Yazarlar

Nurgül Yeşilçay: "Oyunculuk yapmasaydım, hayatım daha sıkıcı gelirdi."

Nurgül Yeşilçay: "Oyunculuk yapmasaydım, hayatım daha sıkıcı gelirdi."

Dergi ve gazetelerde çok sık göremediğiniz güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay, www.mahmure.com'a verdiği özel röportajla sizlerle.

Nurgül Yeşilçay: "Oyunculuk yapmasaydım, hayatım daha sıkıcı gelirdi."
Türkiye'de sinema ve televizyonun öne çıkan kadın oyuncularından Nurgül Yeşilçay ile oyunculuk serüveni ve kadınlık halleri üzerine keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Sonbaharda "Yedi Kocalı Hürmüz" filmindeki Hürmüz rolüyle izleyici karşısına çıkacak olmanın heyecanı yaşayan Yeşilçay, "Bu filme hazırlanırken, bir kere daha iyi ki kadınım diye düşündüm" diyor.Oyuncu olmaya ne zaman ve nasıl karar verdin?
Lisede bir çocuğa aşık olmuştum, benden birkaç yaş büyüktü ve tiyatro okuyordu. Çocuk Macbeth diyor, Hamlet diyor, ben bir şey anlamıyorum. Böylece tiyatro ile ilgilenmeye başlamış oldum. Sonra da sınavlara girdim, kazandım. Hem de yüksek bir dereceyle.

Çocuk ne oldu, işe yaradı mı bari bu çaba?
(Gülüşmeler.) Ay yok, o platonik olarak kaldı. Zaten o Hacettepe'de okuyordu, ben Eskişehir'i kazandım. Çocuk da anında unutuldu tabii. Ama tabii hiçbir şey bilmiyordum tiyatro hakkında. Yeni bir macera başladı Eskişehir'de. Üstelik ilk sene tiyatro bölümünü de hiç sevmedim açıkçası. Ben aslında resim yapardım ve herkes benim ressam ya da resim öğretmeni filan olacağımı zannediyordu. Sonra acaba değiştirsem resime mi geçsem dedim. Değiştiremedim de, kaldım. Ama ikinci sene bölümü sevmeye başladım.

Rol yeteneğin olduğunu da öyle öğrenmiş oldun değil mi? Hani öyle çocukluktan gelen bir yetenek keşfi durumu yok.
Tabi tabii, aynen öyle. Vardır ya "hadi bakalım bilmem kimin taklidini yap amcalara" denilen bir çocuk değildim. Zaten sessiz ve içine kapanıktım. Daha bakan, gözlemleyen bir çocuktum. Sonra işte 3. sınıfta ikinci bahar'ın seçmelerine katıldım ve seçilerek o rolle profesyonel oldum.

O zaman çok küçük meşhur oldun?
Evet, 20 yaşındaydım. Çok da küçük değil aslında. Çocuk oyuncu filan değilim yani. (Gülüşmeler)

Yayın tarihi: 20.07.2009
« tüm yazıları
5194
YORUMLAR

nurgül yeşilçay gerçekten hem oyunculuğuyla hem güzelliğiyle hemde evliliğiyle bir numara. çoğu kişi gibi aşkıyla meşkiyle çıkmıyor kameraların karşısına. kesinlikle çok sevdiğim bir bayan oyuncu Allah yolunu açık etsin başarılarının devamını bekliyoruz.

SemmaCelebi 16.08.2009 17:48:24

katıldığı cannes film festivalinden sonra yurt dışından da ciddi teklifler alan oyuncunun dil eğitimi almak için gittiği londra'da gittiği okulun yetkililerinin oyuncu olduğunu öğrenip filmlerinden örnekler istemeleri ve nurgülün eğreti gelin filmini göndermesiyle london film academy'ide kendine hayran bırakan ayrıca ünlü oyuncu johnny depp'in menajeri tracey jacobs ile de anlaşma imzalayarak yurt dışına özellikle de hollywood'a gidişini hızlandıran ve garanatileyen güzel oyuncu.

gayeozdemir 16.08.2009 16:05:17

asmalı konak adlı diziyle oyunculuk hayatındaki en büyük adımını atmı$ ve böylelikle kendini kanıtlamı$ olan yetenekli oyuncu. ayrıca uçuk kaçık renkli bir ki$iliğe sahip tipik hatun

gayeozdemir 16.08.2009 16:04:53

Türkiyenin dünya standartların da oynayan tek oyuncu.Az rastlanır doğlalıkta oyunculuğunun yanı sıra az rastlanır doğallıktaki kişilik ve güzellik.Doğum yapmasına rağmen eskisinden daha güzel asi kişilikli mualif bir insan.

gayeozdemir 16.08.2009 16:03:54

En berbat diziyi bile eğlenceli hale getirmesini bilen dünya standartlarındas oynayan bakışlarıyla konuşmalarıyla herkesi büyüleyen ve kendine aşık eden geleceğin sultanı...O günümğz türkiyesinde en iyi genç oyuncu bence.

gayeozdemir 16.08.2009 16:00:52

Türkiyenin en delikanlı şovmeni,yle evlendiği için çok şanslı eğrelti gelinde sevişme sahnesinde etkili olmadığı doğrudur partneri kötü olduğu için yoksa sinemalarını herkes izlemeli bence çok başarılı...

gayeozdemir 16.08.2009 15:58:38

allahım bu kadın öldürecek beni. onun yüzünden mahmure okumayı bıraktım eskısi gibi bakmıyorum. estetikten robot suratlı olmus bırde yazar mı olmus smdı kendısı :)))

feyza 12.08.2009 17:27:01

çok güzel ve başarılı bir kadın. Başarılarıyla gündeme gelmesi çok güzel. tbr ederim.

burcumcavus 24.07.2009 15:56:40

Kesinlikle Muhteşem bir yorum resimler ve verdikleri bilgiler için elif hanıma teşekkür ederiz.

Serdar Erken 23.07.2009 20:13:53

çok başarılı ve beğendiğim nadir güzellikteki sanatçılardan biri umarım ileriki dönemlerde dahada başarılı olur

akkuzu82 23.07.2009 11:47:06
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.