Yazarlar

Mr. Big ilişki problemlerinizi çözüyor!

Mr. Big ilişki problemlerinizi çözüyor!

Mr. Big, ilişkinizle ilgili aklınıza takılan her sorunuzu cevaplamak için burada olacak. Ona soru sormaktan çekinmeyin!

Mr Big kimdir?

Bu nick aklınıza Sex & City'deki Carry'nin sevgilisini mi getirdi?

Hayal gücünüzü biraz daha zorlayın! En az onun kadar karizmatik, baştan çıkarıcı, bir o kadar da kadınların ne istediğini bilen biriyle karşı karşıyasınız.

O bir psikolog... 31 yaşında, bekar ve İstanbul'da yaşıyor... Yüzde yüz gerçek! Şu anda kurumsal bir işi olduğu için kimliğini gizlemek zorunda kalsak da, ulaşılamaz değil. Bitirme tezini "kadın-erkek ilişkileri" üzerine yapan Mr. Big, ilişkinizle ilgili aklınıza takılan her sorunuzu cevaplamak için burada olacak. Ona soru sormaktan çekinmeyin ve bir gün herhangi bir yerde karşınıza çıkabileceğinden emin olun.

***

"Benimle evlenecek mi?"

1 ay önce ablamın vasıtasıyla biriyle tanıştım. Evlilik niyetiyle 1 aydır görüşüyoruz bu bir ayda oldukça yakınlaştık ve bazı şeyleri paylaştık. Ben ilkimi onunla yaşadım yani o bu durum karşısında çok şaşırdı ve şok oldu. Sonra biz ilişkimize kaldığımız yerden devam ettik. Şu an her şey yolunda konuşmalarında ablama "baldız" kardeşime "kayınço" diye hitap ediyor. Acaba ne zaman resmiyete döner, düşüncesi nedir? Yada ben resmiyete dönmesi için ne yapabilirim, olmasını istiyorum çünkü ben ilk defa onunla birlikte oldum.


Bu soruya nasıl cevap verilir bilemiyorum : ) Doğrusu enteresan bir durum. İnsanların hitapları ve davranış şekilleri her ne kadar sana bir fikir verse de sadece "Enişte" ve "Kayınço" hitaplarından onun seninle evlenme niyetinde olduğunu çıkarman biraz yanlış. Eğer böyle bir beklentin var ve o buna sıcak bakıyor gibi gözüküyorsa, sonuc ulaşmanın en iyi yolu, onu karşına alıp konuyu açık ve net bir şekilde konuşmandır.
Aksi takdirde sen de bu beklenti, onun ise aklında "ne olacak" düşünceleri oldukça zamanla işlerin karışmaya başladığını göreceksin. Oysa ki iki taraf da birbirine açık olup konuyu konuşursa, tepkisinden, söylediklerinden, davranışlarından az da olsa bir fikir sahibi olursun ve kafandaki soru işaretlerinin dağılması yolunda bir adım atmış olursun. Onun haricinde onun fikrini öğrenmeden yapacağın her girişim, her gönderme, her yönlendirme çalışması hüsranla sonuçlanacaktır.


"Sevmediğini düşünmeye başladım"

Biz ilkokuldan arkadaştık orda da birbirimizi seviyorduk sonra araya 4 yıl girdi görüşemedik. Bu süre içinde onun da ilişkisi olmuş benim de oldu. yalnız benim ilişkilerim çok kısa süren ve sahte ilişkilerdi. O sevdiğini ve ihanete uğradığını söyledi. sonra biz tekrar karşılaştık ve hala birbirimizi seviyorduk yani kendi adıma ben çok seviyordum. En başta çok güzeldi ilişkimiz harikaydı ama sonra bana geçmişte sevgilim olup olmadığını ve fiziksel bir yakınlık olup olmadığını sordu. Bir kez öpüşmüştüm biriyle ama bunu ona söyleyemedim. "Hayır olmadı" dedim. daha sonra bu yalanı öğrenmişti ve çok kavga ettik hatta ayrıldık ama onu çok seviyordum tekrar barıştık ve devam ettik. Fakat artık ilk günlerdeki gibi değil çok daha ilgisiz ve sevgisiz görünüyor. Oysa ki halletmiştik sorunumuzu ona sadece onu sevdiğimi ve hayatımın sonuna dek onu seviceğimi söyledim o öpücüğün ise çok yanlış ve bir defaya mahsus olduğunu söyledim ve asla kimseye ona duyduğum hisleri duymadığımı söyledim. O da tamam dedi ve beni çok sevdiğini bir daha ona asla yalan söylemememi istemediğini söyledi. Ama bana hala çok ilgisiz ne yapmalıyım onu geri kazanmak için...


