Yazarlar

"Ruhumu mu, bedenimi mi seviyor?"

"Ruhumu mu, bedenimi mi seviyor?"

Mr. Big sizden gelen soruları cevaplıyor, sorunlarınıza çare bulmaya çalışıyor.

Ayrılıp barışarak 5 yılı doldurduk ve şimdi tekrar ayrıyız. Her barışmamızda büyük tutkuyla başladık, ama gerçek bir ilişki gibi yaşayamadık hiç. Yani ne zaman her şey yoluna girer gibi olsa tekrardan uzaklaştık, ama birlikteyken her şey çok güzeldi, yanımdayken ilgisi şefkati mükemmeldi. Bana hep benim adımı duymak bile onu heyecanlandırdığını söylerdi. Benden cinsel olarak çok etkilendiğini bana karşı zaafı olduğunu söylerdi. İlişkimizin daha ileri gidemeyeceğini evliliğe hazır olmadığını ilişkiyi yürütemeceğini ve bitmesi gerektiğini söyledi. Bana bakarken gözlerindeki ışığı görebiliyordum, ayrılırken de istemeyerek yaptığı belliydi. Ama karar veremiyorum, sizce bir erkek tutkuyla aşkla öptüğü birini kalp atışlarına engel olamadığı birini sevmiyor mudur, sevdiği kadının sadece bedeni midir?

Bir insanın karşısındakine sadece tensel çekim duyması elbette mümkün. Fakat yine de ilişkinin bu boyutta kalması pek olası değil. Sadece cinsel yakınlık hissettiğiniz birisine karşı hisleriniz zaman içinde evrilir ve başka bir hale gelir. Ya artık ona alışmaya, yakınlık duymaya ve sevmeye başlarsınız, ya da zamanla bu birliktelik sizin için sıradanlığa ve monotonluğa dönüşür, sıkılırsınız. Sizin ilişkinizde 5 sene gibi uzun bir zaman geçtikten sonra hala sadece tensel çekim üzerine devam etmesi bana pek mantıklı gelmiyor.

Durumu daha iyi tespit edebilmek için ilişkinizin ilk zamanlarına bakman gerekiyor. Eksik olan bir şeyler var gibi gözüküyor. Sürekli tartışıp ayrılmanız, ilişkiyi düzgün bir zemine oturtamamanız, zaman içinde hem ilişkiye hem de birbirinize olan inanç ve güveni zedelemiş olabilir. Böyle olunca da ortada ciddiye alınmayan, "nasıl olsa gidiyor, bir şekilde gitsin" denilen ve değeri kalmamış bir ilişki kalmış gibi görünüyor. Bütün bunlar çıktığında elinizde "birliktelik", "paylaşım" ve "bağlılık" adına geriye kalan tek tutkulu ve ciddi anlar ise cinsel hayatınızdan ibaret... Yakın zamanda o da kalmayınca tamamen bitmiş bir ilişkiye sahip olacaksınız.

Kısacası ilişkiniz tensel çekim veya cinsellikten ibaret değilmiş. Ama şu anda geriye sadece o kalmış gözüküyor. Daha fazla enerji ve çaba harcamamanı öneririm. Zira her yeniden başladığınızda hem sen, hem de sevgilin, kendiniz ve ilişkinizden daha fazla şeyler kaybediyor olacaksınız.


Merhaba Mr. Big, 29 yaşında 2 senedir yalnız bir kadınım. Son iki yılda tanıştığım insanlarla hep yüzeysel ilişkilerim oldu. Birçok hata yaptım. Sevmeden seviştim, hissetmeden sözler söyledim, üzerimde hak iddia edenler ya da benim hak iddia ettiklerim oldu. Ama daha çıkan ilk sorunda ya ben terk ettim ya da terk edildim. Yaşım gereği mi bilmiyorum ve sorum da bu: karşılıksız sevebileceğim ve beni sevecek ilişkiler kurulmuyor mu artık? Geçmişte çok güzel ilişkiler yaşadım ve çok mutlu oldum. Bu yüzden tatmin mi olamıyorum ve tatmin olamadıkça kendimi kullandırıyor muyum sırf biraz olsun sevilmek için? Günümüzde gerçek ilişkiler, derin aşklar hala var mı? Yoksa ben kendimi sevmediğim adamların kollarında heba etmeye devam mı edeceğim?

İnsan ilgi ile yaşar ve beslenir. Seninde sürekli bu yönde bir arayış içinde olman gayet doğal. Ancak eski ilişkilerindeki tadı yeni ilişkilerinde araman ve sürekli geçmişe bakman yanlış. Elbette karşılıksız ve sağlam bir bağlılıkla yaşanan ilişkiler var ve seninde böyle bir ilişki yaşaman mümkün. Burada önemli olan inanmadığın ilişkileri yaşamaya çalışmamandır. Ne hissediyorsan ve içindeki ses ne diyorsa onu uygulaman ve onun peşinden gitmen en doğru karar olacaktır. Ancak bir şey hissetmediğin halde sırf "olabilir" ihtimali ile birileri ile beraber olman, sürekli deneme-yanılma yönteminin peşinden gitmen yanlış. Bu şekilde yaşadığın her beraberlik, seni ilişkilerden soğutacak ve daha karamsar bir yapıya büründürecektir.

Bunun yerine gerçekten bir şeyler hissettiğin ilişkileri yaşamaya çalışmalı, önem veya değer vermediğin kişilerle zorlama ilişkileri boş yere denememelisin. Böyle devam ettiğinde aradığın o harika ilişkiyi bulacağından emin ol.


Yayın tarihi: 22.04.2009
« tüm yazıları
4815
dahafazlası
YORUMLAR

benim 1 seneden beri görüştüğüm biri varr.fakat sevgili değiliz.onunlaa öpüşüyoruz vs..nedense sadece yanınaa gittiğimde bnaa yakın davranıyorr konusuyorr.mesajlarında veya konusmalarımızda bu yakınlığı göstermiyoor bana soğuk davranıyor.ben her şekilde onu sevdiğimi belli ettim .fakat o beni seviyormu bilmiyorum.ilk tanıştığımızdaa sürekli mesaj atardıı.görüşürdük.hep yakındıı bana karşıı..şimdi ise sadece ve sadece görüştüğümüzde yakın.bir sefer onunla bu konuyu konusmayı denedim.(mesaj atmayı pek sevmem o yüzden atmıyorum) ddi ve kestirip attı.şimdide sölediğim bi laf yüzünden görşmüyoruz:(

dertliyim çoook 30.01.2010 02:04:45

zeynebın verdıgı akla bak hay masallahh super valla senı alan yandı ınsallah bekarsındır ve öle kalırsınn

emre.klkn 24.07.2009 23:20:36

bence sana karşı içindeki heyecan bitmiş istediğini yap ama sana deyer vermiyo ben senin yerinde olsam boşanmam gizliden başkasıyla aşk yaşar hayatımı devam ettirirdim_?

zeynep 07.06.2009 01:16:01
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.