Yazarlar

Google'a göre herkes eşcinsel!

Google'a göre herkes eşcinsel!

Fatih Sultan Mehmet eşcinsel mi, değil mi? Bir dakika... Açıklıyorum! Eşcinsellik hakkında söyleyeceklerim henüz başlıyor.

Güncellenme tarihi:
Google'a göre herkes eşcinsel!
Geçen yazımda eşcinsellik hakkındaki düşüncelerimi ve toplumun eşcinselliğe bakış açısını ele almakla ne kadar iyi ettiğimi anladım. Gördüm ki hâlâ anlamak istemeyenler, hatta yazının temelinde yatan duyguyu dahi görmezden gelenler var. Olabilir, belki de ben doğru anlatamadım!
Aslında bu hafta eşcinsel yaşam hakkında konuşmak istiyordum sizinle, ama duruma bakınca tekrar başa dönmeye karar verdim.

Ama önce başka bir heyecanımı paylaşmak istiyorum: Mahmure.com'un meğer ne çok "erkek" okuru varmış! Üstelik bu erkek kitle, bazı konularda farklı düşünsek bile beni sürekli okuyormuş. Buna da çok sevindim. Demek ki sadece kadınlara ya da belli bir kesime hitap etmiyorum.

Şimdi gelelim asıl konuya... Ne çok yaygara koptu, gördünüz mü? "Vay sen nasıl böyle bir şey iddia edersin?" diyenler mi dersiniz, "Ayağını denk al!" diye e-posta yollayanlar mı dersiniz, bir dolu tepki geldi. Olabilir, sinirlenebilirsiniz, hatta bu öfkenizi bana yansıtabilirsiniz de, hiç sorun değil! Ama ne ilginçtir ki, ben burada adımla sanımla yazıyorken, bana e-posta yazan, yazımın altına yorum giren siz sevgili arkadaşlarımdan hiçbiri kendi kimliğini açıklamamış. Düşüncelerinizden bu kadar eminseniz, neden kimliğinizi gizliyorsunuz?

Hadi bunu geçelim. Allah aşkına söyleyin, bazı padişahların eşcinsel olduğunu ilk söyleyen ben miyim? Ben bir okur olarak çeşitli kaynaklarda, yazılarda*** defalarca rastladım. Tarihçiler bile bunun böyle olabileceğini söylüyor, hatta sadece Fatih Sultan Mehmet'in değil, birçok padişahın eşcinsel eğilimler gösterdiğini, o dönemde eşcinselliğin yaygın kabul gördüğünü yazıyor. Hem, benim kimseyi karalama gibi bir derdim yok ki! Eşcinsellik benim için "kara bir leke" değil!

Yazıma yorum yapan sevgili arkadaşlarım, eğer zahmet edip bu konuda araştırma yaparlarsa çok sevineceğim. "Ben hayatta kitap okumam, belgelerle de uğraşmam" diyeniniz varsa onlara hiç olmazsa Google diye bir şey olduğunu söylemek istiyorum. Ama Google'da bulduğunuz her yazıya da inanmamanız gerektiğini belirterek. Çünkü sadece Google'dan araştırma yapmaya kalkarsak, inanın, hepimiz eşcinsel çıkarız!

Kısacası, ben sadece "Mademki böyle bir şey var, neden kabul etmiyoruz? Birinin cinsel kimliği bizi neden bu kadar ilgilendiriyor?" diyorum. Derdim padişahlar, yazarlar, modacılar ya da sanatçılar değil. Herhangi bir padişahın, yöneticinin, başbakanın, aile bireyinin eşcinsel olması beni hiç ama hiç ilgilendirmiyor. Benim için insanların cinsel kimliği önemli değil. Geçen haftaki yazımda anlatmak istediğim de buydu. Bence, toplum olarak işte tam da bu noktada kaybetmeye başlıyoruz.

Alt kimlik, üst kimlik tartışmalarıyla o kadar çok uğraşıyoruz ki, başımıza gelen felaketlerden haberimiz olmuyor. Daha önce türban sorunsalı diye kandırdılar, şimdi de Türk-Kürt meselesiyle oyalıyorlar bizi...

