler tüketiyorum. Bunu bir türlü önleyemiyorum. Şekerimi ölçtürdüm normal çıktı. Ne yapabilirim?

Düzenli ve sağlıklı beslendiğinizde iştahınızda da düzelme olacaktır. Meyve tüketiminizi düzenlediğiniz takdirde şekerli yiyecekler tüketiminiz azalacaktır. Mahmure. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Mutlaka spor yapın en azından yürüyüş.

17 yaşındayım, boyum 1.57, kilom 56. Kilo vermek istiyorum. Yalnız ne zaman kilo versem bir süre sonra verdiğimden daha fazlasını geri alıyorum. Bu yüzden kalıcı bir çözüm arıyorum. Sanırım ergenlikte alınan kilolar bir daha geri verilmiyormuş. Bu yüzden sizden yardım istiyorum. Diyetisyene gidecek durumumuz yok. Bana kalıcı bir çözüm sunarsanız çok sevinirim.

Sağlıksız yollarla verilen kilolar kalıcı olmaz. Ergenlikte alınan kilolar verilemez diye bir doğru yok. Düzenli ve sağlıklı beslendiğiniz ve bu beslenmenizi spor ile desteklediğinizde takdirde her yaşta başarılı olursunuz. Mahmure. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Mutlaka spor yapın en azından yürüyüş.

Eşim 29 yaşında. Boyu 1.68, kilosu 59. Çok yemesine rağmen kilo alamıyor. Biraz kilo alıyor ve hemen geri veriyor. Eşime nasıl kilo aldırabilirim?

Eşinizin doktor kontrolünden geçmesini ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo almasını öneririm.

Kilo alamıyorum, çok mutsuzum.

Doktor kontrolünden geçmenizi ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo almanızı öneririm.

28 yaşında, 1.60 boyunda, 80 kiloda olan, 19 aylık bir anneyim. Kendi imkanlarım ile kilo veremiyorum. Maalesef fiyatların astronomik oluşu nedeniyle bir diyetisyene de gidemiyorum. Ne olur bana yardım edin.

Mahmure.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Mutlaka spor yapın en azından yürüyüş.

Hipertroidim tedavi ile verdiğim kilolarım fazlasıyla yerine geldi. İştahımı kapatmak için ne yapabilirim? Bütün diyet ürünlerini denedim, kilo veremiyorum. Yürüyüş yapıyorum, su da içiyorum ama olmuyor.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın haftalık kontrolünde beslenin. Yürüyüşünüzü aksatmayın. Su içmenizi kesmeyin. Diyet ürünlerin kilo verdirici özelliği yok ve ayrıca tavsiye etmiyorum.

Ben 16 yaşında bir sporcuyum ama kilom 63. Nasıl kilo verebilirim? Boyum da 1.63. Sizce nasıl olabilir?

Eğer imkanınız varsa bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın yoksa, mahmure. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın.

32 yaşındayım ve 106 kiloyum. İradem zayıf olduğu için mideye kelepçe takılmasını ya da mide küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Bu şekilde kilo vermek ve yeniden almamak istiyorum. Ne önerirsiniz?

Bir sağlık taramasından geçin bu veriler ışığında doktorunuz size ideal öneriyi söyleyecektir. Bu öneride kesinlikle kelepçe yöntemi olmayacaktır. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo vermenizi öneririm.

Bir koşu bandı almak istiyorum. Ancak motorlu mu, motorsuz mu olsun bu konuda karar veremedim. (Fiyat da bunda önemli bir etken) Bu konuda farklı görüşler var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Ayrıca koşu bandı ya da Twist&Shape arasında bir tercih yapmak gerekirse hangisini önerirsiniz?

Bir spor hocasından bilgi almanızı tavsiye ederim.

17 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanıyorum. Aşırı stresten dolayı çok fazla yemek yiyorum ve 75 kiloyum, boyum da 1.85. Vücudum şükürler olsun iyi ama yüzüm beni çok şişman gösteriyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Önünüzdeki zorlu maratonu daha kolay almak istiyorsanız. Stresle savaşmayı ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmelisiniz. İdeal görünümünüz ve kilonuzla sınav sonrası daha rahat ilgilenebilirsiniz. Ayrıca şuanda verilerinizde bir sorun yok.

25 yaşındayım. Hamileliğimde 35 kilo aldım; 45'ten 90 kiloya çıktım. Bu kiloların hepsini verdim. Şu an 50 kiloyum. Yalnız şimdi her yediğimi kusuyorum. Kusmak istemiyorum bana yardımcı olabilir misiniz?

Bu kadar kilo almanıza çok şaşırdım. Bir o kadar da vermenize şaşırdım. Fazla kilonuzu verirken kullandığınız yöntemin yanlışlığı sizi bu duruma getirmiş. Mutlaka bir Diyetisyen-psikolog işbirliğinde tedavinize başlanmalı-sürekli kustuğunuz için başta diyet tedaviniz hafif yiyeceklerle az enerji-vitamin-mineral kalitesi yüksek şekilde oluşturulmalı. Ancak her şeyden önce tedaviyi istemelisiniz.

Dyt. Nil Şahin Gürhan
0 216 348 73 15
Yayın tarihi: 10.06.2006
« tüm yazıları
3240
YORUMLAR

17 yaşındayım kilom 52 falan ama ben sürekli yüzümden kilo alıyorum çevredekiler kilo alıyorm dye hasta olduğumu flan sanıyolar braz kilo aldığımda yüzüm çokk fazla şişiyor sizce ne yapmalıyım yada hangi doktora gitmeliyim şimdiden teşekkrler... bu arada boyum 1.65

esra esin 11.10.2011 17:28:15

15 yaşındaym ama 70 kiloyum ne yapabilirim ?

gülçin keçecioğlu 20.09.2011 16:54:08

16 yaşındayım boyum1.82 kilom 56 ne yapmalıyım

burak h. 14.08.2011 23:17:48

15 yaşındayım 106 kiliyom 1,76 boyundayım nfasıl acil kilo verebilirim ?

onur 29.06.2011 11:56:16

18 yasındayım 1.75 boyundayım 86 kıloyum ıkı ayda 8 kılo vermek ıstıyorum ama yuruyusum hıc yok napabılırım

..... 19.04.2009 00:03:46

1.74 boyum 60 kiloyum kendimi çok kilolu hissediyorum ve zayıflamak istiyorum bana kaç kilo olmamın benim için ideal olduğunu söylermisiniz

aonca arsan 14.04.2009 18:57:32
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.