Yazarlar

Güzellik maskeleri olmadan olmaz!

Güzellik maskeleri olmadan olmaz!

Günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Maskeler diğer cilt bakım ürünlerinin tamamlayıcılarıdır.

Güncellenme tarihi:
Güzellik maskeleri olmadan olmaz!
Günümüz koşullarında cilt sağlığımızı korumak için her gün düzenli bakım yapmamız gerektiğini biliyoruz. Temizleme, tonikleme ve nemlendirmeden oluşan temel bakım cildin o andaki durumunu korumak, günlük ihtiyaçlarını cevaplamak için gereklidir.

Yaşadığımız dünya ve cilt tehditlerine baktığımızda sadece temel bakım ürünleri kullanarak cildimizi olmasını istediğimiz duruma getirmek ve o durumda uzun süre kalmasını sağlamak pek de mümkün görünmüyor.

Cildimizdeki değişken durumlara cevaplar sunmak ve kullanılan günlük bakım ürünlerini destekleyerek daha etkili sonuçlar sağlamak için sorun çözücü ürünlerden destek almak gerekir. Maskeler bu kategori içindeki ürünlerdir. Haftada bir ya da iki defa kullanılarak günlük bakım ürünlerinin etkilerini güçlendirirler. Maskeler içerik olarak kullandığımız temizleyiciden ya da nemlendiriciden daha güçlüdür. Maskelerin etken maddeleri daha yoğundur. Temizleyicimizi ya da nemlendiricimizi günde iki kez kullanırken maskemizi sadece haftada bir iki kez kullanmamızın nedeni de bu yoğunluktur. Bu ürünler her gün kullanılmayacak kadar güçlüdür. Ciltte 5-10 dakika kalırlar. Düzenli maske kullanımı cilt sağlığının korunmasında çok önemli rol oynar.

Temizleyici maskeler: Yoğun temizlik maskeleridir. Ciltten yağın fazlasını emer, gözenek içindeki birikimleri temizlerler. Genellikle kil ve bitkisel öz içeriklidirler. Killer ciltten yağın fazlasını emerken aynı zamanda peeling etkisi ile gözeneklerdeki birikimlerin ve ölü deri hücrelerinin atılmasını desteklerler. Cildin ihtiyacına göre haftada bir ya da iki kez tüm yüzde veya sadece yağlanma, yağdan parlama veya siyah nokta gibi deri altı birikimlerinin olduğu, örneğin T bölgesinde kullanılırlar. Temizleyici maskelerin arındırıcı içeriklerinden dolayı göz bölgesinde kullanımları önerilmez.
Yayın tarihi: 03.10.2009
« tüm yazıları
3189
YORUMLAR

CİLT MASKELERİNE VE KOZMETİGE İNANIYORUM. YENİ KEŞFİM;DR. BABOR KULLANANINIZ VAR MI?

BERRU GÜMÜŞSOY 15.10.2009 19:26:44

Dermalogica Eğitim Müdürü sayın Melike Yumlu yoğun temizleme maskelerinde önerdirğiniz ürün hangisi size nasıl ulaşabiliriz acaba nem maskelerinde yazmışınız ama diğerinde yok iyi çalışmala

saracl 11.10.2009 13:36:26

ben artık tamamen bitkisel kremlar kullanıyorum bir firmanın köpüğü arındırıcısı ve kremi çok başarılı isteyene mailde atabilirim markayı

saracl 08.10.2009 23:57:08

özellikle biz bayanların olmazsa olmazıdır cilt bakımı ve güzellik maskeleri ben de kullanıyorum özellikle de yoğun temizlik maskelerini ciltteki fazla yağı emip gözenekleri temizlediği için tercihim bu yönde oluyor genelde.

melekorhan 04.10.2009 00:11:43
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.