Yazarlar

Kilo veremiyorum

Kilo veremiyorum

Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan beslenme ve diyet konusunda tüm sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

18 yaşındayım. Aslında kilo problemim yok. 1.60 boyum kilom 50 fakat bacaklarımda ufak bir sorun var. Dizimden üstü yani baldır kısmım kilo alıyor. Açıkçası hoş da durmuyor. Sizce bölgesel hareket falan mı yapmalıyım? Diyet yapmıyorum öğrenciyim.

Cevap: Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak baldırbölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb.

Kişiye özel liste aldım fakat ne kadar kilo verdireceğini ve nekar zaman yapılacağını bilmiyorum. 1,80 boyunda 90 kiloyum.

Cevap: Olmanız gereken kilo aralığı 64-81-87 gibi büyük bir kilo aralığı çıkıyor. Net söyleyebilmemiz için cinsiyetinizi ve yaşınızı söylemeniz gerekiyor. Diyetinizi ideal kilo aralığınıza gelene, kendinizi iyi hissedene kadar uygulayın. Daha sonrada koruma döneminde de beslenmenize dikkat etmeniz gereklidir. Haftada 1-2 kg vermeniz normaldir. Ancak her hafta vereceniz diye bir durum söz konusu değildir.

Bir ilçede çalışıyorum ve diyetisyene başvurma imkanım çok kısıtlı ,ancak son 3-4 senede aldığım aşırı kilodan kurtulmam gerekiyor. (54 kilodan 80 kiloya çıktim) bana ne tip önerileriniz olabilir?

Cevap: Hastanelerde diyetisyen olabilir araştırmanızı öneririm. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın.

Ben 21 yasında 1.67 boyunda 63 kiloyum. Yaklasık 2 haftadır sıkı bir diyet yapıyorum fakat hiç kilo veremiyorum. Acaba neden?

Cevap: Sıkı diyeti hangi uzman hazırladı bilemiyorum. Sizi aç bırakan sıkı diyetlerle kilo verseniz dahi daha sonra fazlasıyla kilolarınızı geri alırsınız. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol hareket edin. Bol bol yürüyüş yapın ve su için.

Ben 21 yaşındayım boyum 1.53 kilom 63. Öğrenciyim ve yurtta kalıyorum. Zayıflamak istiyorum ama kendime göre bir diyet listesi bulamadım çünkü yurtta kaldığım için bazı yiyecek gruplarını temin edemeyebiliyorum. Bana göre bir diyet listesi hazırlayabilir misiniz?

Cevap: Şu an yurtta ilerde de iş yerinizin yemek hanesinde vs. insan hayatında benzer durumlar her zaman olacaktır. Bu nedenle ortamınıza göre çözümünüzü üreteceksiniz. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın Alternatif listelerini almayı unutmayın ve uygulamaya çalışın. Yemeklerin suyunu tüketmeyin, fast foodlar'dan kaçının, atıştırma ve öğün geçiştirmeden kaçının.

Hiç ekmek ve pilav yemesem de kilo almaya devam ediyorum. Yalnız vazgeçemediğim çikolata. Ne önerirsiniz?

Cevap: e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Listenizdeki ekmekleri kesinlikle tüketin. Çikolatadan kaçının.

74 kiloyum 1.67 boyum ideal kilom 58. 20 yaşındayım burada verilen diyeti ne kadar süre uygulamam lazım? 1 haftada kaç kilo verebilirim?

Cevap Haftada 1 kg civarında vermeniz en uygunudur. Her 10 kg dan sonra bilgileriniz tekrar girerek yeni listenizi alın ve yeni listenizle devam edin. Fazla kilonuz bitene kadar uyguladığınız gibi bundan sonrada ideal kilonuzu korumak için devamlı olarak saglıklı beslenerek ve dikkat etmeniz gereklidir.

Kişiye özel diyet demişsiniz ama hangi boy ve kilo oranını girerseniz aynı diyet geliyor biraz tuhaf değil mi?

