Yazarlar

Kilo vermeliyim!

Kilo vermeliyim!

Kilo vermek isteyenler diyetisyenimiz Nil Şahin Gürhan'a danıştılar...

Merhaba, ben 22 yaşındayım 1.68 boyunda 55 kiloyum karın bölgesindeki kilolarım beni aşırı derecede rahatsız ediyor başkalarına göre kilom olmadığı söyleniyor fakat karın bölgemi gösterdiğim zaman herkes şaşırıyor. Belimin alt kısmında yağları nasıl yok etmem gerektiğini söylerseniz sevinirim.

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak bel ve karın bölgelerinizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay-kadın'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu, durumunuzu ögrenin ve kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

28 yaşında 1.65 boyunda 87 kg'da 15 aylık bebeği olan 1 anneyim doğumdan hemen sonra aldığım kilolardan 6 kg fazlam kalmıştı fakat oğlum 3 aylık olduktan sonra kış mevsimine girince evden çıkmayarak abur cubur diye tabir edebileceğim yiyeceklerle bu kiloya ulaştım şimdilerde nasıl 1 diyet yapacağım bu 30 kilo fazlamı vereceğim bilmiyorum çok üzülüyorum fazladan taşıdığım ağırlık için tabi hala evdeyiz nefsimide koruyamadığımı görüyorum ne yapmalıyım?

e-kolay-kadın'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu örgenin. Sık sık az az ve çok çeşitli beslenmeye çalışın. Ağır, yağlı, salçalı yiyeceklerden, Sütlü tatlıları tercih edin. Bol bol su için. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapın, 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere altı öğün beslenin öğün atlamayın. Bol yağsız mevsim salatası ve meyve tüketin. Bir Beslenme Uzmanının yakın takibinde kilo vermenizi tavsiye ederim.

Merhaba ben 1.60 boyunda ve38 kiloyum ve aslında zayıfım ama tek takıntım popo ve bacak bölümü. Ne olur bana nasıl basen eriteceğimi söyleyin?

Yaşınızı belirtmediğiniz için size olmanız gereken kilo aralığını yazamıyorum. Bölgesel problemin çözümü sağlıklı ve düzenli beslenip spor yapmakla saglanır.

Nereden başlıyacağımı bilemiyorum ama acilen yardıma ihtiyacım var ben haziranın 21 inde başladığım gayet sağlıklı bir diyetle kilo vermeye başladım aslında 70 küsur kilodan 60 küsurlara zaten inmiştim marttan beri dikkat ederek daha sonra durum hoşuma gitti yürüyüşle egzersizle ve kendimi biraz daha sıkarak 55 lere geldim.buraya kadar herşey iyiydi fakat sonra durumu abartıp çok az yemeye başladım kısacası şu an 41-42 lerdeyim ve sanırım hayati tehlikem var. Kilomu korumaya çalışıyorum kilo almaktan korkuyorum kansızım halsizim hiç yüzüm gülmüyor bıktım artık herşeyden! Ne yapacağımı bilmiyorum 30 kilo verdim ve 19 yaşındayım annem çok üzülüyor başta bana yardım edin yol gösterin çok teşekkürler.

Bahsettiğniz yani uyguladığınız diyette ve uygulamada hataların olduğu kuşku götürmez. Bu nedenle en kısa zamanda bir beslenme ve diyet uzmanından yardım alın.

Merhaba Nil hanim ben yaklasik 58 kiloyum evlenmeden önce 50, 52 kilo arasındaydım simdi bütün kilolarım göbeğimde bu da tabiki beni rahatsız ediyor sürekli hareket halindeyim ama bir kere yerleşmiş ne yaparsam yapayım olmuyor? Ne yapmam gerek?

Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak göbek bölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

21 yaşındayım.1.60 boyunda 50 kilodayım.ama kalçam biraz büyük bunun için ne gibi bir diyet önerirsiniz?

e-kolay-kadın.'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu örgenin. Sağlıklı ve düzenli beslendiğiniz ve spor yaptığınız taktirde bölgesel probleminiz ortadan kalkar.

