Yazarlar

"Hamile kalmama rağmen bana sahip çıkmadı"

"Hamile kalmama rağmen bana sahip çıkmadı"

Mr. Big sizden gelen soruları yanıtlıyor.

Sevgili Mr. Big, benim sorum şöyle; 3 yıllık bir ilişkim vardı geçen yıl ondan gebe kalmıştım, evlenecektik ama ailesi beni istemiyor o yüzden bebeği aldırmak zorunda kaldık. Fakat 1 ay öncesinde çok iyi korunmamıza rağmen aynı şey basımıza geldi ve ailesinin hazır olmadığı gerekçesiyle bebeğimi tekrar aldırmamı istedi. Bende ona baskı yapmadım ama ondan ayrıldım beni çok sevdiğini ve ailesine zaman tanımamız gerektiğini söylüyor. Ondan iki kere bebek aldırmışken yani boğazıma kadar batmışken bu ilişkiye şans vermem gerektiğini düşünüyorum onu seviyorum ama bana çok acı yaşattı. Sizce ne yapmalıyım, bana bir yol gösterir misiniz?

Merhabalar, eğer bir kadın hamile kaldıysa, devam etmek istiyor ve erkek istemiyorsa fazla yapılacak bir şey yoktur aslında. Bebek aldırmak, birkaç istisna durum dışında kadında travmatik izler bırakır ve onu uzun zaman boyunca aşamaz. Birinci defa ki durumu hoş görsek bile 3 senelik bir ilişkide ikinci defa aynı durumun yaşanması karşı tarafa pek de güvenmemen gerektiğini gösterir. Bence ayrılmakla yerinde bir karar vermişsin. Zira çocuk gibi önemli bir konu olmasına rağmen ailesi ile konuşmaya cesaret edemeyen, seni savunamayan veya sahiplenemeyen biri, başkalarına karşı da savunamaz ve sahiplenemez. Tekrar başladığında yine benzeri süreçlerin yaşanacağı aşikar. Bu defa daha çok acı çekecek ve belki de ondan nefret eder hale geleceksin. Zararın neresinden dönülürse kardır. Hal böyleyken, sorunlu ve cesaretsiz bir adamla bir daha ilişkiye kalkışman büyük bir hata olacaktır.


Merhaba. Daha önce aşık olmadım sevmedim de zaten. Ama son 7 aydır sürekli görüştüğüm biri var ve her şey çok güzel gidiyor. Tabi benim açımdan sanırım. Sürekli elimi tutuyor, hiç bırakmıyor. Ne ben ne de o seni seviyorum dedik, böyle bir konuşma geçmedi aramızda. Birlikteyken çok eğleniyoruz, alttan alması sinirlendiğimde sakinleştirmeye çalışması, moralimin bozuk olduğunu pat diye anlayıp elinden geleni yapması, sarılıp öylece kalması, elimi sımsıkı tutması her şey çok güzel. Ama geçenlerde 'bana karşı duygusal bir şey hissetmiyorsun değil mi?' diye sordu. Anlamı ne? Tabi ki hayır dedim bunu diyip sımsıkı sarılması, araması buluşma önerileri, iltifatların artması ne demek? Hem bunu söylerken öyle tehditkar ya da aman sakın ha değil de, daha başka bir ifade vardı yüzünde, çok içten bir gülümseme vardı.

Anlattıklarından anladığım kadarıyla sevgilin senin ne kadar ciddi olduğunu ve onun gözündeki yerini öğrenmek istemiş. Bunda sakıncalı veya endişelenecek bir durum yok. Saydığın belirtiler çok güzel ve birçok kadının bir ilişkide öncelikli olarak aradığı şeyler. Şu anda bir sorun yok gibi gözüküyor. Rahat ol.


