Yazarlar

Evlilik öncesi hangi estetikler yapılabilir?

Evlilik öncesi hangi estetikler yapılabilir?

Bu özel gün öncesinde hangi estetikleri yaptırabilirsiniz?

Güncellenme tarihi:
evlilik

Evlilik günü; kadın ve erkek için hayatlarında en güzel görünmek istedikleri özel günlerin başında gelir.

Gençler de bu mutlu günlerine her yönüyle iddialı hazırlanıp, gelinlik ve smokinlerin üzerlerindeki duruş ve düğün fotoğraflarında en güzel pozlar için hiç bir fedakarlıktan kaçınmazlar. Bunun içinde özellikle çiftler birbirlerini olumlu yönde destekler.

Bu özel güne hazırlık adım adım olmaktadır. Yapılacak cerrahi işlemlerin düğün tarihinden en geç 2 ay, daha küçük işlemlerin 1 ay ,epilasyonun 2 hafta ve cilt bakımının 3-4 gün önce tamamlanması uygun olacaktır.

Burun estetiği; yüzün ortasında ve yüze bakıldığında ilk göze çarpması nedeniyle erkek ve kadın için en fazla tercih edilen operasyondur. Canlı bakışların yakalanmasını ve makyajın kalıcılığını sağlaması açısından da yüze yağ enjeksiyonu gelin adaylarının en fazla tercih ettiği minik cerrahi işlemler sırasında ilk sırada yer alıyor.

Gelin adayları daha çok saçını topuz yapmayı, damat adayları da bu özel günde kısa ancak gür saçı tercih eder.Ancak kepçe kulak dediğimiz kulaklardaki açıklığın fazla olduğu bazı kişilerde düğün öncesi yapılacak cerrahi operasunun ilk sırasına kulak estetiğini gelir. Saç problemi yaşayan genç erkeklerde, saç ekimide düğün öncesi planlanan girişimlerden birisidir.

Gelinlik modellerinde göğüs dekoltesinin ayrı bir önemi vardır. İstenilen gelinliği rahatça taşıyabilmek için meme estetiğine de çok önem vermiştir. Özellikle straplez modelli gelinik için;meme hacmi yeterli olmayanlarda meme protezleri ile memeler büyütülür.Memelerin sarkık olması durumunda ise; meme dikleştirme ve toparlamalar düşünülür.

Jinekomasti dediğimiz erkek memelerindeki büyüme durumu bir çok genç erkekte balayı süreci için sıkıntı yaratıcı olabilmektedir. Erkeklerde de göğüs estetiği en sık tercih edilen operasyonlardandır.

Özellikle bölgesel yağlanma şikayeti olan kişilerin operasyon listesinde en hızlı ve net sonuç için, liposuction görülür.

Genç bayanlarda düğün öncesi en çok tercih edilen operasyonlardan biri de genital estetiktir. Özellikle labia minora dediğimiz iç dudakların büyük ve sarkık olması hem estetiği,hem hijyeni hem de cinsel hayatı olumsuz etkiler.Küçük cerrahi işlemle bu durumun kızlık zarınada zarar vermeden düzeltilebilir olması kişiyi, fiziki ve ruhsal açıdan son derece mutlu kılar.

Yüzdeki kırışıklara botox uygulaması düğün tarihinden 10 gün önce yapılması uygun olur.Botoksun kırışıklık tedavisindeki kullanımı dışında alın,koltuk altı,avuç içi ve ayak tabanındaki aşırı terlemeye engel olmasıda gelin ve damat adaylarında en fazla tercih edilen cerrahisiz işlemdir.

Erkek ve kadında hijyen ve estetiğin ilk şartı olan tüysüz görünüm için de;
yaz aylarında epilasyon işleminde Q-swich Nd-YAG lazerler tercih edilmelidir.Uygun zaman ve uygun sistemle yapılmayan lazer sonrası hastalarda lekelenme gibi kötü sonuçlar görülebilir.

Saç ekimi planlayan damat adylarında bunu en erken zamanda düğünden ortalama 6 ay önce yaptırmış olmaları idealdir.Burun,kulak,meme,yağ aldırma,genital estetik gibi cerrahi işlemlerin en fazla 1,5-2 ay önce yapılması;yağ enjeksiyonun 1 ay önce yapılmış olması sonuçların daha güzel gözükmesini sağlayacaktır.


Op.Dr. Yakup AVŞAR
Este Klinik
0212 270 09 93
1.Levent

Uzmanımız Opr. Dr. Yakup Avşar'ın diğer yazıları için tıklayın!


Opr. Dr. Yakup Avşar

Yayın tarihi: 23.06.2009
« tüm yazıları
2660
dahafazlası
YORUMLAR

Claire, sende labia minora olmadığı için şaka gibi görünebilir. Ama bu ne şaka ne de komik!

IşıkM. 07.10.2009 14:41:02

Bir ev hanımı bile artık estetik yaptırabiliyor. Bence ufkumuzu genişletmeliyiz. Sigara içmeyip para biriktirseler zayıflamaya medikal estetiği de dahil edebilirler.

Hande 01.07.2009 17:06:16

İnsanlar evlenecekleri zaman, ev kirası, depozito, ev eşyaları, gelinlik, düğün masrafları gibi şeylerin nasıl ödeneceğini kara kara düşünürlerken, evlilik öncesi estetik ameliyatlar konulu bir yazı ne kadar gerçekçi? Şaka gibi bence...

CLAİRE 01.07.2009 12:49:00
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.