Merhaba ben 19 yaşındayım 1.67 boyum 60 kiloyum şeker kullanmıyorum tatlı çok nadir miğdem kabul etmiyor ama yine de kilo alıyorum bugüne kadar rejim uygulamadım sadece yediklerime dikkat ediyorum günde 3 su bardağı sıcak su içiyorum bu daha fazla da oluyor. İşteyken tamam artık yemiyeceğim eve gidince yemeklere dayanamıyorum çok aşırı yemiyorum ama akşam yediğim için kilo alıyorum. Arkadaşım tok tutan bir ilaç önerdi kullanmak istemiyorum ne yapmalıyım?

e-kolay-kadın'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu örgenin. Kilo vemek için doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmayın. Akşam yemeklerini geç yemeyin. Uzun süre aç kalmayın. Akşamları ağır yiyeceklerden kaçının. Az az sık sık beslenin. Düzenli spor yapmaya çalışın. Bol bol yürüyüş yapın.

25 yaşında 1.59 boyunda 65 kiloyum. İşim sebebiyle sürekli oturan birisi olmam nedeniyle kalçam ve basenlerim aşrı derecede kilolu görünüyor. Spor yapamıyorun ve bunun yanısıra 4-5 yıldır kabızlık sorunum var. Öğle yemeklerini de dışardan yiyorum tost gibi şeyler. 3 ay sonra evleneceğim evlendikten sonra daha çok kilo almaktan korkuyorum.bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu örgenin. Kabızlık sorunu için lifli gıdaları bol tüketin. Sabah kahvaltıdan önce kuru kaysı veya kuru incir ve 2 bardak ılık su için.

18 yaşındayım 1.70 boyum 73 kiloyum.bütün kilolar bacak ve kalçada toplu. Dershaneye gidiyorum bütün günüm orada geçitiği için spor yapabilecek vaktim yok. Yardımcı olabilirmisiniz?

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

29 yaşındayım.1.63 boyunda 58 kiloyum ama kilom sadece basende ve kalçada. Aslında 6 aydır doğum kontrol hapı (yasmin) kullanıyorum. 2 aydır basenlerim daha da büyüdü. Sadece basenden kilo aldım. Bunun sebebi bu hap olabilir mi? Bu bölgemi eritmek için ne tür hareketler önerirsiniz?

Doğum kontrol hapı kilo almaya destek verir- direk kilo almayı sağlar denilemez. Doğum kontrol hapı vucuduzun ödem yapmasına neden olur. Buda kilo almanıza neden olur. Bu hapları kullandığınızda vücudunuzun yağ oranı artmaya eğilim gösterir onun için hareketli bir yaşam kurmaya çalışın. Eğer yapabiliyorsanız düzenli spor yapın. e-kolay-kadın.com.'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Merhaba ben 21 yaşında 1.56 boyunca 49 kilodayım (53 tüm bu ara zayıfladım ve sonunda 49 kilodayım) ama bir şikayetim var ayaklarım çok kalın ve ne kadar zayıflarsam zayıflayayım ayaklarım hep kalın bazı kişiler bana uğraşmamamı zaten incelmez diyorlar gerçekten böyle mi? Etek giydiğimde çok rahatsız oluyorum.Herkes senin tek ayağın benim 2 ayağım diyorlar. Ne yapmalıyım? Ayaklarım nasıl incelir ne olur bana yardım edin.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek ideal kilonuzu örgenin. Öncelikle sıhhatiniz önemli. Saglık sorununuzun olmaması büyük bir avantaj. Bu nedenle anatomik yapınızdaki küçük farklılıkları kendinize dert etmeden sağlıklı beslenmeyi ögrenip uygulamanızı ve yapabiliyorsanız spor yaparak hayatınızı mutlu bir şekilde devam ettirmenizi tavsiye ederim.

Merhaba Nil hanım ben 23 yaşında 1.72 boy 82 kilo yum.Gazetedeki bir haberde mideye kelepçe takma yöntemiyle zayıflanabileceğini okudum. Ne kadar sağlıklıdır ve nasıl bir sonuç alabilirim?

Bu yöntem sizin isteğinizle uygulanmaz. Hekimin karar verebileceği ve şartlarında uygun olması yani hastanın kilo sorununu çözmek için son çare olarak uygulanır. Sizin için uygulanmaz. Çünkü kilonuz çok fazla değil. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın takibinde kilo vermenizi öneririm.

1,60 boy 38 yaş ve 89 kilodayım defalarca zayıflayıp geri aldım artık bıktım sıkıldıkça sevindikçe yiyorum. Doyum yolum yemek... Bana nası yardımcı olabilirsiniz?

