Yazarlar

Ne zaman kurtulacağım kilolarımdan?

Ne zaman kurtulacağım kilolarımdan?

Diyetisyenimiz Nil Şahin Gürhan Mahmure kullanıcılarından gelen soruları cevaplamaya devam ediyor.

Boyum 1.60, kilom 60 ve kiloluyum. Göbek bölgemden kilo vermek istiyorum. 9 aylık evliyim ve eşimin bana kilolu demesinden bıktım. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? İşim bilgisayar başında olduğu için zayıflayamıyorum.

Masa başında hareketsiz bir çalışma hayatı ve evlilik sonrası çok karşılaşılan bir durum. Her insanın anatomik yapısından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminizin olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

mahmure.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin, ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Spor yapın.

Ben 16 yaşındayım, 1.66 boyunda 69 kilodayım. Senelerdir diyet yapıyorum ve kilolarımı veremiyorum. Ne yapmalıyım? Operasyon gerekli mi?

Bir Beslenme ve Diyet Uzman tarafından size özel olarak hazırlanmış bir sağlıklı ve dengeli bir beslenme programını uyguladığınız taktirde ve ayrıca spor ile desteklediğinizde bu sorununuzu çok rahat çözersiniz. Bu şartları taşımayan hiçbir diyeti uygulamayın. Bir uzmandan yardım alın.

Merhaba, ben 15 yaşında bir genç kızım. Benim kilom 63 kg, boyumsa 1.64 cm. Ben kendimi çok kilolu buluyorum ve depresyona girdim. Birçok diyet denedim, bazen 2 haftada 7 kilo verdim ama bu kiloyu kısa bir süre sonra fazlasıyla geri aldım. Ben çok sabırsız biriyim ve çok hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum. Ne olursunuz bana yardim edin.

Çok hızlı kilo vermek çok zararlıdır ve kalıcı değildir. Bu yolu aklınızdan çıkarın. Diğer husus sağlıklı beslenme kararlılık ve sabır gerektirir. Sağlıksız bir uzman tarafından size özel hazırlanmamış hiçbir diyeti uygulamayın. Gelişme çağındasınız. Bu yaş avantajınızı kullanın. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım al. Eğer iyi beslenirseniz ve düzenli spor yaparsanız boyunuzun uzaması devam edeceği gibi sağlıklı bir vücuda kavuşur, ayrıca fazla kilolarınızı daha kolay verebilirsiniz.

Eğer imkanın yoksa;mahmure. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın.

Bir bayanın günde kaç kalori alıp kaç kalori yakması gerekiyor? Yağ yakmak için kaç dakika yürüyüş yapmam gerekiyor?

Kişinin boy, yaş, sağlık durumu, genetik durumu, fazla kilosu vb. birçok etkene bağlı olarak değişir. Dünyada çok yeni olan ve bizim kullandığımız bir aletle nefes yoluyla bazal metabolizma hızınızı ölçüyoruz ve kişinin kaç kalori alması ve harcaması gerektiğini tespit ediyoruz.

17 yaşındayım, boyum 1.58 ve 70 kiloyum. Alt tarafım ince, üst tarafım var. Göbeğim rahatsız ediyor. Nasıl kilo verebilirim?

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminizin olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak üst bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

mahmure.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Spor yapın.

Ben 35 yaşındayım ve kendimi bildim bileli 39-40 kilo arasıyım. Nasıl kilo alabilirim? Bana yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kesinlikle bir sağlık taramasından geçin ve sonucuna göre doktorunuzun ve bir Beslenme ve Diyet Uzmanının kontrolünde kilo almaya çalışın.

1.60 boyunda, 67 kg elma tipi vücut yapım var. Seans ücretini ve kaç seans girmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Saygılarımla.

Fazla kilonuzu tespit ettikten sonra bu fazla kilonuzu sizin özel şartlarınız göz önüne alınarak ne kadar zamanda verebileceğiniz hesaplanır. 0 216 349 07 83'dan bilgi alabilirsiniz.

Merhaba, ben 1991 doğumluyum. 55 kiloyum. 1.68 boyundayım. Kilomu normal bulmama rağmen vücuduma bakıldığında kaburgalarım sayılabiliyor.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanından doğru ve sağlıklı beslenme hakkında bilgi alın ve durumuzu öğrenin. Eğer imkanınız yoksa mahmure.com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu öğrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Porsiyon listelerini almayı unutmayın, her hafta bilgilerinizi girerek yeni diyetinizi alın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba, ben Derya. Boyum 1.57, kilom 46. Boyumun kısa olduğunu düşünüyorum. Boyumu nasıl uzatabilirim?

Bir ortopedi uzmanından yardım alın.

Ben 13 yaşında, 1.59 boyunda 60 kiloyum. Bana iyi bir diyet verirseniz sevinirim. Bir de ben obez miyim? Yedikçe yiyesim geliyor.

Yaşınız çok genç. Gelişme çağındasınız. Bir sağlık kontrolünden geçin ve bir Beslenme ve Diyet Uzamanın yakın kontrolünde kilo verin. Kesinlikle spor yapın.
Yayın tarihi: 21.02.2006
« tüm yazıları
1398
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.