Yazarlar

Onun için önemli olan ailesi mi, ben miyim?

Onun için önemli olan ailesi mi, ben miyim?

Gönül Derman, ilişkilerinizde yaşadığınız sorunları çözmenize yardım ediyor.

KOCAMIN BAHANELERİ

Daha önce de mail atmıştım beni rahatlatan ve pozitif cevap almıştım sizden. Bunun için teşekkür ederim. Beni tanımayan birine derdimi anlatmak beni çok rahatlatıyor. Sizden bir konudan daha yardım istiyorum. Lafı uzatmadan konuya girmek istiyorum Gönül Hanım. Eşimin verdiği sözler ve yapmaması. Hatta gizli kapaklı işler çevirip yalan söylemesi. Nişanlılık dönemimizde vakit olmadığı için bir türlü gidemediğimiz sinema ve şimdi de paramız olmadığımız için gidemediğimiz sinema.

Bana bahane gibi geliyor. Sürekli gezelim tozalım istemiyorum zaten ama arada bir beni düşünsün istiyorum. Bir şeyi yapmak için söz vermesi yerine onu yapmasını istiyorum. Ailesi ile ilgili konularda akan sular duruyor. Ama şunu unutuyor artık onun gerçek ailesi benim. Tamamen kopsun istemiyorum ailesi ile ama benimle çok ilgisiz olduğunu düşünüyorum. Dün yanımda olduğu halde kendimi yapayalnız hissettim. Her şey canımı sıkıyor.

İhtiyaçlarımı dile getiriyorum duymamazlıktan geliyor. Belirli aralıklarla dile getiriyorum. Evde yeri geliyor hayatı, her şeyi olduğumu dile getiriyor. Dışarıda bu alaka yok. Hem lafta istemiyorum özde istiyorum. Ara ara dile getirmiyor değilim, söylüyorum. Ama duvarla konuşmuş gibi oluyorum. Durumum bu, ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.

Merhaba,
Cümlelerin nasıl yazıldığının bir anlamı yok benim için önemli olan duygularını ifade ediş şeklin ki bence bunu da çok iyi başarıyorsun. Eşinin seni anlamasını beklemen onunla vakit geçirmek için ortam yaratmasını istemen kadar doğal bir durum olamaz. Bir konuda da çok haklısın sadece lafta seviyoruma bende yeterli gözle bakmam davranışlarının hareketlerinin bunu tamamlaması gerekiyor. Her zaman dediğim sözde hemfikiriz artık onun ailesi sensin ama erkekler buna çok çabuk adapte olamıyorlar kızlar gibi. Ailelerini önemsesinler ama öncelik artık yeni kurdukları kendi ailelerin de olmalı. Tabi kadınlar böyle düşünüyor diye onların da bunu düşünmesini bekliyoruz ama nafile. Şimdi neler yapabiliriz onun üstün de duralım.

Öncelikle madem seni duymuyor ihtiyaçlarını dile getirme ona söylemeden verdiği parayla sessizce yerine getir. Para vermiyorsa evle ilgili konular da ihtiyaç belirt. Maalesef taktikle yürüteceksin gemiyi öyle görünüyorsa sende yapmalısın.

Dışarı çıkmak istediğin de bahane üretiyorsa örnek sinema biletlerini sen önceden al ve hadi sinemaya gidelim de biletleri bir arkadaşım hediye etti dersin. Bunu bir süre dene davranışlarını ve gerçekte sebeplerini öğrenirsin. Kafanın karışıklığı da gider yalan mı bahane mi veya gerçekte maddi yetersizlik gibimi. Eğer gerçekten maddi yetersizlikse anlayış gösterip yapabileceğin bir şeyler varsa yardım etmelisin.

Yine evde dostlarınızı ağırla insanların içinde seninle nasıl diyalog kurması gerektiğini yaşayarak öğretmelisin. Ama bunu birbirini dinleyen önemseyen çiftlerle bir arada bulunmasını sağlayarak başarabilirsin. Umarım bunlar sana yol gösterir ve istediğin hayata eşinle bir nebze olsun ulaşmanı sağlar. Bana hissettiğin güzel duygulara da çok teşekkür ederim.

Sevgiyle kal.
Gönül Derman

>>>>>>>
Yayın tarihi: 17.11.2009
« tüm yazıları
8929
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.