Yazarlar

Evliyim ama sanal ortamda birine aşığım

Evliyim ama sanal ortamda birine aşığım

Gönül Derman sorduğunuz soruları yanıtladı. Mutlaka kendinizden bir şeyler bulacağınız gerçek hikayeler burada

Soru:4 senedir doğudan bir gençle seviyeli bir sohbet içerisindeyim. İkimizde evliyiz ama o bazen evli değilim diyor bazen de evliyim çözemedim henüz. Fakat bu sanal dostluk 6 aydır yerini aşk, tutkuya ve takıntıya bıraktı. O beni sevdiğini söyledi ben ise onu dost most olarak görmüyorum ve benim ki biraz daha alevli tutkulu bir aşka dönüştü. Oysa o normal sade ilgisiz öylesine gibi. Geleceğim Kasım'a kadar diyor. Ne yapmalıyım sizce? Kafam karışık ve duygusal biriyim acı çekmeye başladım.


Merhaba bana soruyorsan yapacağın şey çok açık. Hemen bu sohbetlere ara vermeli ve ne olursa olsun engel koymalısın. Adam ilgisiz öylesine gibi davranıyor diyorsun üstüne bir evliyim bir değilim demesi sana yalan söylediğini göstermiyor mu? Bu durum da onun samimiyetine inanmanın imkânı var mı?

Onurlu bir kadına yakışan evliyken kesinlikle duygusal bile olsa eşini aldatmamaktır. Kaldı ki gelirse senin kaybedeceğin çok şey olacak ama onun asla kaybedeceği bir şey olmaz. Eşin bu rezaletleri duyarsa neler olur diye hiç düşündün mü? En suskun ve sakin erkek bile çıldırabilir bu durumda. Peki, kocana bunu yapmaya hakkın var mı? Dahası duyduğunda en basiti seni kapı önüne koyacak ve o adamda evliyse ortada kalacaksın. Ne bekliyorsun konuştuğun kişi eşini boşayıp seninle mi evlenecek? Yarın eşinin arkasından başka bir adamla gezip âşık olan bir kadına güvenir mi sanıyorsun? Gelmeyecek ve gelse bile yaşadığın yerde işi olduğu için gelecek ve seninle biraz eğlendikten sonra evine geri gidecektir hepsi inan bana bu olacaktır (neden hemen gelmiyor da Kasım'a kadar bekliyor?). Bu dediklerimi bir düşün istersen çok geç olmadan belki söylediklerimle kendini bu büyük yanlıştan kurtarabilirsin.

Sevgiler
Gönül Derman


Gelen cevap
Sayın Gönül Hanım beni yerden yere vurmuşsunuz resmen infaz etmişsiniz. Ben eşimi aldatmadım yani onunla yatmadım fiziksel olarak yani demek istiyorum. Dün sevgilimle msn de ve cepte konuştum seni sevdim sen bir günlük değil ömürlüksün dedi. 4 sene az mı? Ne yapayım sevdim, şimdi oda sevdi. Anlattığınız gibi biri değilim o da değil önyargıyı bırakın. Bence daha modern ve anlayışla yaklaşın biraz. Onunla yatmayı düşünmüyorum ona da söyledim. Sadece fikir verin iftira ve hakaret değil.

Öncelikle mailimin hangi kısmında iftira ve hakaret var anlamış değilim. Ve kesinlikle sana hakaret etmedim sadece eşin duyarsa neler olabileceğini belirttim. Başka bir erkekle duygusal anlamda birlikteysen ve onunla evli olduğun halde buluşacaksan bu bir nevi aldatma sayılır dedim. Bunu kabul etmiyorsan kendini eşinin yerine koyarak bir düşün istersen. Rolleri değişmiş olsaydın ne hissederdin? Sence eşin sendeki değişiklikleri de anlamıyor mu? Başkasını seviyorsan eşinle nasıl ilgilenebilirsin diye sorarım? Eşin sana güveniyor ama başkasını seviyorsun. Bu durumda belki sen içten içe kendini suçluyor olabilir misin? Ve belki mailimi tekrar okursan orada suçlama olmadığını sadece bazı gerçekleri sana apaçık sunduğumu görebilirsin.

