Yazarlar

Pratik yaşam bilgileri

Pratik yaşam bilgileri

Merhaba, öncelikle gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.

Hayatınızı; pratik bilgilerimle kolaylaştırabiliyorsam kendimi çok mutlu addedeceğim. Yaşama dair bu pratik ipuçları arasında, öncelikle ruh güzelliğinden bahsedeceğim. Çünkü yüz güzelliği için öncelikle ruh güzelliğini sağlamamız gerekir.

Ruhumuzun güzelliği önce kendimizi sevmekle başlar. Sonra pozitif düşünceyle birlikte insanları sevmekten. Özetle; sevmeyi sevmeliyiz. Sonra affetme yetisi kazanmalıyız. Önce kendimizi, sonra affetmekte zorlandığımız herkesi tek tek affetmeliyiz. Affetmek ruhumuzu negatif enerjiden temizler. Sevmeyi ve affetmeyi başarabilirsek (önce kendimizden başlayarak) iç ve dış güzellikleri yakalamamız kolay olacaktır.

Bedensel güzelliğimiz için de kendimize zaman ayırmamız gerekiyor. Hafif sporlar yaparak, düzenli beslenerek bedenimize saygı göstereceğiz. Her gün 4-5 adet fındık ve ceviz kan yağlarımızı dengeler. Her gün 1 bardak kırmızı şarap, hem kansızlığa hem de sinir sistemimize iyi gelir. Sakinleştirici ilaç kullanmak yerine bir kadeh şarap çok daha faydalı olacaktır.

Kış mevsimindeyiz. Portakal, greyfurt, armut, elma suları ya da yenmesi oluşacak kırışıklıklarınızı önler. Domates, kıvırcık , kabak, avokado, somon balığı antioksidan içerir yaşlılığı önler.

50 gr.keten tohumunu 3 dakika kavurduktan sonra un haline getirin. 150 gr. balla karıştırıp her sabah aç karnına bir tatlı kaşığı yiyin. Sindirim sisteminizin sorunsuz çalışmasını ve Omega-3 yağ asiti almanızı sağlar. Bal içindeki B1-B2-B3 vitaminlerinden de yararlanırsınız.

Soğuk hava cildimizi kurutur. Bir çay kaşığı balla, bir çay kaşığı tereyağını krem haline getirip yüzünüze (göz çevresi dahil olarak ) sürün.Yarım saat sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bir de her gün gülmeyi ihmal etmeyin. Hem ruhunuz, hem de yüz kaslarınızın çalışması ve damarlanıza daha fazla oksijen-kan pompalanması için çok faydalı bir eylemdir.

Sonuç olarak; içten dışa her dem güzellik için sürekli kendimize yönelik çalışmalar yapmalıyız ve gülmeyi asla ihmal etmemeliyiz. Kitabım bayramdan sonra çıkacak. Daha fazla bilgilerle görüşmek dileğiyle. Sevgiyle, hoş kalın...

sunadumankaya@mynet.com
Yayın tarihi: 10.11.2003
« tüm yazıları
1175
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.