Yazarlar

Kafası kesilmiş tavuk gibiyim...

Kafası kesilmiş tavuk gibiyim...

Ağustos'un ortasına geldik ve koskoca bir yazı yine neredeyse yedik, bitirdik. Çoğumuz açısından tatiller yapıldı, yaz gelsin onu yapacağım bunu yapacağımlar bitti, gitti sayılır.

Kafası kesilmiş tavuk gibiyim...
Ne yaptık, yine neleri kaçırdık bu yaz bilemiyorum.

Aradığınız aşkı bulup, fazladan 5 kilonuzu verdiniz mi?

Ya da arkanız, önünüzle eşit derecede yandı mı?
O çok sevdiğiniz balıkçıda istediğiniz ızgarayı yiyip, memlekette sevdiklerinizle hasret giderip kışlık erzakınızı alıp döndünüz mü?

Bunların hepsi küçük, şahsi dünyalarımızın, kesinlikle mühim yaz mevzuları bence.

Mevsim gelip geçerken, dışarıdaki o kocaman dünya ise daha derin mevzularla meşgul kuşkusuz.
Tam bir cadı kazanına düşmüş durumdayız.
İngiltere'de ortalık toz duman, Suriye'de durum bir türlü düzene girmiyor, Afrika'da el kadar bebekler, mevsimsiz kuruyan yapraklar gibi dökülüp gidiyorlar.

Global ekonomik krize, dolar öyle oldu Euro şu tarafa gittiye hiç girmiyorum bile. Hele Türkiye'de olup biten, birçoğumuzun takip bile etmeye yetişemediklerine.

Bıraktım çünkü.

Ne haber izlemek istiyorum, ne gazete okumak.
Tek bir iyi haberin olmadığı şu günlerde mutsuz olmaktansa, sığ ve duyarsız olma hakkımı kullanmak istiyorum ben.

O kadar dert, tasa, gam, keder ve benzer duygular var ve bunlar bünyelere o kadar seri pompalanıyor ki insanın kendini yetersiz ve çaresiz hissetmemesi mümkün değil.

Küçük dünyamda; bütün dünyanın yüküne seyirci kalırken kendi dertlerime üzülmeyi bırakın, bu dertlerin çapsızlığına sinir oluyorum.
Sonra da bir garip şaşkınlık hali.

"Amaaaaaan ne dertler var bırak Allah'ını seversen bunu da kafayı takma" ile "Halletmem lazım, artık bir çözüm bulmalıyım!" arasında gidip gelen kafası kesilmiş tavuk gibiyim.

O kafası kesilmiş tavuğun acısını kesinlikle bilemem ama ben bir garip acı içerisinde, elim kolum bağlı dünyanın birden bire mucizevi bir şekilde iyi bir yer olmasını bekliyorum.

Kendi dertlerime ise "Allah başka dert vermesin!" diyerek şöyle bir çekilin kenara diyorum. "O kadar da mühim değilsiniz."

Ya siz ne yapıyorsunuz? Dünyanın dertleriyle kendi dertlerinizi nasıl dengeliyorsunuz? Bana yazın lütfen...
Yayın tarihi: 15.08.2011
« tüm yazıları
1773
dahafazlası
YORUMLAR

BENDE ŞU KOCA YAZI GÜN SAYARAK GEÇİRİYORUM,SANKİ BEKLEDİĞİM BİRŞEY VARMIŞ GİBİ.BUGÜNDE BİTTİ OHH! DİYORUM.. MAALESEF BENİ İLK GÜNÜNDE BERİ RAHATSIZ EDEN İLİŞKİMİ BİTİRDİM,TABİİ ARADAN 7-8 AY GİBİ BİR ZAMAN GEÇMİŞTİ.ŞİMDİ BİTTİĞİNE MANTIKEN MUTLU,DUYGUSAL OLARAK NİYE OLMADI ÜZÜNTÜLERİNDEYİM..İSTEMEDİĞİN TAHMİN ETMEDİĞİN LUZÜMSUZ İNSANLAR DA ÇIKMIYOR DEĞİL.. BABAM KALP RAHATSIZLIĞI GEÇİRDİ,ÇOK ŞÜKÜR ŞİMDİ İYİ..İYİ Kİ HALA BİR AİLEM VAR DİYE ŞÜKREDİYORUM..BAZEN YENİ KAZANIMLARDAN ÇOK ,ELİMİZDEKİ GÜZEL DEĞERLERİ DE KAYBETMEDİĞİMİZ İÇİN BİLE MUTLU OLMAMIZ GEREK DİYE DÜŞÜNÜYORUM..

SİBEL AKYOL 15.08.2011 14:13:05
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.