Yazarlar

İkinci şansı vermeli miyim?

İkinci şansı vermeli miyim?

Gönül Derman sizlerden gelen soruları cevaplıyor...


Nişanlımdan ayrıldım, tekrar barışmak istiyor barışmalı mıyım?

Soru: Öncelikle merhaba, yorumlarınızı okuyorum önerilerinizi çok beğeniyorum bu yüzden bende sizden bir yorum istiyorum mümkünse tabi. 4 yıllık bir ilişkim vardı ve 2 yıllık bir flörtten sonra da nişanlandık. Nişan döneminden sonra evlenecektik ama işleri bozulunca bir yıl erteledik. Bu dönemde aramız bozulmaya başladı ve küskünlüklerimiz uzadıkça uzuyordu. Derken iyi olduğumuz bir dönemde ev tuttu ve yaza kadar borçlarımızı bitirince evi döşeriz dedi. Bende gidip beyaz eşyaları almaya başladım. Yine uzun küslükler devam ediyor tabi. Ailem bu iş olmaz demeye başladı tekrar. Onun için kalkıp babama bu adamı seviyorum o olmazsa başkasıyla bir daha asla evlenmem dedim. Babam de peki o zaman mutlu olacaksan tamam dedi. Ama en son sevgililer gönünde beni hiç umursamayınca bende ilişkimizi bitirip nişanı bozdum. Aradan 7 ay geçti ve şimdi bana barışmak için yalvarıyor. Ama ailem artık asla diyor. O ise işlerimden dolayı öyle davranıyordum ama çok pişmanım seni çok seviyorum ayrı kaldığımız dönemde bunu çok iyi anladım diyor. Ben evde başkasıyla olabilecek evlilik lafına bile tahammül edemiyorum. Çünkü eski nişanlımdan başkasını sevemem. O da son bir şans istiyor ama ona nasıl tekrar güveneceğim? Ya huylu huyundan vazgeçmezse? Sonra aileme ne derim? Usanmadan her gün arıyor, çok sevdiğini, son bir şans istediğini söylüyor ve biliyorum ki sevmezse asla arayacak biri değil. Ben ilk gün nasıl heyecan duyuyorsam şimdide aynı heyecanı duyuyorum sesini duyunca içim titriyor. Lütfen yardım eder misiniz? Bu işin içinden nasıl çıkacağımı bilemiyorum. Kalbimin sesini mi dinlemeli miyim? İkinci bir şansı hak ediyor mu?


Merhabalar
Uzun ilişkilerde bazen çiftler birbirlerini kırmaktan çekinmeyebiliyorlar. Dahası alışkanlıkla ve sorunlar üst üste binince en yakında kim varsa yanlış olduğu halde o kırılabiliyor. İsteyerek veya istemeyerek olan meselelerdir bunlar. Elbette hatalar anlaşılıp kişiler sakinleşirse tekrar konuşmakta ne sakınca olabilir diye düşünüyorum. Nitekim sevdiğin genç pişman olmuş ve hatalarının farkına varmış. Af diliyor ve vereceğin şansla sana kendini ve sevgisini kanıtlayabileceğini düşünüyor. Nişanlın seni sevmese bu kadar uğraşmazdı. Bitti der ve yoluna devam ederdi. Dediği gibi ayrılık döneminde seni ne kadar sevdiğini anlamış ve hatalı olduğunu belirtmiş. Bu durumda tekrar denemekten ne kaybedersin ve kazanırsın diye bir düşün istersen ve ailen biricik kızlarının mutluluğunu istiyorsa ona niçin bir şans daha vermesin diye de sormak isterim?

Seviyor ve sevildiğine gerçek anlamda inanıyorsan ona ve kendine yeni bir fırsat verebilirsin. Aldatmadı ve kaçmadı. Sadece sorunları yüzünden bunaldı ve en yakınına yani sana gerekli özeni göstermedi hepsi bu. Hatalıydım diyebiliyorsa ve seviyorum dediyse size mutluluklar bile dilemek isterim sen ne dersin?