Cevap: Ya sizin bir hatanız yada o an proğramda bir hata oluşmuş olabilir. Ya da birbirine yakın değerler giriyor olabilirsiniz.

Merhaba ben çalışan ve çocuğu olan bir bayanım. Öğlen arası yürüyüş her zaman olmuyor başka nasıl yürüyüş yapabilirim haftada birgün ne kadar yürürsem 1 hafta yürüdüğüme tekabül eder? Spor içinde zamanım yok. Çocuğumla olmuyor. Ayrıca diyet yaparken arada kaçamak olması diyeti bozmuşmu olur zararı olur mu? Bazı diyetlerde tuzun yasak olduğu belirtilmiyor ne yapmam lazım son olarak diyette kahve çay ve tatlandırıcı kullanılır mı? Bunlar çok merak ettiğim konular.

Cevap: Bir şekilde günlük hayat planınıza yürüyüşü ekleyin. Diyetinizde kaçamak yaptığınızda o gün biraz daha spor aktivitenizi arttırarak bu durumu dengeleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdınız öğünden sonra diyetinize bir sonraki öğünle devam etmeniz en dogrusudur. Kısacası aradaki kaçamaklar yüzünden diyetinizi tamamen bırakmayın. Tuzu mümkün olabildiğince azaltın. Çay, kahve ve kolalı içecekleri en aza indirin. Bu içecekler su kaybını hızlandırır. Her gün olabildiğinizce imkan dahilinde hareket etmeye çalışın vücudunuzun günlük hareket ihtiyacı var.

Ben diyet yaptığımda kalçalarımdan veremiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Her insanın anatomik yapından dolayı yağ hücreleri farklı bölgelerindedir. Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Sizin de yapısal olarak baldırbölgenizde yağ hücreleriniz sayı olarak yoğun olduğu için kilo alınca o bölgeden alıyorsunuz. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan verirsiniz.

e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

5 aylık bir bebeğim var. Süt veriyorum. Hamileliğim sırasında 22 kilo aldım. Sadece 10 kilosunu verdim. Nasıl bir diyet uygulamalyım?

Cevap: Hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlere çok dikkat edilmesi gereklidir. Yaptığınız diyet sizi halsiz bırakmayacağı gibi süt verimizi de artıracak şekilde olmalıdır. Sık sık az az ve çok çeşitli beslenmeye çalışın. Ağır, yağlı, salçalı yiyeceklerden, gaz yapıcı yiyeceklerden ve ağır tatlılardan kaçının. Sütlü tatlıları tercih edin. Her gün bir yemek kaşığı helva da sütünüzü artırabilir. Bol bol su için. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapın, 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere altı öğün beslenin öğün atlamayın. Bol yağsız mevsim salatası ve meyve tüketin. Önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmayalım. Bebeğiniz altı aylık olana kadar sıkı diyet programı uygulamayın. Bebeğiniz altı ay olduktan sonra ona ek gıdalar vermeye başladıktan sonra diyete ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Ancak uyguladığınız diyet bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için gerekli besin öğelerini içermelidir. Bunun için bir Beslenme Uzmanının yakın takibinde kilo vermelisiniz.

Kişisel diyeti ne kadar sürede uygulayabilirim? İdeal kilom 55 ve ben şimdi 62 kiloyum bu diyet zayıflamama yardımcı olur mu? Cevabınızı bekliyorum, teşekkürler

Cevap: Haftada 1 kg vermeniz en idealidir. Diyet içecek ve yiyecekleri önermiyorum. Sağlık durumunuza, yaşam şartlarınıza göre kalori ihtiyacınız ve kilo veriminiz değişir.

Ben 16 yaşındayım. Benim sorunum bacaklarım ve basenlerim. Boyum 1.56 - 1.58 civarında ve 51 kiloyum. Vücudumun üst kısmında fazla problem olmamasına karşın bacaklarım çok kalın ve basenlerim çok geniş. Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum.

