Yazarlar

Op. Dr. Dilek Avşar Kimdir?

Op. Dr. Dilek Avşar Kimdir?

Op. Dr. Dilek Avşar güzellik konusunda aydınlatıcı ve merak edilen yazılarıyla artık mahmure'de!

Op. Dr. Dilek Avşar Kimdir?

1973 yılında Tekirdağ'da öğretmen anne babanın çocuğu olarak doğdu. Op. Dr. Dilek Avşar, ilk öğrenimini Hacı İlbey İlköğretim Okulunda, orta ve lise eğitimini ise Bursa Mustafakemalpaşa Lisesinde tamamladı.

1991 yılında Tıp Fakültesine girdi ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra bir buçuk yıl pratisyen hekim olarak Trabzon Of Devlet Hastanesinde çalıştı.

2001 yılında Uzmanlık Sınavı ile girdiği Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Ana Bilim Dalından 2007 yılında ihtisasını tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı oldu. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra zorunlu hizmet kurasıyla Kırşehir Devlet Hastanesinde atandı. İki yıllık zorunlu hizmetin ardından 2009 Haziran ayında İstanbul Levent de bulunan Este Güzellik Merkezinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Dr. Avşar, kendisi gibi estetik cerrah olan Op. Dr. Yakup Avşar ile evli ve Naz isminde bir kız çocuk annesidir.

Op. Dr. Dilek Avşar'ın plastik cerrahi uzmanlık eğitimini tamamlarken bitirme tezi olarak hazırladığı "Genç Kadınlarda Memenin Antropomik Ölçümlü Çalışması" ile meme cerrahisi üzerine yoğunlaşmıştır. D. Avşar, memenin estetik operasyonları başta olmak üzere; vücut şekillendirme ve kadın genital operasyonları da uzmanlaştığı operasyonlar içerisinde yer alıyor.

Op. Dr. Dilek Avşar sosyal yaşamında ailesi ile birlikte zaman geçirmek, eşi ile birlikte tenis oynamak, doğa yürüyüşleri yapmaktan hoşlanır. Dr. Avşar'ın hobileri arasında çeşitli ülkelerdeki müzeleri ziyaret etmek ve sanatsal etkinliklere katılmak önemli yer tutar. Dr. Avşar'ın ev tasarımı ve Still Danışmanlığı özel ilgi alanıdır.

Op. Dr. Dilek Avşar ve eşi Op. Dr. Yakup Avşar estetik ve plastik cerrahi dalında faaliyet gösteren derneklere üye olup, mesleki dernekler dışında sosyal sorumluluk projeleri içinde de aktif de olarak yer alıyor.
Yayın tarihi: 04.01.2010
« tüm yazıları
3342
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.