Merhaba, ben 17 yaşındayım ve okulumuzdaki bir çocuğa aşık oldum. Ama o benim farkımda hiç değildi. Benim bir arkadaşım var. Onunla da arkadaş. Ona benim onu sevdiğimi söylemiş o da arkadaş oluruz sonunda ne olur bilmem demiş. Sonra biz arkadaş olduk. Arkadaşıma benden hoşlandığını söylemiş. Sonra aniden bu çocuk eski sevgilisine geri döndü ve bana da telefonda boşuna ümit etme, ben seni sevmiyorum dedi. Sonra eski sevgilisiyle tamamen ayrılmışlar. Şimdi okulda sürekli karşılaşıyoruz ve bütün arkadaşlarım onun bana baktığını söylüyorlar. Ama ben buna inanamıyorum ve onu hala çok seviyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bu yaşlarda böylesine kararsız, ani ve maceracı hareketler olması gayet doğal. Zira o yaşlarda birçok şey gibi duygusal anlamda da insanın ayakları yere basmaz ve olgun davranması beklenilmez. Bu nedenle onun hareketlerini fazla ciddiye almamalısın. Benim anladığım kadarıyla sevgilisinden ayrıldığı süreçte karşısına sen çıkmışsın ve oda buna bir seçenek olarak bakarak değerlendirmeye çalışmış. Ancak eski sevgilisinden tekrar yeşil ışık geldiğinde ona karşı olan duyguları muhtemelen daha yoğun olduğu için geri dönmüş. Şimdi ondan ayrıldığında "böyle bir seçeneğim vardı bir zamanlar, fena değildi" gözüyle bakıyor olabilir. Bu nedenle seninle yeniden başladığında bile aslında pek güvenilir ve ayağı yere basan bir ilişki yaşamayacaksınız demektir. Ona bu gözle bakmanı ve ona göre değerlendirme yapmanı öneririm.


Yayın tarihi: 27.04.2009
« tüm yazıları
2973
dahafazlası
YORUMLAR

Ayrıca siz bir hatayı bir kez yapıp akıl almayıp aynı hatayı iki kez yapmışsınız şimdi bu durumda üç kez de olur daha fazla da bence her nekadar da seviyor olsanız bile kesinlikle barışmayın derim ben.

yelizzz24 22.08.2009 23:17:53

Aileden daha çok erkeğe düşüyor bu durumda iş siz zaten hamilesiniz ve evlenicez diye size bir sürü vaatler veriyor her nekadar ailesi istemese bile sonuçta bir bebek bir can var ortada sizi eğer sevseydi zaten ailesine resti çekerdi.

yelizzz24 22.08.2009 23:16:38

sen daha çook çocuk aldırırsın bu kafayla erkek düşüp kalktığı kıza saygı duyarmı seni oyalıyor hevesini alanana kadar kendiniz bu kadar ucuzlatmayın bayanlar adam seni sevse sana ve çocuğuna kıyarmı seni istemeyen ailesine rest çeker.Canına yazık değil mi hiç mi toplum ahlakından haberiniz yok

seldaalem 03.08.2009 00:39:15

serinay sana katılıyorum melissimo sanada %50 katılıyorum yazık günah Allah korkusu değerlerimize saygı kalmadı saplantısı varsa iradesine sahip çıksın 2 çocukmu aldırması mı gerekirdi çok zavallı çoook

yaşasın feminizm 29.07.2009 01:17:51

SERİNAY33'e söliceklerim... Allah kimseye o durumu düsürmesin yargılayacagına ilk önce empati kurmaya calıs...güzel dille kırmadan yardım etmeye calıs...emin ol bende senin gibiydim ama diyorum ya allah kimseye öyle bir saplantı vermesin sen senlikten cıkıyorsun..;)

melisimo 24.07.2009 23:34:48

böyle erkeklere hiç acımamak lazım. Bunlardan maalesef çok var.

uçan adam 12.05.2009 10:40:36

aceba ne cevap olarak ne bekliyorsun artık bilemiyorum?!ne dir bu böyle seviyorum diyorsun adamdan bikere çocuk aldırmışın adam sana sahip çıkmamış zaten madem kendine hakim olamıyorsun beraber olma yada kalıcı bi çözüm bul kardeşim bu ne ya yazık değilmi bu dünyaya gelmemiş çocuklara sizin bu yaptığınız rezillik gençlik böyle bozuluyor artık kendinize gelin biraz .bence sen bi jinekolog la anlaşta bari biri bedavaya gelsin sen devam ediceksin gibi

sitem464 01.05.2009 13:05:54

herkez başka alemlere akmış yaa kimi çocuk aldırıyo kimi platonik kimi ne yapacağını bilmiyor biraz kendinizi sirkin bi kendinize gelin yaaa

carlone 30.04.2009 22:39:44

serinay hn bir erkek olarak gerçekten yorumunuza katılıyorum çok iyi bir tespit yapmışsınız akardes1980@ekolay.net

akardes1980 29.04.2009 09:23:38

zayıf karakterli kadınlar lütfen burada sorunlarınızı paylaşmayın çok kötü örnek oluyorsunuz. İki kez çocuk aldırıyorsun adam sahip çıkmıyor hala seviyorum şans tanımalıyım diyorsun insan bu kadar gurursuz ve onursus olamaz yaaaaaa Sen kendini kulandırmaya devam edecekenniye millete soruyorsun bize neeeeeeeeeeeee

serinay33 28.04.2009 16:48:49
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.