Hastanelere başvurduğunuzda sizi yönlendireceklerdir. Bir Beslenme ve Diyet uzmanı kontrolünde kilo verin.

23 yaşında 47 kiloyum kilo almak çok istiyorum sigara iştahımı kesiyordu bıraktım Tahlillerimin hepsi temiz çıktı ama kilo almak kabus oldu bana neler yapmamı önerirsiniz teşekkürler.

Genel olarak uymanız gereken önerilerim:
• Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.
• 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.
• Bol su için günde 2-3 litre
• Bol salata tüketin (az yağlı)
• Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
• Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
• Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin.
• Bol bol yürüyüş yapın, Spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar.
• Yemeklerin üzerine tatlı almanızı veya meyve tüketin , özellikle sütlü tatlılardan tercih etmenizi tavsiye ederim.
• Kalorisi yüksek bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız.

Merhaba Nil Hanım, Şu anda 1.60 boyum, 85 kiloyum. 1 çocuğum var. bir çocuğumuz daha istiyoruz. Bir an önce kilo vermem gerekiyor. Bana sizin veya Mecidiköy çivarında bir diyetisyen önerirseniz sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler. İyi Çalışmalar

Canan Aksoy 0532 573 41 72

Merhaba Nil Hanım sanırım benim problemim diğerlerinden çok farklı ben zayıflamak değil kilo almak istiyorum bana yemek ye demeyin çünkü yemek yeme problemim var çok aç olsam dahi canım hiçbir şey istemiyor ve benim vücudumun sistemi nasıl çalışıyor anlamıyorum bir dönem çok güzel bir şekilde yemek yiyorum (yalnız yine kilo almıyorum yalnızca olan kilomu muhafaza edebiliyorum) bir dönemse sadece bir öğün ile onu da kendimi çok zorlayarak yiyorum NOT: Bütün tetkiklerimi yaptırdım gayet sağlıklıymışım acaba kilo alabilmem için nasıl bir öneride bulunursunuz? Bunun her hangi bir reçetesi var mı?

Genel olarak uymanız gereken önerilerim:
• Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.
• 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.
• Bol su için günde 2-3 litre
• Bol salata tüketin (az yağlı)
• Çeşitli meyvelerden tüketmeye çalışın.
• Ekmeği ana öğünlerde 2 ince dilim mutlaka tüketin.
• Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin.
• Bol bol yürüyüş yapın, Spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar.
• Yemeklerin üzerine tatlı almanızı veya meyve tüketin, özellikle sütlü tatlılardan tercih etmenizi tavsiye ederim.
• Kalorisi yüksek bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız.

Nil Hanım ben 21 yaşında bir bayanım boyum 1.65 kilom 90 ve yaza kadar kilo vermek istiyorum üzüntüden kilo vermiştim fiziğim çok da güzel olmuştu ama geri aldım masa başı bir işim var bana yardımcı olur ve bana göre bir diyet yollarsanız size minnettar olurum.

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanın kontrolünde kilo vermeniz tavsiye ederim.

Boyum 1.68 kilom 75 bir çocuk annesiyim 63 kiloya düşmek istiyorum, fakat nasıl başaracağım, yardımınıza ihtiyacım var. Çalışıyorum.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

19 yaşımda, 1.68cm boyundayım.kilom 79.daha önce 70 kiloydum. Bir süre önce anti depresan ilaçlar kullandım. Kilo alışımı da ona bağlıyorum. İki haftadır diyet ve spor yapmaya başladım.83'ten 79'a düştüm.ama istediğim kiloya inemiyorum.Bazen kendime hakim olamıyorum ve çok yiyorum. Diyet listelerine de bağlı kalamıyorum. Ne yapmalıyım?

Her türlü ilacı doktor önerisi ve kontrolünde kullanın. Sağlıklı kilo vermek için de nir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın.

Ben 1.70 boyunda 80 kiloyum atkınson yani protein fazla alarak ve yağ alarak 15 kilo verdim ama 2 ayda geri aldım tam güzel oldu derken aşırı yedim. Ben 22 yaşındayım hayatım diyetlerle geçti sıkıldım. Spor yapamam.çalışıyorum ve okuyorum. 60 kilo olmak istiyorum ama yemeklerden kısamıyorum? Hızlı zayıflamak istiyorum.