Güven ikili ilişkilerin temel taşıdır. İnsandan insana göre konunun hassasiyeti değişse de kendi adıma konuşacak olursam: her ne konuda olursa olsun küçücük bir yalan bile midemi bulandırır. Ondan sonra o insanın her dediğine /yaptığına ispatlanması gereken bir argüman gözüyle bakarım. Sen de aslında çok küçük bir yalan söylemişsin ama sana olan güveni sarsılmış gibi gözüküyor. Konu oldukça ufak ve büyütülmemesi gereken bir sorun gibi gözükse de anahtar kelime: güven.
Bundan sonraki süreçte yaptıkların, söylediklerin ve hareketlerinle onun güvenini yeniden kazanmaya çalışmasın. Bu arada ondan da ilişkinin normale döndüğü sinyallerini almaya başlarsın. Ama alttan ve gizliden ya da ima yoluyla bir şeyler yapmaya çalışmak tehlikeli bir yoldur her zaman. Eski tutkulu günlere geri dönmek tamamen sizin elinizde.
Soru 3:


"Eşimin arkadşına aşığım"

Ben 19 yasında görücü usulüyle evlendim. Şu anda 23 yasındayım. 1.5 yasında bebegim var. Sorunum ise eşimin arkadasına aşık olmam. Bana karşı çok ilgiliydi. Bir süre mesajlaştık. Ama sadece o kadar... Bana karşı ilgisiz olmadığını söyledi. Defalarca ama asla aramızda bir sey olmadı. Şu aralar görüşmüyoruz. Hatta "yakamdan düş" diye mesaj attı. Neden böyle yaptı, niyeti neydi anlamadım. Bana yardım edin çok acı çekiyorum. Eda, (19) İstanbul


İçinde bulunduğun durum bir hayli karışık. Evli ve çocuklu bir kadın olarak başka birine aşık olmak zaten bir çok problemi de beraberinde getirir. Hele bir de bu kişi eşinin arkadaşıysa... Aykırı bir durum gibi gözükse de bu duruma çevrenizde oldukça sık rastlayabilirsiniz. O kadar ki bu durum ile ilgili romanlar, şiirler hatta şarkılar yazılmıştır. Kadınlar genelde böyle durumlarda kocası ile kalmayı ama yine de aşkının peşinden koşmayı seçerler. Bu da durumu giderek daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir.
O kişinin sana attığı mesajın arkasında bir çok neden olabilir. Arkadaşını düşünmüş olabilir, ilişkinizin bir geleceği olmadığını düşünebilir, kendi ilişkisi ile bu ilişkiyi kıyaslamış olabilir vb. Belki de sana duyduğu ilginin, bu ilişkinin risklerine değmeyeceğine karar vermiştir. Sana tavsiyem ileride yaşayacağın sıkıntıları göz önünde bulundurarak hareket etmen yönünde olacaktır. Özellikle de çocuğunu ve onun yaşayacaklarını düşünmelisin.

"Eski sevgilimi düşünmekten kendimi alamıyorum"

