Yazarlar

Gardırobunuzdaki renklerin gücü

Gardırobunuzdaki renklerin gücü

Moda dergilerinin yılın rengi ilan ettiği renkte bluzu her giydiğinizde bugün hasta mısın sorularından çok mu sıkıldınız?

Sezon sonunda indirimli ürünler arasında rengini pek sevmeseniz de kalitesini beğenip aldığınız ceketi giymeye eliniz hiç gitmiyor mu?

Aslında en sevdiğiniz renklerden oluşan gardırobunuzdaki kıyafetlerin üzerinizdeyken bir türlü istediğiniz etkiyi yaratmadığını mı düşünüyorsunuz?

Yıllardır aynı koyu renkleri giymekten usanmadınız mı?

Peki ya siz renk seçimlerinizi yaparken neleri göz önünde bulunduruyorsunuz?

Hiç düşündünüz mü?

İstatistiklere göre insanlar bizimle ilgili ilk izlenimlerini 90 saniye içinde oluşturuyor. Üzerinizde taşıdığınız renkler de ilk izlenimlerin oluşmasında büyük rol oynuyorlar. Çünkü renkler ruh halinizi, tavrınızı, kişisel sunumunuzu ve tarzınızı etkiler. Renkler kıyafet, saç, makyaj ve aksesuar seçimlerinizde size rehberlik etmelidir.

Cildinizin renk tonuna bakarak yapılan kişisel renk analizinin amacı kıyafetlerinizin, aksesuarlarınızın ve makyaj malzemelerinizin renklerinin sizinle uyum içinde olmasıdır. Size uygun renklerde kıyafetlerden oluşan bir gardıroba sahip olmak hayatınızı kolaylaştırırken, her ortamda sizi daha görünür kılar. Sizinle giysileriniz arasında bu renk uyumu eksik olduğundaysa kıyafetlerinizin rengi sizin önünüze geçer, siz değil renkler göze batar.

Doğru renkleri giydiğinizde,

Göz çevresindeki gölgeler azalır ve gözleriniz ortaya çıkar, cildin dokusu pürüzsüz bir hal alır, çizgi ve kırışıklıklar göze batmaz, daha genç görünürsünüz.

Yanlış renklerin kullanımı,

Cildi soldurur, göz ve saç renginin donuklaşmasına sebep olur, cilt problemlerini vurgular. Sizi olduğunuzdan daha yaşlı, yorgun ve olduğunuzdan toplu gösterir.

Renklerin sizin teninizle ilişkisini anlayarak ve teninizle uyumlu renkleri bilerek siz de görüntünüzle verdiğiniz mesajları kontrol edebilirsiniz. Kişisel renk analiziniz sayesinde;

Doğru renklerle doğal güzelliğinizi ortaya çıkarabilir,

Daha canlı, sağlıklı ve etkileyici bir görünüşe sahip olabilir,

Ten renginizle uyumlu renklerden oluşan kullanışlı bir gardırop oluşturabilir,

Zamanınızı ve bütçenizi daha etkili yönetebilir,

Kıyafetlere yatırım yaparken daha akılcı bir strateji izleyebilirsiniz.

Siz de en güzel halinizi görmek ve görüntünüzle olumlu bir izlenim bırakmak istiyorsanız, kişisel renk analizi ile sizi tamamlayan doğru renklerinizi keşfedin.

Suna Kabadayı
İmaj Danışmanı
Sekizinci Renk

Yayın tarihi: 23.05.2006
« tüm yazıları
1232
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.