Cevap: Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Ancak bunu uzun süre yapmalısınız. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan olur. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Diyetinizi spor ile destekleyin.

1,78 boyunda 75 kiloyum 20 yaşındayım iri kemikliyim yaklaşık 2 senedir kepekli ekmek dahil ekmeği hayatımdan çıkarttım, tatlı börek çikolata şeker hiç tüketmiyorum kızartma yemiyorum. kısacası kilo vermek içim gereken herşeyi yapıyorum fakat kilo veremiyorum görünüşümde çok fazlalık yok fakat yaptıklarıma rağmen niçin kilo kaybının olmadığını çok merak ediyorum şimdiden teşekkürler

Cevap: Yönteminiz yanlış. Ekmeği tamamen kesmemeniz gereklidir. Diğer ürünleri kesmeniz isabetli fakat tatlı yerine yeterince meyve tüketiyor musunuz? e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Merhaba; ben 18 yaşında 1.64 boyunda ve 70 kiloyum(basen bölgelerinden sorunluyum). İki sene önce geçirdiğim rahatsızlık sonucu kemoterapi ve radyoterapi gördüm bu yüzden aşırı kilo aldım. Düzenli egzersiz ve diyet yaptığım halde istediğim sonuca ulaşamıyorum. Ne yapmam gerekir?

Cevap: Bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın, onun yakın takibinde kilo verin.

Benim sorunum 10 sene önce 30 kilo verdim ancak şimdi geri aldım ve şimdi rejim yapamıyorum çok kısa sürüyor ve sıkılıyorum, Tekirdağ' da oturuyorum, psikolojik kitap okumayı da düşünüyorum. Ne yapmalıyım....

Cevap: Kilo veriminiz çok iyi fakat sağlıklı bir yöntemle verdiyseniz çok iyi. Daha önce başardıysanız yine başaracaksınız demektir. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın.

1.74 boyunda 74 kilodayım önceden 70 kilo iken kendimi beğenirdim ancak şimdi iğrenmeye başladım ölçülerime göre diyet uyguladığım zaman ne kadar zamanda 5 kilo verebilirim?

Cevap: Kendinizi kurarak psikolojik sorun haline getirmeyin. Haftada 1 kg vererek ideal kilonuza kısa zamanda ulaşabilirsiniz. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Ben 50 kilo olmak istiyorum. Nasıl olabilirim? Şu an 58 kiloyum. Boyum 1.67

Cevap: e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın

Ben kilo verdikçe göğüslerim sarkıyor bunu önlemek için neler öneririsiniz? Ne tür hareketler ya da nasıl bir beslenme. Gögüslerimi kilo almadan tekrar nasıl eksi haline getirebilirim?

Cevap: Sağlıklı beslenerek kilo verdiğiniz ve spor ile bu diyeti desteklediğiniz takdirde bahsettiğiniz sorunlar oluşmayacaktır. Özellikle göğüs kaslarını güçlendirice hareketler yapın.

İlk defa kilo problemi yasıyorum. En kısa sürede kilo vermem gerek. 4 kiloyu en çabuk nasıl verebilirim?

Cevap: e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın. Haftada 1 kg vermeniz idealdir.

1.65 boyunda 60 kilo ve 30 yaşındayım 1 kızım var. Yaklaşık 10 yıldır sürekli diyet yapıyorum ama hiçbirşey yemeden asla yemeden 55 kilo olmak istiyorum. Spor olarak haftada 3 kez step'e gidiyorum ama istediğim kiloya inemiyorum.