İlk aşkımdan bir neden olmadan ayrıldım ve ondan ayrıldıktan 1sene sonra evlendim ama onu hiç unutamadım. Evlendikten 2 yıl sonra eski aşkımın telefon numarasını buldum ve onu aradım, onunla tekrar görüşmeye başladık 1 bucuk seneden beri onunla beraberim. Ondan kopamıyorum. Boşanmak istiyorum ama eşim istemiyor. İki arada bir derede kaldım. Kafam çok karışık lütfen bana yardım edin. Deniz (22), İstanbul
Eskiye takılıp kalmak ne yazık ki, hepimizin en sık yaptığı hatalardan biri. Sevgilinle nedensizce ayrılıp, evlendikten sonra onu aslında sevdiğini farketmen, sonrasında da onu sürekli düşünerek bir saplantı haline getirmiş olman yaptığın ilk hata. Sonrasında zincirleme bir şekilde her hata diğerini doğrurmuş. Onun telefonunu araman, yeniden görüşmeye başlaman ve sonrasında da beraberliğiniz. Geleceğin ile ilgili kararlar alıp, hayatının geri kalanını daha iyi şekillendirmek istemek yerine eskiye dönmek, eskide yaşamak benim hiç tavsiye etmediğim bir yöntem.
Ama madem işler bu noktaya gelmiş, o zaman tercihini yapmalısın. Bir tarafta eşin, bir tarafta sevdiğin adam. Bu şekilde hem kendini, hem evliliğini hem de aşkını yıpratacaksın. Bir yalanı yaşamak ve iki taraftan birini aldatmakla farkında olmadan sevgilinin de ilerleyen zamanlarda sana güvensizliğini inşaa ediyorsun haberin olsun. Şimdiden söyleyeyim ki ileri de karşılaşınca şaşırma. İlerleyen dönemlerdeki tartışmalarınızda sevgilin, bu konuyu hep senin önüne koyacaktır. Bir an önce seçimini yap ve yoluna devam et.
Yayın tarihi: 29.01.2009
« tüm yazıları
13293
dahafazlası
YORUMLAR

Benim sevgilim de asiri ilgiliydi 2yıllık bi ilişkimiz var ama artık çok farkli kaybetmekten korkmuyor sanırım buna ben sebep oldum onsuz yapamayacağımi çok sevdiğimi belli ettim şimdi kavga bile etsek sen benden ayrılamasin diyor gerçekten de ilk ben arıyorum hep dayanamıyorum ne yapabilirim?

esra çetin 07.08.2012 13:39:36

bende üç senedir çocuğumu tedavi eden doktora aşık oldum,durumum vahim,çünkü berbatta olsa bir evliliğim var..o da bana çok farklı davranıyor..asla diğerleri gibi değil buna eminim..beni görünce heyecanlanıyor,mutlu oluyor,yanıma gelip kendi konuşuyor,sürekli tebessüm halinde..bizim için hastanede olmaz diye bişey yok...sağolsun herşeyi o hallediyor,bundan 6 ay önce yanıma gelip telefonunu verdi.mükemmel biri ama yuinede kestiremiyorum....yorumlarınzı bekliyorum....

lamia 28.08.2011 13:41:29

banada cevap gelmedi malesef.. oysaki ihtiyacim var :( ama olsun:)

bencede 22.06.2010 16:44:07

mr big sanıyorumki emekli oldu yada sorumu beğenmedi:) bilemiyorum tam olarak

isimsiz 20.11.2009 16:41:44

ya ben soru sordum ama gönderdiğim soruyu bütün sayfalarda aradım bulamadım :D

ece demir 18.09.2009 21:16:29

mrb. ben de Mr. Big e yazdım ama yazımı ve cevabını nasıl bulacağım bilen var mı ?

Sibel 12.08.2009 10:24:06

Arkadaşlar bn Mr.big'e soru sordum ama sorumu aramama rağmen bulamıorm.Ltfn yardımcı olur musunuz...?

deniz çelik 03.08.2009 16:25:06

arkadaşlar ben mr.big'e soru sormak istiyorumyazamıyorum ilk ve son karakter boşluk olmamalı diyor ne yapabilirim.Bu arada benden 3 yaş küçük birinden hoşlanıyorum ben eski kafalı bir kızım erkek adım atmalı diyenlerden hoşlandığımı belli edecek şeyler yaptım bu yakınlarda aradı ve konuşmak istediğini söyledi .Kendisi o zaman şehir dışındaydı geldi ama hala konuşmadı tık yok.Kendisi çalıştığım yerde benim üstüm oluyor doğrudan amirim değil ama .Duygularımı açmalı ve onu çok sevdiğimi söylemelimiyim .Sizce niye bu şekilde davranıyor.Beyler Yoru

naciye bozyar 31.07.2009 13:43:21

gercekten cok güzel yazılar we dersler weriyosunuz cok teskkürler

pelin kara 12.04.2009 15:29:43

Süper yorumlar ve harika tespitler bunlar...Konu uzmanlığınızı tebrik ederim.

esra kara 13.03.2009 15:45:09
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.