Yazarlar

Hamileler pilates ile tanışmalı

Hamileler pilates ile tanışmalı

Bundan yaklaşık olarak 4 yıl önce pilates diye bir sporun varlığından haberim oldu.Bir gazete haberinde dünyaca ünlü bir pop star ın formunu ve geçkin yaşına rağmen bir genç kızı aratmayan fiziğini sadece bu spora bağladığını yazıyordu.

Merak ettim ve araştırdım. Üye olduğum spor klubünde pilates sınıf dersleri verildiğini öğrendim. Haftada 2 gün düzenli olarak bu derslere katılmaya başladım. O dönemde sınıfta yaklaşık 10 kişi civarındaydık. Pilates henüz bugünkü popüleritesine sahip değildi. Daha sonraki yıllarda sınıfta yer bulmak mümkün olmamaya başladı. Neyse,o dönem söylediğim gibi klüpteki pilates derslerini çok düzenli takip ettim. Bendeki değişimi yaklaşık 1 ay sonra ilk olarak annem fark etti. Uzun boylu olmam sebebiyle gelişim çağımdan itibaren hep duruş bozukluğu problemim oldu.Kısacası kamburdum. Ne kadar dikkat edersem edeyim, dik durmaya çalıştıkça sırtım ağrıyordu. Annemle ayrı şehirlerde yaşadığımız için görüşmediğimiz 1 aylık süre içerisinde bendeki değişimi en iyi o fark etti.

İşte pilates ile tanışmamın başlangıç hikayesi. O dönemde profesyonel olarak iş hayatında çalıştığım için bu sporu meslek haline getirebileceğim hiç aklıma gelmemişti. Ama yıllar geçtikçe bu sporun benim üzerimde yarattığı mucizeleri gördükçe, pilates ile daha da çok ilgilenmeye ve başka kişilere de bu sporun yararlarını anlatmaya karar verdim. Yaklaşık 1 yıl önce kurslara katılarak sertifikamı aldım.

O dönemde yeni bebek sahibi olmuştum ve doğum sonrası eski formuma dönebilmek için pilates özel dersleri de alıyordum. 30 yaşının üzerinde olmam ve 20 li yaşlardaki kadar kolay form tutamamama rağmen işte bir mucize daha gerçekleşti ve ben bebeğim 7 aylıkken artık tamamen eski formuma kavuşmuş ve eski kıyafetlerimi giyebilir hale gelmiştim. Benim gibi doğum sonrası ve doğum öncesi sağlığına ve formuna dikkat etmek isteyen çok sayıda anne ve anne adayı olduğunu düşündüğüm için hamile pilatesi ve hamilelik sonrası pilates ile ilgilenmeye başladım. Sizlere de bu konuda yardımcı olamaya çalışacağım.

Şimdilik hoşçakalın,görüşmek üzere.

Sevgilerimle,
Özge Güven
Yayın tarihi: 11.11.2009
« tüm yazıları
1110
dahafazlası
YORUMLAR

Özge Hanım sizden tek ders almama rağmen duruş bozukluğum düzeldi. Çok teşekkür ederim.

Kübra Sönmez 12.11.2009 11:19:02
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.