Cevap: Aç kalarak diyet yapılmaz. 3 ana, 3 ara öğün olamak üzere 6 öğün beslenin. Spor yapmaya devam edin. Metabolizma uzun süre aç kaldığında yediğiniz ilk besini tekrar aç kalacağını düşünerek hemen depolar yani yağ oluşturur. Bu nedenle aç kalmadan öğünlerin arası 3-4 saati geçmeden öğün atlamadan, en az 6 öğün beslenmeniz gereklidir. Az ve sık beslenmelisiniz. Uyguladığınız yöntem son derece sağlıksız. Sabah- öğle –akşam öğünleri zamanında yenmeli ve ana öğün olduğu için yeterli miktar ve çeşitte yiyecek içermelidir. Bir Beslenme ve Diyet Uzmanından yardım alın, yakın kontrolünde kilo vermeyi deneyin.

Hatırlarsanız geçen yıl size gelmiştim. Şu anda kendimin kilo problemim yok oğlum için yazıyorum. Sekiz yaşında boyu 1.30 cm kilosu 35 , nasıl bir diyet uygulamamız lazım, sebze sevmiyor tatlı düşkünü. Şu an İzmir de yaşadığımız için size gelemiyoruz bize buradan bir liste verirseniz çok memnun olurum. Teşekkür ediyorum

Cevap: Merhaba sizi hatırladım. 4-5 kg gibi az bir kilo fazlanız vardı galiba başarılı gidiyordunuz. Oğlunuzun bir spor aktivitesine katılmasını sağlamanızı ve İzmir de bir Beslenme uzmanına götürmenizi öneririm. Gelişme çağında saglıklı beslenerek ve spor yaparak sağlıklı bir vücuda sahip olabilir. Selamlar.

Ben 1.70 boyunda 60 kiloyum ve kilolarımdan dolayı rahatsız oluyorum bana uygun bir diyet listesi verebilir misiniz ama kilonuz normal demeyin lütfen çünkü kendim çok rahatsız oluyorum.

Cevap: Sağlıklı beslenme hayatın her döneminde gereklidir. Amacımız sağlıklı beslenmenize yardımcı olmak. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Ancak ne olursa olsun bir şekilde yürüyüş-spor vb. yapın. Haftada 1 kg vermeniz idealdir.

Ben 18 yaşındayım boyum 1.68cm kilom ise 56. Biliyorum size biraz komik olabilir kilom öyle çok fazla değil sonuçta size ne kadar çok şikayet geliyordur. Ama ben kilomun fazla olduğunu düşünüyorum biraz iri gözüküyorum ve kilomun 50 olmasını istiyorum. Öyle çok da yemem aksine yediklerime oldukça dikkat ederim ama bir türlü kilo veremiyorum. Genellikle günlük yediğim besinlerin toplam kalorisi 1500'ü geçmiyor. Geçtiği nadir günler oluyor elbette ki... Bana ne önerirsiniz...?

Cevap: Bence sağlıklı beslenerek ve birazda spor yaparak daha sağlıklı bir yaşama ve vücuda sahip olabilirsiniz. Amacınız tartıda kendinizi şu kiloda göreceğim değil sağlıklı beslenmek olmalıdır. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın

Benim sorunum çok yemek yiyorum ve kontrol edemiyorum. Gittikçe de şişiyorum. Akapunktur yaptırdım 7.5 kilo verdim ama arkasından hemen aldım yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: Bir Beslenme ve Diyet uzmanının yakın kontrolünde kilo vermeyi deneyin.

1.67 boyunda 64 - 65 kiloyu şaşmayan biriyim sık diyet uygulamasına girmeme rağmen kendimi aşırı kilolu buluyorum.

Cevap: Kilo sorununuzu büyütmekten çok çözümü olan bir sorun olarak görüp çözümüne yoğunlaşmanızı öneririm. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın

Ben yaklaşık 20 ay önce sezeryanla doğum yaptım ama hala daha sezeryan göbeğimi eritemedim.


