Yazarlar

Hamilelik kutsaldır!

Hamilelik kutsaldır!

Tanrı, hamilelik döneminde kadına, kendi ışığı ve sevgisinden katar ve kadın içinde var ettiği cana, yavrusuna büyük bir sevgi ve aşkla bağlanır, bu nedenle de insan olmamızı sağlayan, yaşamın temel taşı diyebileceğimiz en yüce duygu sevgidir.

Hamilelik, kadın cinselliğinin tanrısal boyutudur. Vücudunuz, kanınızdan, canınızdan, ruhunuzdan katarak bir yaşam var etmektedir. Hamilelik ve bedeninizdeki değişiklik, insan soyunu devam ettiren bir kadın olmanın gururu ve güzelliğidir.

Tarih de ilk planlı kentlerin görüldüğü yerler olan Mezopotamya, Anadolu ve Orta Doğu da yaşayan insanlar, kentlerini Ana Tanrıça tapınaklarını çevresinde yapılandırırlardı. Bereketin, doğurganlığın ve hayatın sembolü Ana Tanrıça idi.

Bu çağlarda, doğa koşullarının zorluğuyla zavallı olan insanın varlığını sürdürebilmesi temel sorundu; çünkü tehlikelere karşı koyacak araç ve gereci yoktu.

Bilgi bankası DNA

Ölümlerin çok yüksek olduğu bu ortamda , doğurarak insan varlığının devamını sağlayan kadın kutsandı.
Anadolu da Çatalhöyük ve Hacılar gibi cilalı taş dönemi yerleşim bölgelerinde yapılan kazılarda, büyük memeli, hamile görünümlü anna tanrıca heykelleri bulunmuştur.
Anadolu nun eski dillerinde bu ana tanrıça "Ma" adı ile anılırdı. Uzun insanlık tarihi boyunca inançlar ve gelenekler değişti ama ilk insandan bu yana hücrelerimize kodlanan bilgiler değişmeden kaldı. Hücremizin merkezinde yer alan çekirdek de sağlam koruma altına alınmış bir bilgi bankamız bulunmaktadır. DNA adı verilen bu bilgi bankası, milyarlarca şifreyi barındıran gözle görebildiğimiz en küçük noktanın on milyonda biri küçüklüğündeki, dev bir kompleks moleküldür. Bu şifreler sürekli olarak DNA benzeri RNA moleküllerine aktarılır. Hücrelerimizde ki DNA ve RNA molekülleri evrensel bilgiyi taşıyan özümüzdür.
Dünyamız ve insanlığın varoluşu asla bir tesadüf olamaz. Maddenin çekim gücü ve yer çekim gücü milim değişse bile varoluş, yokoluşa döner.
Her şey olması gerektiği şekilde tam ve mükemmeldir. Bakmayı bildiğimizde, gördüğümüz her şey sevgi, üstün ve kusursuz bir yaradılışın mucizesi olduğunu ortaya koymak için yeterlidir.


Yayın tarihi: 15.02.2010
« tüm yazıları
4254
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.