Sevgiler
Gönül Derman

Gelen cevap: Sevgili Gönül Hanım; bu iletiyi size teşekkür etmek için gönderiyorum. Bana yazdığınız cevabınızı okuduğumda yüzümde bir gülümseme oluştuğunu fark ettim sanırım böyle cesaretlendirilemeye ihtiyacım vardı ve bunu siz yaptınız. Bayağıdır yorumlarınızı okuyorum daha önce sizden fikir almayı niçin düşünememişim? Yakınlarım beni yönlendiriyormuş gibi geliyor ama siz beni tanımadığınız için objektif bir biçimde yaklaştınız ve bana cevabı verdiniz. Benim istediğim ve ihtiyacım olan şey buydu ve ancak sizden aldım. Tekrar ve tekrar teşekkür ediyorum ve iyi çalışmalar diliyorum. Artık mutlu olabileceğimi ben de biliyorum.Yayın tarihi: 10.11.2010
« tüm yazıları
23582
dahafazlası
YORUMLAR

ay ilgisi yok ama bu son bir arkadaşla kavga ettik, sonra netten buldum küfürler havada uçuştu birdaha uzatmayacağım demiştim, hep yeneyim gibisinden uzatttım sonu gelmedi vazgeçtim, yoksa uzatmayı biliyorum.

sevda 17.04.2011 21:21:53

eve gidip eşyaları toplarken telefonunda msj yakaladım 2 ayrı kişiye atılmış msj bunun içinmi bitti diye sorduğumda inkar etti yalvardı yakardı beni ikna etmeye çalıştı yok öle bir şey onlar beni iş arkadaşlarım die ama bu süreçte biz birbirimizden kopamadık ve sürekli bu süreç içinde çok ilgili bir adam oldu bana ilk defa kendimi değerli hissetirdi evliyken bunları yapmıyodu görüştük. evet bende bu ayrılık ta onu sevdiğimi anladım şimdi barışmak istiyo tekrar ama ben çok kararsızım msjları unutamıyorum.ve tekrar aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. ona 2 kere şanş verdim sizce neyapmalıyı

emel yıldırım 03.03.2011 04:56:20

merhaba size dah öncede yazmıştım cvp verdiniz çok teşekkür edrim. 3 yıldır süren bir evliliğim oldu bu süreç içinde birbirimize gerek özeni gösteremedik ortak taraflarımız yoktu. ve birlikte yaptığımız bir şeylerden keyif alamıyoduk birbirimize benzemiyoduk ama bir ışık gelsin evliliğimi kurtarayım .diye çok bekledim.ama nafile adam hep aynı adam iş yerindede çok mutsuz ve benimle hiç bir şey paylaşmıyo ben benimle konuşsun bir şeyler paylaşsın isterken o hergün bir suratla eve geliyo hiç bir şey payve boşanma kararı aldım eşim önceleri pek istemiyodu sonra sonra ikna ettim . ve boşandık

emel yıldırım 03.03.2011 04:50:06

öncelikle merhaba, ben çok mutsuzum 3,5 ay önce nişanlandım görücü usulüyle ilk beni istemeye geldiğinde ilk konuştuğumuzda tamam dedim işte beni gerçekten sevecek insan çıktı dedim o ışığı gözlerinde gördüm ben 18 yaşındayım şimdiye kadar hiç sevgilim olmadı hiç kimseyi sevmedim ama bunu gerçekten sevdim sırılsıklam aşık oldum ailemde sıcak bakıyorlar ama o şimdi beni sevemediğini söylüyor çok denemiş ama yapamamış ayrılmak üzereyiz ama ben ayrılmak istemiyorum allah kahretsinki onu gerçekten çok seviyorum şimdi birbirimize 2 hafta süre verdik ama ne konuşacağımı bilmiyorum nolur yrdm edin.

almina yıldız 24.11.2010 13:29:14

aynı sorunu bende yaşadım sorun sevgilinde değil senden kaynaklanıyor bence,eminim eski aşkını öyle bir anlatmışsındır ki o da onun yerini dolduramayacağını düşünmüştür yada onu hala sevdiğini düşünüyordur konuştuklarına dikkat et aleyhinde kullanılacaktır.

balım 12.11.2010 20:41:09

Niye ikinci şansı vermeyesin... Zaten vermek istiyorsun sadece biraz cesarete ihtiyacın varmış arkadaşım onuda Gönül hanım sana verdi işte daha nee bekliyorsun...

aslıca 11.11.2010 14:29:24
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.