Yazarlar

Gece için hazırlanırken...

Gece için hazırlanırken...

Tarih boyunca güzel kadın anlatılırken duru, aydınlık, berrak teni ile anılmış; romanlara, resimlere konu olmuştur. İşte parıltılı gecelerde güzelliğinizi vurgulamak ve ışıldamanız için önerilerimiz...

Mükemmel cildinizi saklayan katlardan kurtulun
Özellikle kış aylarında vücudumuz kat kat giysilerin altında saklanır. Çılgınca eğlenirken bu katlardan kurtulduğunuz gibi cildinizde biriken ölü deri hücrelerinden de kurtulun. Vücudunuz için nazik meyve kabukları veya çekirdekleri içeren bir peeling seçebilirsiniz. Duşta bu peeling ile çok fazla ovuşturmadan peeling yapın. Özellikle diz kapaklarınız ve dirseklerinize özen gösterin. Duşta aşırı sıcak su kullanmayın. Duştan çıktıktan sonra 3 dakika içinde yoğun nem sağlayan zengin bir nemlendirici ile tüm vücudunuza nazikçe masaj yapın. Eğer biraz daha yanık görünmeyi arzu ediyorsanız nemlendiriciniz iyice emildikten sonra bronzlaştırıcı kullanabilirsiniz.

Bronzlaştırıcıyı ayaklarınızdan sürmeye başlayın. Seri hareketlerle uygulayın. Topuklar, dirsekler ve diz kapaklarınıza elinizde kalan ürünü uygulayın çünkü bu bölgelerde ürün çok çabuk emilir ve diğer bölgeler ile ton farklılığı oluşturur. Uygulamadan hemen sonra ellerinizi iyice yıkayın.

Ayaklarınızı dinlendirin

Ilık su ile hazırladığınız ayak banyonuzu birkaç damla esansiyel yağ ile zenginleştirin. Topuklarınızdaki sertliklerden kurtulun. Ayaklarınızı sudan çıkarttıktan sonra iyice nemlendirin. Nemlendiricinin içine yine bir iki damla esansiyel yağ ilave edebilirsiniz.

Gözleriniz ışıldasın

Göz kenarlarında kaz ayaklarında nazik bir eksfoliant kullanın. Göz çevrenize nem maskesi sürün. Maskenin üstüne buzdolabımda soğuttuğunuz göz kompresi veya alternatif olarak serin çay poşetleri kullanın. Çay, ödem giderici etkisi ile özellikle şiş gözleri dinlendirmek için idealdir.

En önemlisi mutlu olun ve içinizdeki ışıltınızı yansıtın. Tüm seneniz sağlıklı geçmesi dileği ile mutlu yıllar.

Yayın tarihi: 01.01.2010
« tüm yazıları
1313
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.