Kesinlikle ön yargılı değilim sadece bazı değer yargılarına sahibim. Evliyken başkasıyla olan duygusal bile olsa her ilişkiye karşıyım. Bu da benim değer yargımdır. Bana danıştıysan kendi doğrularımı sana belirtmek zorundaydım. Evlilik benim için ve çoğu insan için kutsaldır ve çok önemli bir kurumdur. Eşler her anlamda güvenilir ve sadık olmalıdır. Sana söylediğim evliyken hiçbir ilişki türünün doğru olamayacağıdır. Peki, bu durumda ben mi suçlu oluyorum? Dahası dünyanın her yerinde evliyken başka erkeklerle gezen ve aşk yaşayan hiçbir durum tasvip edilmez. O halde evliliği boş verelim ve özgürce herkesle aşk yaşayalım. Lütfen evlilik gibi kutsal bir kuruma biraz daha saygı ne dersin?

Yine modern olun biraz demişsin seni rahatlatmak için yanlış olan bir durumu onaylamam mı modern olmak dersin? O halde evlenirken verilen sözleri çöpe atalım ve herkes dilediği şekilde bir ilişki yaşasın. Bu durumda modern olurum değil mi? Dahası belki duyduğun huzursuzluğu birinin sana yüksek sesle söylemesi mi anlayışsızlık oluyor?

Belki de sen vicdanen rahatsız bir durumdasın ne dersin? Yine seviyor ve seviliyorsan o halde boşanın ve birlikte olun. Peki, neden boşanmıyorsunuz? Ama hem eşinin evlilikle verdiği güvenceyi istiyorsun hem de seviyorum ne yapayım dediğin kişinin sana sunduğu heyecanı. Bu durumda dürüstlükten bahsedebilir miyiz? Lütfen bir an olsun kendini eşinin yerine koy ve onun bu şekilde bir ilişki yaşadığını düşün. Ne hissedersin? Bir an bile olsa sevgili kocanın başka bir kadınla ilgilendiğini hissetsen dayanamazsın. Peki, senin yaşattığın nasıl bir durumdur diye hiç eşinin tarafından baktın mı?

Önceki mailimi tekrar okursan orada tekrar ediyorum sadece eşin duyarsa neler olabileceğinin üstünde duruyorum. Ve dahası sadece sözlerle evli olup olmadığını bile bilemediğin bir adama sonsuz güveniyorsun. Bu biraz kendini kandırmak değil mi ne dersin? İstediğin fikirleri verdiğimi sanıyorum ama kesinlikle sözlerimde tek bir hakaret unsuru bulamazsın. Belki duymak istemediğin şeyleri sana belirttiğim için sen kızmış ve ağır sözler sarf etmiş olabilir misin ne dersin?

Elbette bu hayat senin ve dilediğin gibi yaşayabilirsin. Ama bana danıştıysan kendi doğrularımı ve birikimlerimi sana belirtmeliydim lütfen söylediklerimi sadece bu şekilde algılamaya çalış. Seni tanımıyorum o halde niçin yargılayayım diye bir düşün istersen. Bana göre aldatma aldatmadır. Sadece yatarak aldatma olmaz ve amacım seni gelecekte olması muhtemel olaylardan korumaktı. Dilerim en kısa sürede iç huzurunu elde edebilirsin.

Gönül Derman

Tamam, teşekkür ederim bende bu yüzden size danıştım. Geleceğim aşığım kadınımsın sevdim falan diyor. Şimdi de evli değilim bekârım diyor ve kıskan üzül diye evliyim dedim diyor. İmam nikâhlım ol diyor. Artık iyi değilim kendimi işime ve evime veremiyorum artık. Aklımda ve kafamda hep o var. Eskiden arardı ve cebime yazardı. Şimdi ise o aramıyor ben arıyorum sürekli aramalar ve mesajlarla ona soruyorum neden aramıyorsun ama o msn ye bile istediğinde geliyor. Neden diye sorunca da nasılsa görmeye geleceğim ve seninle gezeceğiz ya diyor. Zaten kontörümde yok ve derslerim var o yüzden arayamıyorum diyor. O alıştırdı beni ve âşık etti kendine ama şimdi uzaktan seyrediyor. Sizce hiç aramaması ve artık msn de bile canı isteyince konuşması ne demek. Nasıl davranmalıyım? Ve sadece benim onu aramam yanlış mı? Bu çocuk bende tutku ve takıntı oldu. Teşekkürler ve yinede iyi günler.
Saygılarımla

Yayın tarihi: 15.09.2010
« tüm yazıları
12265
dahafazlası
YORUMLAR

birisini seviyorum oda başkasını seviyor anlat ttım aşıgım diye aksi tarafı oda aşık oldugu kişi arkadaşım ne yapmalıyım

mahsun çel 18.12.2011 23:20:44

Gönül Hanım bu hanımefendi kardeşimiz istediği türden olmayan cevapları cevap saymıyor.ne hali varsa görsün aldaymak sadece fizikselmi oluyor 4 yıldır yaptığı neymiş adam madem evli değil neden imam nikahı? üstelik siz evliyken o beyle nikah yapsanızda eşinizden ayrılmadığınız sürece düpedüz alçaklık yapmış olursunuz.BİDE MODERN OLUN DİYOR NE GEREK CANIM SEN YETERİNCE OLMUŞSUN ZATEN

