Yazarlar

Pilates uzmanlarımız ile tanışmaya hazır mısınız?

Pilates uzmanlarımız ile tanışmaya hazır mısınız?

Bundan böyle bu platformda çoğunuzun gerek televizyon, gerekse yazılı basından haberdar olduğu Pilates ile ilgili güncel ve bilimsel birçok bilgiyi Zeynep Gül Selamoğlu ve Murat Erdem sizlerle paylaşacak.

Yüzyıla yakın zamandır uygulatılan Pilatesin felsefesini, nasıl bu kadar uzun zamandır uygulanabilir kılındığını, nasıl yeniden popülarite kazandığını, sağlık ve zindelik için önemini, bedeninizde yaratacağı estetik değişiklikleri, Pilates eğitmeninizde nelere dikkat etmeniz gerektiğini, kısaca Pilatesin hem ne olduğunu, hem de ne olmadığını sizlere aktarmaya çalışacağız.

Pilatesin vücudunuzda yaratacağı estetik başkalaşımın çok sağlıklı, dinamik ve fit bir beden olarak yansıması sizi mutlu kılacak büyük bir değişim olacaktır.

Uygulayacağınız egzersizin vücudunuzda ve ruhunuzda yaratabileceği bütün olumlu değişimlerin yanı sıra sakatlanmalar ve ortopedik operasyonlar sonrası uygulanan fizyoterapik tedavileri destekleyen Klinik Pilates çalışmalarının sonuçlarını gösteren gerçek hikayeleri ve Pilatesle ilgili bilimsel araştırmalarla makaleleri sizlere aktarmak, bizim için önemli bir görev olacaktır.

Pilatese ilgi duymamış olan, ne tür bir egzersiz yapması gerektiğini bulamayan, egzersiz yapmaktan hoşlanmadığını düşünen, her yaz öncesi egzersize başlayan fakat hiç devam edemeyen ve hatta sağlık nedenleriyle Pilates yapmaya korkan pek çok okurumuzu mahmure sayfalarında Pilates ile tanıştıracak olmanın heyecanını duyuyoruz.

Bu hiç bitip tükenmeyecek, siz bedeninizi tanıdıkça gelişecek ve verdiği mutluluk ile büyüyecek olan Pilates adında ki dünyada, Studio Pilates ekibinin yaratacağı farkındalığı, yaşam boyunca kendinizi ve bedeninizi tanıyarak geliştirmek için faydalanacağınız bir yol gösterici olarak kabul etmenizi diliyor ve merhaba diyoruz.

Zeynep Gül Selamoglu
Studio Pilates Koordinatörü
www.studiopilates.com.tr
Yayın tarihi: 05.11.2009
« tüm yazıları
3181
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.