Yazarlar

İmaj danışmanı sorularınızı yanıtlıyor!

İmaj danışmanı sorularınızı yanıtlıyor!

Geniş basenler, kalın kollar ya da şişkin göbekler, sevdiğiniz giysileri giymenize engel olmasın!

Güncellenme tarihi:
Merhaba benim basenlerim çok geniş. Pantolon giydiğimde daha da belirgin oluyor, bu yüzden genellikle etek giyiyorum. Sizce nasıl etekler giymeliyim?

Kloş etekler gibi çan kesimli etekler de basenleri sıkmadan aşağı ineceği için burayı vurgulamazlar. Aşağı doğru daralarak inen kalem eteklerden uzak durun, çünkü bunlar basenin genişliğini daha çok vurgular. Eteklerinizde cep, detay, işleme vs kullanmayın çünkü her biri sizi daha kalın gösterebilir. Renk seçimlerinizde de koyu renkleri tercih etmenizi hatırlatmak isterim, açık ve parlak renkleri daha çok bluzlarınızda kullanın ki kalça ve basene dikkat çekmeyin. Pantolonlarlaysa uzun kesimli ceketler tercih edebilirsiniz.


Popoyu daha kalkık ve küçük gösteren bir pantolon modeli öneriniz var mı?

Pantolonda küçük ve kapaklı arka cepler, popoyu daha kalkık gösterebilirler. Bu koton, ve jean kumaşlarda uygun olur. Daha yumuşak, hafif akışkan kumaşlardaysa yine pantolonun arkasında belden hafif büzgülerle de bunu yapabilirsiniz. Örneğin yaz aylarında büzgülü bir pantolonla kombinleyeceğiniz bluzunuzun sırtında dikkat çekici hilelerle, örneğin sırtı açık bluzde sırtta fiyonklar, ya da sırta doğru takılmış bir kolye gibi hareketlerle gözleri daha yukarı taşıyabilirsiniz, bu da poponuzun daha kalkık olduğu etkisi yaratır.


Benim kollarım çok kalın. Beyaz karpuz kollu gömlekleri çok seviyorum ama hepsinin kolları daracık. Hiçbiri uymuyor. Aslında vücudumun alt kısmı çok ince ama kollarımın kalınlığından dolayı, sanki çok şişmanmışım gibi görünüyorum. Sizce nasıl gömlekler ve bluzlar giymeliyim?

Kollarınız vücudunuzun altına göre daha kalınsa, dikkati kollarınızdan uzak, daha ince, daha narin yani vücudun alt kısmına çekmek ve bu detayları da orda uygulamak hem proporsiyonu dengeler hem de göze daha hoş gözükerek size kendinizi iyi hissettir. Karpuz kol gibi detaylı ve kabarık kol kesimleriyse bulunduğu yeri daha da kalın gösterir. Karpuz kol kesimi eğer kol dirsekten aşağıda bitecekse daha uygun bir kesim olur sizin için. Kısa kol bluzlardaysa omuzdan dökümlü, kloş, kol evi geniş kesimli kolları tercih edin. Kloş kesim kollarda verev çizgiler kolu daha ince gösterir. Özellikle omuzlarınız da genişse, yarasa kol ve reglân kol kesimleri daha uygun olur.


Yayın tarihi: 09.07.2008
« tüm yazıları
8118
dahafazlası
YORUMLAR

cok güzel

harunresittayyar 14.07.2008 11:36:33
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.