Cevap: Hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlere çok dikkat edilmesi gereklidir. Yaptığınız diyet sizi halsiz bırakmayacağı gibi süt (eger emzirmeye devam ediyorsanız); verimizi de artıracak şekilde olmalıdır. Sık sık az az ve çok çeşitli beslenmeye çalışın. Ağır, yağlı, salçalı yiyeceklerden, gaz yapıcı yiyeceklerden ve ağır tatlılardan kaçının. Sütlü tatlıları tercih edin. Bol bol su için. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapın, 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere altı öğün beslenin öğün atlamayın. Bol yağsız mevsim salatası ve meyve tüketin. Bir Beslenme Uzmanının yakın takibinde kilo vermelisiniz.

Belim çok yağlı belde hangi ürünler kilo yapar bir de inanılmaz tatlı seviyorum nasıl bırakacağım? 60 kiloyum boyum da 1.72 ama kemikli olduğum için iri görünüyorum yardım edin.


Cevap: Her insanın kemik yapısı farklıdır. Kemik yapınızın iri olmasından dolayı standardınızdan biraz fazla kiloda olabilirsiniz. Mutlaka tempolu bir şekilde hergün en az bir saat yürümelisiniz ve imkanınız varsa haftada 2-3 gün spor yapmalısınız. Kas yoğunluğunu arttırmak dengeli bir görünüme sahip olmak için spor çok önemli. Dengeli ve saglıklı beslendiğiniz takdirde yag fazlanız vücudunuzun hangi bölgesinde ise oradan kilo verirsiniz.

Benim boyum 1.65 ve kilom 57 2-3kilo vermek istiyorum küçük ve pratik öneriler verir misiniz? Bir de bacaklarımı inceltmek için ne yapabilirim.

Cevap: e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın. Bol bol yürüyüş yapın.

Ben 20 yaşındayım üniversitede okuyorum ve yurtta kalıyorum. Diyet yapma imkanlarına sahip değilim ve cok iştahlıyım. Yemek yememi engelleyecek bir düşünce tarzına sahip olmak için ne yapmalıyım sizce? Tesekkürler.

Cevap: İş hayatına başladığınızda da çok yoğunum oturarak çalışıyorum nasıl diyet yapacağım diye soracağınızdan emin olabilirsiniz. Önemli olan normal hayat akışınız içinde karşınıza çıkan yiyecekleri tanıyıp saglıklı beslenmeniz gereklidir. e-kolay-kadın. com'daki kişiye özel diyet programından kişisel bilgilerinizi girerek kendinize özel bir diyet programı alın ve uygulamaya çalışın

Sitenizde yayınladığınız diyeti aldım 6 kg vermem gerekliymiş diyetimi uygulayarak bir uzman gözüyle bu 6 kiloyu ne kadar sürede verebilirim? NOT: 3kg'dan sonra yavaşlayan bir metabolizmam var!


Cevap: Haftada 1 kg verebilirsiniz. Bol bol yürüyüş yapmanızıda öneririm.

Ben 1.64 boyunda 71 kg ağırlındayım ve 1 sene önce doğum yaptım. Hamileyken vücudumda oluşan ödemden dolayı 30 kg aldım. Doğumdan sonra 20 kg verdim ve 5 ay kadar önce akupuntur tedavisi gördüm ve 8 kg verebildim. Şu anda ise verdiğim kilonun 3 kilosunu geri aldım. İdeal kiloma nasıl dönebilirim.(kendimi tatlı şeyler yemekten alıkoyamıyorum. tatlıya aşırı düşkünlüğüm var.)

Cevap: Tatlı yerine meyve tercih etmenizi daha önce başarılı olmuşunuz başarınızı aynı yöntemle devam ettirebilirsiniz.

40 günlük anneyim. Gazlı bir lohusanın kilo vermek için nasıl bir diyet uygulaması lazım?