Eşcinsellik hakkındaki yazımın ana konusu, insanı sevmek ve anlamaktı aslında. Herkese birey gözüyle bakabilmek, ne olduğunu, nereden geldiğini düşünmeden, sadece insani duygularla ona saygı duymak.

Gelen yorumlardan anladım ki, ne yazıktır, kimse bunu yapmak istemiyor. Olsun, ben iyi niyetimi, insanlığa verdiğim değeri hiçbir zaman kaybetmeyeceğim. Rahatsızlık duyacak olsalar da, eşcinsellik hakkındaki bilgilerimi ve düşüncelerimi ısrarla paylaşacağım.

Eşcinsellik bir tercih değil!

Eşcinselliğin bir tercih olmadığını geçen yazımın sonunda belirtmiştim. Bu hafta konuya buradan başlamak istiyordum. Ama bu uzun girişi yapmak zorunda kaldım.
Bakın, araştırmalar ne diyor:

Cinsel yönelim, doğumdan önce ya da doğumun ilk haftalarında ortaya çıkıyor. New York'taki Hetrick-Martin Enstitüsü'nün 161 gay üzerinde yaptığı araştırma, eşcinselliğin genetik olma ihtimalinin yüksekliğine de dikkat çekiyor.

161 gay arasında yapılan araştırmada, tek yumurta ikizlerinin yüzde 52'sinin, ayrı yumurta ikizlerinin yüzde 22'sinin, normal kardeşlerin ise yüzde 11'inin eşcinsel olduğu saptanmış.

Aynı araştırma lezbiyenler üzerinde yapıldığında da benzer sonuçlar elde edilmiş. Yani bilimsel olarak deniyor ki, eşcinsellik bir tercih değil! Birçok psikolog da, eşcinselliğin bir hastalık olmadığını ve tedavi edecek girişimlerin etik bulunmadığını söylüyor.

Toplumun 'homofobik' yaklaşımı yüzünden birçok eşcinsel, kendilerini ilk başta karşı cinse yönlendirmeye kalkıyor. Düşünsenize, istemediğiniz ve hiçbir zaman olmak istemeyeceğiniz biri olmak için birileri sizi ateşe atıyor. Herkes gay'lerin yaşadığı sıkıntılar ve zorluklardan bahsediyor ama lezbiyenlerin Türkiye'deki yaşadığı sıkıntı ve baskı tahmin ettiğimizden çok daha fazla!

Artık hazır mıyız? Konuyu iyice aydınlığa kavuşturana dek eşcinsellik hakkında yazacağımı anladınız, değil mi? Gelecek yazımda size eşcinsellerin, kendi ağızlarından hayatlarını, yaşadıkları zorlukları ve bu zorlukları aşmak için ne tür yolları denediklerini anlatacağım...

Nasıl yani, dediğinizi duyar gibiyim. Öyle yani!

***

http://www.gunes.com/2003/06/03/yazarlar/y3.html

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/7755072.asp
Mahmure.com yazarı
Tuğçe Özel
Yayın tarihi: 12.01.2010
« tüm yazıları
3159
YORUMLAR

kim eşcinsel yada değil kim müslüman yada değil boşşş ver sen hayatını yaşa be kardeşim ömür kısa daha önemli işlerimiz var çörçil

merdoganertan 03.06.2011 01:27:43

Erkeklerde Gay diyince insanlarin uzerinde konustuklari dusundukleri ilk ve genelde tek sey iki erkegin seks yapmasi halbuki escinsellik sirf sexle ilgili degil esas sevgiyle ilgilidir. Iki yetiskin bireyin birbirini sevmeside kendilerinden baska kimseyi ilgilendirmez. bu yuzden escinselligi sapkinlik olarak gorenleri kendilerini sorgulamaya davet ediyorum.

