Yazarlar

Göz kapağınız düşükse çözümü estetikte!

Göz kapağınız düşükse çözümü estetikte!

Zamanla oluşan göz kapaklarındaki düşüklük ve gözaltlarındaki torbalanmalar en güzel bakışlara bile gölge düşürebiliyor.

Güncellenme tarihi:
Göz kapağınız düşükse çözümü estetikte!
Burun estetiğindeki başarılı keşfiyle İstanbul'u bir estetik merkezi teknolojisiyle bütünleştiren ünlü Plastik Cerrah Op. Dr. Yakup Avşar, göz kapaklarındaki düşüklük ve göz altındaki torbalanma gibi sorunların, lokal anestezi ile acısız ve çok kısa sürede nasıl düzeltilebileceğini ve güzel bakışlar yaratan estetik uygulamaların ana hatlarını anlattı.

Göz kapaklarında deformasyon neden olur?

Göz kapağı yaşlanmaya bağlı olarak ya da kalıtsal nedenlerle çok genç yaşlarda torbalanabilir, bazen de göz kapağı derisinde torbalanma olmadan sadece sarkma ya da gevşeme görülebilir. Göz kapaklarında oluşan deformasyon ve sarkık görüntü ise kişiyi yorgun ve yaşlı gösterir. Bu durum, estetik görünüm bozukluğuna neden olması yanında, sarkık haldeki üst göz kapaklarının gözün önünü kapatması ile kişinin görmesini de engelleyebilir.

Göz kapağı ameliyatı nasıl yapılır?

Göz kapağı estetiği ameliyatı ya da blefaroplasti, göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi girişimdir. Bu girişimde, göz kapağı ameliyatı ile fazla deri alınır ve ayrıca fıtıklaşmış yağ dokusu önündeki zar kuvvetlendirilir. Bu şekilde hem güzel bir görünüm elde edilir hem de kişinin rahat görmesi sağlanmış olur. Göz kapağı estetiği lokal anestezi ile yapılır ancak hastanın talebine göre veya başka işlemlerde yapılacaksa genel anestezi altında da yapılabilir. Hastanın mevcut şikayetlerine göre sadece üst, veya alt kapaklar ya da hem alt ve üst kapaklar aynı anda ameliyat edilebilir. Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer. Ancak çıkarılan doku miktarlarının çok iyi planlanması gerekir.

Plastik Cerrah Yakup Avşar
Mahmure.com Uzmanı


Yüz estetiğinde yenilikler

Estetik tıpta son trend: Kök hücre mucizesi

Yayın tarihi: 14.11.2009
« tüm yazıları
1999
YORUMLAR

benim yaşım 45.göz kapağı sarkma amaliyatı olmak istiyorum.nasıl irtibata geçebilirim.bu konuda ayrıntılı bilgi almak istiyorum.nerde olunabileceğini ve ücret konusunda da bilgi almak istiyorum.

hazal 11.12.2009 10:21:33

benim göz kapağı üzerinde sarkma çok fazla yaşım 48 ben gerçekten bir operasyonla düzelttirmek istiyorum maliyet ve diğer konular için sizinle nasıl irtibata geçebilirim

bjkli_oyuncu 21.11.2009 02:12:33
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.