Hızlı zayıflamayı değil sağlıklı zayıflamayı, bu zayıflamayı şu veya bu adlardaki diyetlerle değil sağlıklı beslenmeyle öneriyorum. Bir Beslenme ve diyet uzmanınadan yardım alarak kilo vermeyi deneyin.

Ben 21 yaşındayım boyumda çok kısa hem de zayıfım boyum 1.54 43 kiloyum çok zayıfım ne giysem yakışmıyor kansızlık vardı kan ilacı verdi doktor içtim ve o normale döndü ne olur bana yardım edin kilo almak istiyorum ne yapmalıyım, neler yemeliyim?

Bir Beslenme ve Diyet Uzmanının yakın kontrolünde kilo almaya çalışın.

1.64 boyunda 62 kilo 15 yaşında bir kızım hayatımda hiç zayıf olmadım ama son iki senedir aşırı kilo aldım ve kendimi iğrenç hissediyorum lütfen nasıl kurtulabilirim bu kilolardan yardımcı olun teşekkürler.

Yaşınızın gerek boy uzaması yönünden gerek spor ve bilinçli beslenmek için ne kadar uygun olduğunu unutmayın. Boyunuzun uzaması ve sağlıklı bir vücuda kavuşmanız için ilk önerim spor yapın. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve önünüzdeki uzun hayatta size yardımcı olması için bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın.

Ben 20 yaşında bir üniversite öğrencisiyim.Bundan 7 ay önce 6 kilo verdım fakat son 2 ay içinde 4 kilo geri aldım. Ailemden ayrı yaşamaya başladığım için yemek düzenim degişti ve şimdi bunu tekrar düzenlemek çok zor görünüyor.daha fazla kilo alıp formumu berbat etmeden önce bana yardım erderseniz cok sevınırım.boyum 1.70 kilom 61 sanırım 5 kilo vermem gerekiyor.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb.

Merhaba benim boyum 1.72 kilom 72. Diyet yapmak istiyorum ama bunu bir türlü uygulayamıyorum. Mesela bugün diyete başladım az yemek yedim, akşama da az yiyeceğim diye kendimi şartlandırıyorum akşam oldumu yemeği fazla kaçırıyorum sonra kendime çok kızıyorum. Acaba bu durumu nasıl çözebilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Amaç az yemek değil bilinçli bir şekilde az az sık sık beslenmek, ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb.

1.72 boyunda 73 kilodayım diyet yapamıyorum yapsam bile hemen bozuyorum acıktım mı gözüm hiçbir şey görmüyor her yere saldırıyorum sorun basende cok geniş, bu durumu nasıl çözebilirim bana yardımcı olursanız cok memnun olurum. Teşekkürler.


Sağlıklı ve bilinçli beslenir, bu beslenme şeklinizi spor ile desteklerseniz kilo fazlanız nerede ise oradan kilo verirsiniz. e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhabalar Nil hanım oncelikle işlerinizde kolaylık dilerim size yönelteceğim soruyla beni aydınlatırsanız sevinirim ben 21 yaşındayım ve 11 aylık bir oğlum var hamileliğimde 21 kilo aldım hamile kaldığımda 60 kiloydum şu anda da 65 bazen de 64 kilo oluyorum bu 5 kiloyu nasıl atabilirim?

Emzirmeniz devam ediyorsa önceliğin bebeginizin beslenmesi olduğunu unutmuyorsunuz. Size özel bir uzman tarafından hazırlanmamış hiçbir diyeti uygulamayın. e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Troid hormonunun zayıflamadaki yerini açıklar mısınız? Zayıflamanın çok zor olmasının bu hormonla ilgisi olabilir mi?


Troid hormonu çok çalışırsa hiper troid olur. Bu durum sağlıksız kilo kaybına neden olur. Troid hormonu az çalışır veya çalışmazsa hipotroid olur. Bu durum kilo aldırır. Endokrinoloji uzmanı bir doktora başvurmalısınız.

