Yazarlar

Op.Dr.Yakup Avşar Mahmure'de!

Op.Dr.Yakup Avşar Mahmure'de!

Op.Dr. Yakup AVŞAR, plastik cerrahide çığır açan bir yöntem olan, mikromotor sistemi ile burun kemiğini kırmadan, mikro kesme ve mikro törpüleme yöntemi ile yaptığı burun ameliyatlarıyla, burun estetiğine imzasını attı.

Güncellenme tarihi:
Doktor Yakup Avşar'ın burun estetiğinde geliştirdiği mikro kesme yöntemi Amerikanın 'Aesthetic Surgery Journal' bilimsel dergisinde ocak 2009 da yayınlandı. Bu dergi 'American Society of Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS)' ın resmi dergisi olup dünyanın en değerli estetik cerrahi dergilerinden biri sayılmaktadır. Doktor Avşar'ın bu makalesi 'Nasal Hump Reduction with Powered Micro Saw Osteotomy' adı altında derginin orijinal makaleler bölümünde yer aldı.

Dr. Avşar bu makalede burun kemerini kırmadan mikro kesme – mikro törpüleme sistemi ile şekillendirdiğini bilim dünyasına anlatıyor. Bu ameliyat sistemleri İsviçre'de yine dünyanın en iyi tıbbi mikromotor sistemlerini üreten firmalardan biri olan Bien Air kaynaklıdır ve Dr. Avşar da kendisine ait olan mikro-kesme başlık tasarımlarında firma ile iş birliği içerisinde olup, bu zarif sistemleri burun estetiğinde kullanmaktadır.

Dr. Avşar endonasal burun estetiği ile burun ucunda kesi oluşturmadan, bu sistemi burun kemiğinin şekillendirilmesinde kullanıyor. Bu sistem sayesinde de, kırmaktan kaynaklanan oyulmalar ve çökmelerin riski ortadan kalkıyor ve burun estetiğinde ölçülü tasarımlı ameliyat yapmanın başarısı artıyor. Milimetrik kesimler yapılması mümkün olduğu için de, hem zarif yapılı burunlarda başarı sağlıyor hem de, büyük kemerli burunlarda serial kesiler ile istenilen ölçüde burnun küçültülmesi ve ideal burun şeklinin sağlanması mümkün oluyor.

Tasarım başarısının artması dışında, bu sistemdeki hassasiyet ve kullanılan yıkama-soğutma sayesinde dokularda tahribe yol açan ısı artışı engellenip hızlı bir iyileşme söz konusu oluyor. Eski yöntemlerde kullanılan törpüleme kabalığı ve ona bağlı ameliyat sonrası oluşan şişlik ve morluklar önlenmiş, zarif törpüleme ile de kemik düzensizlikleri yok edilmiş ve operasyon sırasında cerrahın sonucu değerlendirme şansı artmış oluyor.

Dr. Avşar ameliyattan sonra daha az şişlik, yok denilecek kadar az acı ve sızı, tampon konulmamasının rahatlığını endonasal cerrahinin avantajlarından saymaktadır.
Ayrıca bu yöntem sayesinde; başarısızlık oranının düşmesi nedeni ile revizyon cerrahisinin çok az olduğu ve özellikle de; eğriliği olan burunlarda, darbe almış burunlarda, orta yaş üzerinde yapılan burun estetiklerinde, bu sistemin avanytajları Dr. Avşarın makalesinde vurgulanmıştır.
Konu ile ilgili daha fazla bilgiye, makalenin yayınlandığı dergiye ait linkten ulaşabilirsiniz.

Uzmanımız Opr. Dr. Yakup Avşar'ın büyük başarısı

Uzmanımız Opr. Dr. Yakup Avşar'ın büyük başarısı


Uzmanımız Opr. Dr. Yakup Avşar'ın diğer yazıları için tıklayın!


Opr. Dr. Yakup Avşar
Yayın tarihi: 05.06.2009
« tüm yazıları
3386
YORUMLAR

buyuk insan yakup avsar allahima sukurler olsun sizi karsima cikardigi icin beni az mutlu olan omrumde cokkk mutlu ettiniz hocam size saygim sonsuz dir o altin elleriniz dert gormesin yer yuzune gelmis bir mucize siniz allah size uzun ve saglikli omur versin sevdiklernizle beraber ki her kezi boyle mutlu edesinis daha cok uzun yillar insallah

kalnka manolova 15.05.2010 19:19:14

bence Yakup Avsar mukemmel bi insan ve de mukemmel bi cerrah gelecekte yine bi amelyat olunmayi dusunuyorum bu sefer sira goguslerde :)yine akup bey yapsin istiyorum amelyatimi insallah kismet olur Yakup bey bitane onu sectigim icin cok mutluyum

t.m. 28.10.2009 13:29:18

Super, Muhtesem, Inanilmaz bir mikro kesim calismayla daha guzel bir buruna sahibim simdi. Buradan Doktorumuz Yakup Avsar'a tekrar tessekurlerimi sunuyorum. Iyi ki varsin. Herkesi sasirtan "cabuk iyilesmem ve guzel bir sonuc elde edilmesi" oldu. Ne mutlu bana. Iyi bir secimdi :)

Nevil 09.06.2009 04:17:31
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.