Yazarlar

Grup seks gerçekleri

Grup seks gerçekleri

Genelde herkes tarafından rahatlıkla okunabilen ve okunduğunda gülümseten yazılar yazmayı tercih ediyorum ama bu seferki konumuz öyle 'hafifmeşrep' bir konu değil... Yani öyle gülerek bu yazıyı okuyacağınızı düşünmüyorum. Üzerinde uzun uzun düşünmenizi gerektirebilir. ..

Güncellenme tarihi:
Grup seks gerçekleri
Bu aralar çok duyduğum ve bana nasıl yani diye sordurtan, ayrı yazılan ama 'eyleme geçildiğinde birleşik okunan' iki kelime var; grup seks!

İnsanoğlunun tarihinde dönem dönem rastladığımız ama tek eşli sürece geçildiğinden beri ayıplanan grup seks, yeniden hayatımıza girdi. Hayatımıza girdi diyorum çünkü illa eyleme girmemize gerek yok, telaffuz etmek bile hayatımızda olduğunun bir göstergesi. İlk Amerika'da dillenen ve yayılan grup seks partileri, birçok ünlünün de farklılık arayışına cevap vermiştir. Woody Allen'ın ifadesiyle; 'İki kişi arasındaki cinselliğin güzel olduğuna inanıyorum ama beş kişi arasındaki cinsellik muhteşemdir.' Şimdi diyeceksiniz ki Woody Allen'ı mı örnek vereceksin bize? Hemen güzide ülkemiz Türkiye'ye dönelim.

Dediğim gibi grup seksin ilk Amerika'da çıktığı düşünülse de bu bilgi doğru değildir. Grup seks partilerinin en çok düzenlendiği yer Amerika olduğu için böyle algılanmasını hoş karşılamak gerek diye düşünüyorum. Kısacası grup seks, sadece popüler olma sürecini orada tamamlamıştır. Bu meşhur grup seks partilerinin adı ise Orji'dir.

Size hemen tarihi verileri de aktarayım da içiniz rahat etsin. En eski bilinen orjiler, mitolojide Dionysos için hazırlanan ve ilkbaharın gelişini kutlamak için düzenlenen törenlerdir. Kadınların ve genç kızların aktif rol üstlendikleri bu törenler, bir kurban adandıktan sonra şarap içilerek (bağ bozumu kutlamaları) başlar ve topluca sevişilerek son bulurdu. Günümüzde ise grup seks, daha çok evli çiftlerin tercih ettiği 'çok sesli seks' olarak karşımıza çıkıyor. Tabii Swing, swinger terimleri de artık kafamızın bir köşesinde yerini alıyor.

Bütün hafta bu konuda araştırma yaptım. Türkiye'de de çok yaygın olduğunu anladığımda açıkçası çok şaşırmadım. Neden derseniz, biliyorsunuz her şeyi ayıplarız, tü kaka deriz ama kimseye itiraf edemediğimiz bir dolu deneyim içimizde saklıdır.

Swinger (eş değiştirme) genellikle 'evli çiftler' arasında görülüyor. Adı üstünde eş değiştirme... Tabii evli olmayan çiftler de bu deneyimi yaşayabiliyor. Nereden biliyorsun diyeceksiniz hemen anlatayım. Bu hafta üşenmedim, Türkiye'de aktif olarak kullanılan ve güvenilir olduğu söylenen swinger sitelerine üye oldum. İçimden bir şey çıkmaz buralardan diye düşünürken üyeliğimin altıncı dakikasında mesaj kutumda 38 mesaj vardı. Üçlü (threesome) yapmak isteyen çiftler mi dersiniz, partnerim olup olmadığını merak eden evli çiftler mi dersiniz ne ararsanız vardı mesaj kutumda...
İsim vermeyeceğime söz verdiğim ve kimliğimi açıkladığım çiftlerle görüştüm, neden grup seks istediklerini sordum. Aldığım cevaplar şaşırtıcıydı. Mesela 6 yıldır evli olan bir çift cinselliği doyasıya yaşadıklarını ve artık farklı bir şey aradıklarını söyledi. Peki, birbirinizi kıskanmıyor musunuz diye sorduğumda; ikimiz de bunun sadece seks olduğunu biliyoruz, hatta birbirimizin farklı insanlarla seviştiğini gördüğümüzde daha çok tahrik oluyoruz, dediler. Diğer bir çift ise artık birbirleriyle seviştiklerinde tatmin olmadıklarını ve swinger sitelerini keşfetmeden önce boşanma kararı aldıklarını anlattı. Yorum yapmadan dinledim, bu işin kurallarını öğrendim. Hemen aktarayım.

Olay şöyle gelişiyor; çiftler birbirlerini bu bahsettiğim sitelerde buluyorlar daha sonra web cam üzerinden görüşüyorlar. Eğer çiftler birbirlerini beğenirlerse görüşmeyi kabul ediyorlar. Bazı çiftlerin kendilerine göre kuralları var, mesela sadece kendi evlerinde grup seks yapmayı kabul ediyorlar. Diğer kurallardan bazıları ise şöyle; grup seks yaparken çiftlerin öpüşmesi yasak çünkü öpüşmek duygusal bir uyarılma olarak görülüyor. Aynı zamanda eşlerin sadece kendi partnerleriyle orgazm olması şart koşulabiliyor. Bazı çiftler ise birbirine alışmış, sadece tanıdıkları çiftlerle grup seks yapıyorlar.