Benim sorunum kılo verememek, son zamanlarda cok yemek yiyorum yemek istemesem de kendimi tutamıyorum bir de sıkılınca hemen mutfağa koşuyorum. Mesela bugün az yiyeceğim diyorum ama acıkınca gözüm hiçbirşey görmuyor ben bu durumu nasıl çözebilirim bana yardımcı olursanız. Boyum 1.72 kilom 72. Şimdiden teşekkürler

Düzenli ve sağlıklı beslendiğiniz takdirde bahsettiğiniz sık sık olan açlık hissi ortadan kalkacaktır. Ayrıca bu durumu iradenize hakim olarak da aşacaksınız. e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba Nil Hanım ben 29 yaşında 1.78 boyunda 92 kiloyum yemek yemeyi cok seviyorum dengesiz besleniyorum abur cauburla bazen karnımı doyuruyorum ama artık duzenli beslenmek ve zayıflamak istiyorum özellikle karın bölgemin erimesini istiyorum bana bu konuda yardımcı olun.

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. İdeal kılonuzu ve durumunuzu da göreceksiniz. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba, benim 4 kilo fazlam var 1 haftadır diyetteyim ama gr bile vermiyorum... Diyetimi değiştirmem mi gerekiyor?

Bilinçsizce yaptığınız beslenme şekilleri ile kilo verilmesi saglıksız ve kalıcı olmaz. e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Merhaba ben 1.70 boyunda 80 kiloyum hayatımda 1 kere atkınson diyetiyle 68'e indim.o mutluluğum kısa sürdü.Ben artık 22 yaşına geldim.zayıflamak istiyorum ama asla yemeyi kesemiyorum. Egzersiz yapamıyorum acaba ekmeği kessem akşamları yemesem.ne kadar kilo verebilirim? Bu arada herkes bana 65 göründüğümü söyler bu yüzden de şanslıyım. Mağazalardada hep küçük beden verirler.40 beden gözükürüm.ama 44 giyiyorum. Sanırım boyumdan kaynaklanıyor. Galiba benim ömür boyu rejim yapmam gerekecek.

Bahsettiğiniz ve sorduğunuz önerilerin hepsi sağlıksız ve yanlış. Bir kez olsun bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alarak sağlıklı beslenme hakkında bilgi almanızı ve ona göre hareket etmenizi tavsiye ederim.

Ben 70 kiloyum ve 8 kilo fazlam var ankaradayım bana bir diyetisyen tavsiye edebilir misiniz?

Tüm hastanelerimizde Diyet Uzmanı arkadaşlara uşabilirsiniz. Üstelik okulumuz da Ankarada Hacettepe Ünüversitesinde.

59 kiloyum ve 9 kilo vermek istiyorum bu kiloyu 4 ay önce aldım nasil verebilirim?

e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Ben 1.50 boyunda 56 kilodayım. 48 kiloya inmek istiyorum; ama başaramıyorum. Şöyle ki diyet listelerine güvenemiyorum ve bir uzman gerekli diye düşünüyorum. Tatlıdan vazgeçemiyorum, çok acıkmadan yiyemiyorum. Durum böyle olunca çok yiyorum. 1 ayda 5 kilo vermek ve o kiloda kalmak istiyorum. Kendime güvenim kalmayacak böyle giderse çok şişmanmışım gibi geliyor. Diyet yapacağım dediğimde 'sen mi? hahahahaa' deniyor.

Bir Beslenme Uzmanından yardım alın. Kendinize göre aç kalarak ve öğün atlayarak veya geçiştirerek beslenmeyin. Uzmana gidemiyorsanız. e-kolay-kadın kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

Yayın tarihi: 10.01.2005
« tüm yazıları
4756
YORUMLAR

Merhaba ben 18 yasında 1.68 boyunda ve 58 kiloyum göbegimde yag var ve benim midem çıkıyor çirkin bir görünüm oluyor ben bundan rahatsız oluyorum ne yapmam gerektigini lütfen söylermisiniz ve benim bu kilom normalmı ayrıca normalse bu formumu nasıl koruyabilirim şimdiden yapacagınız tavsiyeler için çok teşekkürlerimi sunuyorum ALLAH a emanet olun

Ebru 13.01.2008 20:41:43

Merhaba ben 18 yaşında 1.67 boyunda 62 kiloyum ve vermem gereken 6-7kilo fazlalığım olduğunu dusunuyorum fakat spor yaptığımdan dolayı artık yağ değilde vücudumda kas yapısı olustu bu konuda ne yapabılırım

Zuhal Rojeya 18.12.2007 16:46:55
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.