Safak Cetin 04.01.2011 02:30:16

Yav bu google bana göre en büyük mucize valla.Bilmedigi,girmediği şey yok.Ne sorarsan sor sana sayfalar dolusu bilgi sunuyor.Konya gelince ben her şeyi bilen googledan fazla bilemem haşaaa..Diyorsa öyle bir bildigi var.Çünkü tüm dünyaa yaşayan dişi erkekle iç içe..

rafet aksari 29.06.2010 14:22:11

Arkadaşım Kim ne derse desin padişahlar eşcinsel değildir hayatını islam fıtratına göre yaşayan bir padişah mutlaka Lut kavmini biliyordur. Bunun için böyle bir şey yapması mümkün değil. Ayrıca eşcinselliği çok normal bir şeymiş gibi diretip durmayın. Çoğu Müslüman olan toplumumuzun da kafasını karıştırmayın. Kuran-ı Kerimi açıp Hz. Lut ile ilgili kısımı okuyunca eşcinselliğin iyi bişey yada kötü bişey olduğunu görebilirsiniz.

Yusuf Şanlı 09.02.2010 14:09:37

tuğçe hanım kaş yapim derken göz çıkarmışsın.google da eşcinselmiş ne alaka.bu tür yazılar özellikle yazılarak toplum sapıklğa yönlendirilmeye çalışılıyor.bazı kesimlere hizmet veriliyor.sizde bunun öncülüğünü yaparak eşcinselliği normal gösteriyorsunuz.bu şekilde yazılarla belgelerle bi takım şeyler ispatlı gibi gösterilip toplumda eşcinsellik meşrulaştırılmaya çalışılıyor.çünkü dış güçler böyle istiyor.toplum ahlakını bozarak istediklerini elde edeceklerini sanıyorlar.

ASİ İSYAN 26.01.2010 17:14:37

merhaba Tuğçe Hanım.Eşcinsellik doğuştan olan bir olgudur.Size katılıyorum.bazılarımız o kadar CAHİL ki araştırıp bilgi sahibi olmaktanda aciz!Okuyun öğrenin geliştirin kendinizi.Boş boş ahkam kesmeyin size uygun gelmiyorsa saygı duyun ve susun!EŞCİNSELLİK SAPKINLIK SAPIKLIK VS DEĞİLDİR!! YARADILIŞTIR !!!YAZIN BÖYLE YAZILAR TUĞÇE HANIM DEVAM EDİN İNSANLARI AYDINLATMAK LAZIM!!

v2ce 25.01.2010 19:34:06

Tuğçe Hanım bence asıl anlamak istemeyen sizsiniz.Eşcinsellik ister kabul edin ister etmeyin bir sapkınlıktır.Yaradılışa aykırı davranış biçimidir.Belki psikolojik belki biyolojik bir hastalıktır.Ama sonuçta Allah'ın sizi yarattığı hale aykırılıktır.Şüphesiz sizi Yaratan sizi sizden daha iyi bilir ki sizi size layık suratte ve cinste yaratmıştır. Ayrıca cihan padişahı Fatih Sultan Mehmet'in eşcinsel eğilimleri olduğunu hangi tarihçiler iddia etmektedir? İlginçtir tarih konusunda otorite sayılabilecek Prof. Halil İnalcık gibi tarihçiler bu iddiaların son derec

ayşegül günaydın 18.01.2010 10:27:43

eş cinsellik bir psikolojik hastalıktır bazı eşcinseller benim ruhum kadın bazılarıysa benim ruhum erkek derler şimdi her şeyi kusursuz yaratan yüce rabbimin elinde ruh kalmadıda erkeye kadın kadına erkek ruhumu verdi bırakın bu saçmalıkları lut kavmini hatırlatırım size ikinciside Fatih Sultan Mehmet nebiler nebisinin mücdelediği bir insandır ona dil uzatanlara şunu hatırlatırım cehennem onları kucaklamak için kollarını açmış onları bekliyor

haseca 13.01.2010 05:33:22

bana gorede google escınsel:D

wolkan 13.01.2010 04:58:06

Sn Tuğçe hn. sizi tebrik ediyorum ve yazıalrınızın devamını okuyacağım 4 gözle bekliyorum ve yorum yapan arkadaşlar, aramızda yaşayan eşcinsenleri dışlamak yerine, onları kabul etmek çok mu zor geliyor, unutmayın sizin ailenizden biri de olabilirdi birde bu gözle bakın

SEVGİ ATİK 12.01.2010 22:31:55
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.