Yazarlar

Kendinizi evliliğe hazır hissediyor musunuz?

Kendinizi evliliğe hazır hissediyor musunuz?

Yetişkin bir birey olup, hele de iş güç sahibi olduktan sonra çevremizden 'hadi ne zaman evleniyorsun?' tarzında cümleler duymaya başlarız... Yaş, beden ve sosyal olarak gelişim evliliğe hazır olduğumuzu gösterebilir ama acaba ruhsal ve duygusal olarak buna hazır mıyız acaba?

İnsan hayatının önemli kararlarından biri olan evliliğin hem keyifli hem de zor anları vardır elbette... Sevgili ve birliktelik durumlarındaki gibi değildir evlilik... Yıllarca beraber olunduğu halde evlenince tükenen evliliklerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Evlenmeden önce iki kişi arasında yaşanan ilişki, evlendikten sonra o iki kişinin etrafındakilerin de ilişkiye dahil olmasıyla karmaşık bir hal alır aslında...

Evlilik bir taraftan da ilişkiyi yasallaştıran, paylaşımları artıran, zorlukları tek başına değil birlikte göğüsleyebildiğin bir kurum, bir anlaşma, bir birliktedir. Bu bağlamda evlilikten ne beklediğimiz çok önemli... Evliliğin kusursuz ve mükemmel olmasını bekliyorsak, hayal kırıklığına da hazır olmalıyız demektir... Bu nedenle evlenirken ya da evlenmeye karar verdiğinizde sadece duygularınızın değil, mantığınızın da bu evliliğe 'evet' demesi gerekecek.
Yayın tarihi: 28.01.2011
« tüm yazıları
4958
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.