Gelelim orji partilerine... >>>>>>>

Yayın tarihi: 01.12.2009
« tüm yazıları
61499
dahafazlası
YORUMLAR

konuya cahiliye diye nitelendirdiğim dönemdem vakıfım, lakin bundan değil çok farklı bir açıdan bakmanız için şunları paylaşmak isterim... çok eşlilik mevzuunu, dinler bile buna izin vermiştir. ve bunun şartlar yerine getirildiğinde bir erkeğin birden fazla kadın ile ilişkisine dikkat çekilmektedir. insanın yaratılışından gelen dürtülerde böyle değilmidir. genelde kadınlar tek erkekten yanadır ama erkekler çok eşliği arzular. sorumluluktan kaçınmak adına sadece bir gecelik ilişkiler insanların işine gelmektedir. bir de bu ilişkilerin &

beytullah 21.12.2009 15:26:03

ben yazar arkadaşın konuyu yüzeysel bir şekilde inceleyip aslında kesinlikle tasvip etmeyen bir düşüncede olduğunu düşünüyorum bana da mantıklı gelmemkle beraber çok yüzeysel incelendiği konusunda ısrar ediyorum ,bu tip konuları yazanlar aslında konunun içine girmeliler yaşamalılar yani

kenan erecetinsöz 21.12.2009 13:59:16

Yazılmış olan bütün yorumları okudum. Hepsinin kendi mantığı içinde haklılık payları var. Özellikle iki arkadaşımın görüşlerini vurgulamak istiyorum. Birincisi: Bir insan seks hakkında bilgi edinmek isterse buna değişik kaynaklardan ulaşabilir; fakat böyle -güya bilgilendirici- sitelerde uluorta yazılması uygunsuz. Akılda değilse de akla sokulmuş oluyor. Bu anlamda bu sitenin porno bir siteden çok farkı yok. İkincisi: Harika bir tespit, sahibini tebrik ediyorum. Böyle deneyim arayışları, belli bir ekonomik çıtayı aşmış insanlarda daha 

No Name 16.12.2009 14:07:40

araştırmayı hangi sitede yaptınız bilmiyorum ama gerçek swingerlerle konuşmadığınız belli.

scubaswinger 08.12.2009 14:34:34

tuğce hanım yazılarınız her zamn benı şarırtır .ama tabıkıde sizinle gurur duyuyorum .meğer bizler gercekden çok şeyler bilmiyoruz.tuğce hanım bilmiyorum benım yorumumu okuyacakmısınız yoksa yok.bu benım görüşüm yazılarınızdan bunu anladım grup sexse can atan çok çifitin genelikle madı durumları iyi olan .arzularının en yüksek noktasında olanlar ,her şeyleri var artık hayatda zefk alıcak bir şey bulmayanlar bu kadar sacma iğrenc kusurma bakmayın bir şey deneyirler.benım fikrim bu...nefsimize az da olsa hakım olalım ki insanlığımızı yitrmeyelim.

mucuk82 08.12.2009 09:23:08

ne güzel yapmışsınız tuğçe hanım. bu konu ve benzerleri hakkında çok doğalmış gibi konuşup hayatımıza bi şekilde soktuğunuz için vallahi çok teşekkürler. artık bi çok kişi bunun hakkında bilgi sahibi olup bu sitelere üye olacak ve insanlığından biraz daha uzaklaşacak.ayrıca hayvanlara laf etmeyin çoğu tek eşli..

oh oh 07.12.2009 18:35:18

bu ne iğrençlik yaaa allahım manyak manyak şeylere özeniyor insanlar hiç mi kıskanmaz insan ya kadın erkek farketmez kıskanır insan eşini ayy

ssaliss 03.12.2009 16:07:15

bence yapılmaması gereken bir şey. İlk başta eğlenceli ya da değişik görünebilir ama daha sonra çiftler bu yaptıklarını kaldıramıyorlar ve araları bozuluyor. Önemli olan grup seks yapıldıktan sonraki psikolojik evre. Kaldıramıyorsan yapmıyaksın kardeşim.

Fairy 02.12.2009 02:11:16

her geçen gün tertemiz aşkı özlüyoruz...katışıksız...sadece iki kişilik.ve tek dilegim aşkın iki kişilik kalması...

ışıl 02.12.2009 01:35:40

Hayatımda bu kadar iğrenç bir şey görmedim. bunu yapabilenler insan değiller. eşini sahiplenemeyen bir insan düşünemiyorum. ben gayim ama erkek arkadaşımı başka biriyle bırakın seksi kötü manada dokunduğunu görsem midem bulanır-terk ederim onu buna izin verirse. tek eşli olmayan her türlü adamdan kadından nefret ediyorum. Hayvandan farkları yok.

can 02.12.2009 01:09:57
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.