Yazarlar

İlişki ikilemleri nasıl çözülür?

İlişki ikilemleri nasıl çözülür?

Gönül Derman sorunlarınızı dinliyor, sizlerden gelen soruları cevaplıyor.

Aile mi sevdiğim mi?

Soru: Hayatım boyunca aileme karşı ters ve yanlışım olmadı ve son günlerde gerçekten zor zamanlar geçiriyorum. Erkek arkadaşımla 2 yıla yakındır birlikteyiz ve onu çok seviyorum oda beni. Ama annem bu işe çok karşı. Şuan sevgilim askerde ve bekleyeceğime söz verdim. Bekliyorum da yalnız annem teyzemin oğluna vermekte ısrarcı ondan vazgeçeceksin asla yabancıya vermem mutlu olamazsın yabancı evlenenlerin çoğu boşanıyor. Ya biz ya da o diyor ne yapacağım bilmiyorum 2 taraftan da vazgeçemem bana bir akıl ver abla lütfen. Daha yaşım erken zaten evlenmek için ama bilmiyorum sanırım vazgeçirmeye çalışıyor annem ne yapacağım bilmiyorum.


Merhaba,
Kesinlikle iki taraftan da vazgeçmemelisin. Aile sürekli ihtiyaç duyacağın insanlardan meydana gelmiştir. Gelecekte bir gün başın sıkıştığında yine sadece onlar tüm destekleriyle yanında olacaklardır. Fakat sevdiğin genç her özelliğiyle doğru biriyse ondan da vazgeçmemelisin. Beni takip ediyorsan bu kadar kesin sözler söylemem. Her zaman başka çözümlerinde olabileceğini hep belirtiyorum. Fakat şimdi durum o kadar net ve açık ki, ortada var olan gerçek kesin bir tavrı gerektiriyor. Annen kendine göre bir evlilik planlamış. Sana da istediği evlilikte rol alacak bir kişiymişsin gibi davranıyor. Bu şekilde bir dayatmanın kabul edilebilir tarafı yok. Dünya akraba evliliğine karşıyken annenin seni sevdiğinden ayırıp teyzenin oğluyla evlendirmek istemesinin mantıklı bir yönü de yok. Zaten bilmelisin ki bu tamamen bir blöfte olabilir. Senin bu konuda endişeli olduğunu anlarsa daha çok ya o ya biz diyecektir.

Tekrar ediyorum, tüm dünya akraba evliliğine karşı iken ve ne kadar yanlış olduğunu vurgularken seni sırf bu sebeple sevdiğin gençten ayırmayı düşünmeleri kabul edilemez. Seviyorsan sevdiğin genci beklemen en doğrusudur. Elbette dediğin gibi yaşın henüz evlilik için çok erken. Zaman ne gösterecektir bilemezsin. Ama kesinlikle annene teyzenin oğluyla evlenmeyeceğini belirtmelisin. Seni biraz zorlayacaktır ama kararlı olduğunu anlarsa bu konudan oda vaz geçmek zorunda kalacaktır. Hiç endişe etmeden kesinlikle kardeş gözüyle gördüğün bir akrabayla evlenmeyeceğini belirtmelisin. Bu konuda beni zorlarsan sizi kaybetmeyi de göze alabilirim, (madem öyle istiyorsun diyerek) sende gerçek olmayan bir blöfü ortaya atabilirsin.

Kendinden ve isteklerinden emin olduğu sürece annende sana ve aşkına saygı duymayı öğrenecektir. Ona şu an evlenmek için çok küçüğüm anne ama belki sevdiğim genç askerden gelince onunla da evlenmem. Fakat beni bu şekilde zorladıkça sevdiğim gence daha çok bağlanıyorum diyerek onu biraz olsun durdurabilirsin. Dilediğin zaman bana danışmaktan çekinme.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 11.05.2010
« tüm yazıları
9665
dahafazlası
YORUMLAR

beni tanimadan etmeden sacma sapan yorum yapmissin diyen insanlara diyorum. ben hic bi erkege taviz vermedim, vermemde. demek istedigim seyi kesinlikle anlamadiniz maalesef. ben buraya genel birsey yazdim. ayrica insan merak ediyorsa ne oldugunu sormali, bu gurursuzluk mu oluyor yani. sorarsin aldigin cevaba görede düzgün bi sekilde kararini alirsin. mal gibi beklemektense, erkenden durumun ne oldugunu bilip sonrada kendi yolunuza gidersiniz. yok acaba söyle mi oldu yok böyle mi oldu diye kendi kendini yiyen kizlara üzülüyorum. ya kapatcaksin konuyu tamamen yada sorcaksin iste. bu kadar basit.

...; ? Allah sana akil fikir versin 02.06.2010 19:35:03

... ne saçma sağan bir bir eleştiri yapmışsın. evele ilgili sorunlarım var dedeikten sonra aramayan adamın bende evli olduğunu düşünürüm. arasa adama ona dönecekmi. tam bir zavallı gibi onu aramanın anlamı nedir. bende asıl zavallı her şekilde birinin peşindezorla koşmaktır. eleştiri olsunda ne olursa olsun diyorsun. allah akıl versin ne diim sana.

? 12.05.2010 20:21:25

ne anlamsız bir eleştiri olmuş böyle. ne yanii adam kıza hiç açıklama yapmadan gitmiş buna rağmen kız arasın diyorsan asıl zavallı sensin. seni istemeyeni zorla yanına alsan ne olur. bencede wen doğrusu aramayan ve açıklama yapmayan adamı sensde aramayacaksın. arasa ne olacak adam dönecekmi. önse bile kalacakmı. boş şeyler yazmışsın. birazda gurur gerek.

... ya cevap 12.05.2010 20:11:58

en son hikaye'de ki cevabi begenmedim hic. yani ne demek bi kere aramakla insanin gururu mu yok oluyor. ne oldugunu nerden bilebilir insan, belki adam hastalandi ciddi derecede ve kizi üzmek istemedi. nerden bilinebilir bunlar. askimdan gebersemde aramam etmem, o arasin diyenler bana göre cok zavalli. zaten olmasi gerektigi gibi bi iliski bi ask degilmis demek ki, bu kadar ufak seylerin hesabi yapiliyorsa. Allah akil fikir versin, ne diyim.

... 12.05.2010 13:51:50

6 numaralı hikayenin aynısını hemen hemen su an ben yasıyorum... gercekten çok karışık bi durum benim sevgiliminde 7 yıllık bi ilişkisi var ne zaman ciddiyetten bahsetsem evlenmicem ben asla diyor... benim için gercekten değerli birisi..bende takmıyorum bu durumu. evet onu seviyorum unutamaması doğal bizimde gecmişimizde unutamadıklarımız var ama ya kökten bitirmeli yada bu sekilde ses cıkarmadan devam etmeliii

dj_denisss 12.05.2010 11:10:08

Kadınlar hesap kitap hesap kitap derken belirli bir yaşa geldikten sonra kafayı yiyorlar.

masum 12.05.2010 07:42:51
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.