şaran 22.09.2010 13:25:28

Eşim seni orduya göndersem tertemiz gelirsin diyor.Bana bu kadar güvendiği için başkasına gözümü kaldırIP BAKMAKTAN bile UTANIYORUM Böyleleri eşlerinin yüzüne nasıl bakıyor anlamadım kendini aldatmıyor sayma yazık 4 yıldır aldatmışsın zaten

Şaran 21.09.2010 00:18:05

Cevap süper olmuş çok şükür dogru söyleyen birileri çıktı.Bi soru da benden EVLİYKEN SENİNLE BUNLARI YAŞAYAN ADAMA NASIL GÜVENECEKSİN. Ayıp ya yani git tadını çıkar deseniz hemen koşacak.

Şaran 21.09.2010 00:12:59

birde aramiyor sormuyor ben ariyorum konturumde yok diyor msne gelsin diye bekliyor arti birde cani isterse aciyor diyor bu ne yaman celiskidir sorarim bu bayana bu tur iliski yasayanlar sunuda dusunsunler derim bu adam bununla gununu gun etti diyelim birakip gitti ustunede birde bu bayan kendisi icin konusulacak laflari dusunsun iyi bir kadinmi diyip hatirlanacak yoksa baska bir sey mi dusunulecek dersini alsin yaptigi yoldan donsun derim birde marifetmis gibi anlatmasin lutfen

nazli 20.09.2010 00:23:39

bende gonul hanima katiliyorum vede tam yerinde cevaplari vermis.bu yazida kesinlikle iftira yada asagilayici bi durum soz konusu degil birde aldatmadim diyor gonul haniminda dedigi gibi aldatmaya girer bu yazilanlar 4 sene dile kolay mi diyor evliligini hice sayiyor.adama bunu yapma bari bosan istedigin gibi yasa modernlikse al sana modernlik o zmn anlarsin modernligi birde bu bayana sormak isterim acaba cocuklari varmi varsa o cocuklarin gozlerine nasil bakabiliyor hicmi vicdani sizlamiyor demekki sizlamiyor 4 senelik ilislkiyi dusundugune gore

nazli 20.09.2010 00:19:34

gönül hn doğru şeyler söyleyince yerden yere vurdumu oldu .hayır o hanımın iyiliği için söylemiş adam 4 sene niye beklemiş seviyorsan biraz aramasa merak ediyorsun nerde diye.esas o adam onunla dalga geçerse hem yuvası yıkılacak hem yerden yere esas o zaman vurulcak.gönül hn tebrik ederim doğru neyse apaçakık söylemeniz sizi inanın vazgeçilmez kılıyor.saygılar,

pınar 18.09.2010 12:27:13

tüm evli çiftler lütfen eşinize karşı böyle büyük bir yanlışta bulunmayınız düşünerek hareket ediniz bu bir insanlık dışı harekettir

can 17.09.2010 12:11:39

gönül hanım çok doğru şeyler söylemiş ve dediği şeyler kesinlikle doğrudur evlilik çok şerefli ve çok değerli bir müesesedir lütfen bunu kirletmeyelim kimseye güven bırakmıyorsunuz, şimdi bu hanımefendinin yaptığı çok mu doğru erkek gönül eylendirme değil, bir söz vardır, kadın kadın olsun bir taburun önünden de gecse kimse dönüp bakmaya cesaret edemez ama kadın kadın değilse nerde olsa onun hali yamandır, yani erkeğinde suçu var ama kadın kesinlikle ve katien öyle bir şeye kalkışmasaydı erkek bir iki vazgecerdi herşey kadında bitiyor bu bir gercektir.

can 17.09.2010 12:08:54

erkekler sadece heyecan hareket istiyorlar birkaç gün msnde konuşulunca eskiyorsun her gün konuşmak isteyen kişi seni anlayınca bıkıyor hopp başka birine nasıl olsa bu alemde çok kişi var evlilikten sıkılınca hop başka birine zıpla ne kadar rahatlık ya ,herkesin evliliği çok romantik duygusal maddi anlamda çok iyi geçmiyor ama sürdürmeye çalışıyorlar en azından başkaları ile görüşüp evlliklerini öyle sonlandırmıyorlar

melek 15.09.2010 21:58:06
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.