Cevap: Hamilelik döneminde alınan fazla kilolardan kurtulmak için yapılan diyetlere çok dikkat edilmesi gereklidir. Yaptığınız diyet sizi halsiz bırakmayacağı gibi süt verimizi de artıracak şekilde olmalıdır. Sık sık az az ve çok çeşitli beslenmeye çalışın. Ağır, yağlı, salçalı yiyeceklerden, gaz yapıcı yiyeceklerden ve ağır tatlılardan kaçının. Sütlü tatlıları tercih edin. Her gün bir yemek kaşığı helva da sütünüzü artırabilir. Bol bol su için. Günde en az bir saat tempolu yürüyüş yapın, 3 ana, 3 ara öğün olmak üzere altı öğün beslenin öğün atlamayın. Bol yağsız mevsim salatası ve meyve tüketin. Önceliğin bebeğinizin beslenmesi olduğunu unutmayalım. Bebeğiniz altı aylık olana kadar sıkı diyet programı uygulamayın. Bebeğiniz altı ay olduktan sonra ona ek gıdalar vermeye başladıktan sonra diyete ağırlık vermenizi tavsiye ederim. Ancak uyguladığınız diyet bebeğinizin sağlıklı beslenmesi için gerekli besin öğelerini içermelidir. Bunun için bir Beslenme Uzmanının yakın takibinde kilo vermelisiniz.

Bir diyetisyene başvurmak istiyorum ama bana toplam maliyetı ne kadar olur? Bana başvurabileceğim bir diyetisyen adresiyle maliyet hakkında bilgi verirseniz çok memnun olacağım.

Cevap: 216 349 07 83

Ben 20 yaşında 1.60 boyunda 50 kiloda biriyim. Kilomdan memnunum fakat göbeğimin ve basenlerimin olması beni rahatsız ediyor en çok ta karın bölgemin olması. Ne yapmamı önerirsiniz?

Cevap: Öğün atlamadan saglıklı beslenmenizi ve spor yapmanızı öneririm.

Ben 1.64 boyunda 57-58 kiloyum. Basen bölgem geniş ve selülit oluşumu var. Ayrıca 18 yaşındayım. Bana uygun bir diyet hazırlar mısınız?

Cevap: Mutlaka tempolu bir şekilde hergün en az bir saat yürümelisiniz ve imkanınız varsa haftada 2-3 gün spor yapmalısınız. Kas yoğunluğunu arttırmak dengeli bir görünüme sahip olmak için spor çok önemli. Selülit oluşumunu spor ve dengeli beslenme ve bol su tüketimi ile en az düzeye indirebilirsiniz. Sık sık kilo alıp vermek, dengesiz beslenmek, yetersiz su tüketmek, hareketsiz yaşam tarzı selüliti arttırır. Fazla kilolarınızı verin ideal kilonuzu koruyun. Kahve- kola- çay ve diyet (light) yiyeceklerden uzak durun selüliti arttırır.

Bölgesel probleminiz olması vücudunuzdaki yağ oranının olması gerekenden fazla olduğunu, kas oranının düşük olduğunu gösterir. Bu durumu düzeltmek için en iyi yöntem yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli spor yapmak ve bol su içmektir. Ancak bunu uzun süre yapmalısınız. Böylece vücudunuzdaki kas oranını yükseltir, yağ oranını düşürür, sıvı miktarını dengeleyebilirsiniz. Ayrıca iyi bir diyet programını uyguladığınızda kilo kaybı nerede fazlalık yani yağ birikimi varsa oradan olur. Zamanınız kısa olduğu için Bir Beslenme Ve Diyet Uzmanından yardım almanızı öneririm.
Yayın tarihi: 21.06.2004
« tüm yazıları
3807
dahafazlası
YORUMLAR

çok kötü

özgür 19.09.2008 15:47:03

Slmlar ben 16 yaşında bir kızım boyum 170 kilom 70 falza kilom yok ama ben genede bişe yemiorum meseela saaabah hiç kahvaltı yapmıorum öğle arası bişey yemiorum sadece akşam yemeinde ekmek yok unlu şekerli şeler yok yemeklerden yiorum meyva yiorum sebze yiorum 2 haftadır böle yapıorum ama genede kilo veremiorum

Aleyna Servet 17.12.2007 20:02:37
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.