Yazarlar

Facebook ilişkileri bozuyor mu?

Facebook ilişkileri bozuyor mu?

Gönül Derman sorularınızı cevaplıyor.

Beni gerçekten kaybetmek istemiyor mu?

Sevgili gönül hanım. Çok yakınıma yapmış olduğunuz yardımdan etkilendim ve ben de sizden yardim etmenizi rica ediyorum.. Sevgilim bir yıl önce beni eski sevgilisiyle aldattı. Yani o kızla bir hesaplaşması varmış ve hırsını almak için bunu yapması gerekiyormuş ve yapmış. Zor günler geçirdim. Bir ay sonra bana tekrar döndü ben de çok sevdiğim için kabul ettim. Kırılan kalbim oldu. Her şeyde, her olayda ayni yanlısı tekrarlamasından korkuyorum. Facebook şifresini ve msn adresinin şifresini biliyorum. Yaklaşık iki ay önce kendisine farklı msn adresleri alıp farklı facebook adresi(farklı isim fakat fotolar ona ait olan) alıp maziden kalma bazı kızları eklediğini gördüm. Ben de bunları tabii ki gizli kapaklı aldığım facebook adresiyle ve msn adresiyle öğrendim. Bunu öğrendiğimi bilmiyor. Safsata yapıyorum. Hazmetmek çok zor ama onu kaybetmek de istemiyorum. O da beni kaybetmek istemiyor bunu ikinci kez taktiği tektaş yüzükten anlıyorum. Sizce doğru anlamış mıyım? Geçmişini tamamen unutturmak için ve böyle sanal âlemin bos isleriyle ilgilenmesini engellemek için neler yapmalıyım? Yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürü borç bilip şükranlarımı iletiyorum.


Merhaba
Umarım yakınına bir faydam dokunmuştur. Sebep ne olursa olsun sevgilinin yaptığı gerçekten seni üzmüştür. Çok yanlış bir davranışa maruz kaldığın halde bir şans daha vermişsin umuyorum bunu ona anlatmışsındır. Fakat güven duygunun zedelenmesiyle ne yazık ki sende sürekli bir çabayla yanlışını bulmaya uğraşıyorsun gibi. Evet, gerçekten çalışıyorsun diyorum mademki tekrar hayatına geri aldın gerçek bir şans ver. Bu kadar kurcalama ama nasıl ya yine aldatırsa diyeceksin fakat korkman sadece senin huzurunu alır götürür.
Geri kabul ettiğin de geçmişi affetmek üzere dündün. Yaşadığını unutmanı söylemiyorum ama bir sünger çekmeli ve geleceğinize odaklanmalısın. Yoksa bir ömür bu şekilde geçmez. Elbette koşulsuz güven demiyorum ama şu anda güvenini sarsacak şeyleri hala yaptığına inanıyorsan konuş lakin yapmıyorsa... Sürekli acabalarla yaşamak iç huzurunu bozacaktır. Bu da ilişkinize öfke olarak yansıyabilir.
Geçmişini sen baskı yaparak unutturamazsın fakat geçmişine çok takıldığını da inkar edemezsin. Gerçekte belki sadece facebooku kalabalık görünsün diye de ekliyor olabilir. Saçma bir düşünce ama anlatmak istediğim sen o şekilde bakarsın arkadaşın bu şekilde bakar bu kişinin bahaneleriyle ilgilidir.
Sanal âlem dediğin bir sosyalleşme şekline dünmüş durumda doğru veya yanlış ama durum bu. Ancak nete girdiği saatleri başka aktivitelerle değiştirirse orda geçirdiği zamanı en aza indirebilir. Bunu da en iyi senin bildiğini düşünüyorum. Tektaş olayına gelince açıkçası seni kaybetmek istemiyorsa bu bir yüzükle kanıtlanamaz. Fakat sen onun veriş şeklinden sözlerinden bunu nasıl anlıyor ve hissediyorsan doğruların da o olmalı. Dilerim birazcık sakinleşebilmene katkım olmuştur.

Sevgiyle kal
Gönül Derman

>>>>>>>

Yayın tarihi: 23.12.2009
« tüm yazıları
7746
dahafazlası
YORUMLAR

ksinlikle bozuyo sevgilimle bu yüzden çok kavga ettim ayrılma noktasına kadar geldik

serpil 29.12.2009 22:56:23

çok faydasını gördüm. eski dostlarımı yeniden buldum

erman 23.12.2009 22:03:04

evet hemde nasıı bozuyor.

ayşe 23.12.2009 19:53:44
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.