Yazarlar

Evde tozlarla savaşmaya son!

Evde tozlarla savaşmaya son!

Masalar, sehpalar, elektronik cihazlar, TV, müzik seti, bilgisayar, ayna, cam ve seramikler gibi tozların hücum ettiği eşyaları temizlemek zordur. Fakat temizlik teknolojisi bunun çaresini buldu. "Toz Kovar" spreyler, tozları dert eden hanımların evde sağ kolu gibi oldu.

Toz kovucu spreyleri yüzeye püskürtüp, bir bezle silmek yeterli. "Antistatik" özelliği sayesinde tozlanmayı geciktiriyor. Yüzeyler uzun süre toz barındırmıyor. Özel parfümü sayesinde ise kullanıldığı ortamda hoş bir koku bırakıyor.
Bizim ürünlerimiz içinde yer alan "Uzay Toz Kovar Sprey"in bir başka faydası ise çevreci ürün olması. Çünkü "susuz temizlik" sağlıyor. Sadece yüzeye püskürtüp, bir bezle siliyorsunuz, o kadar. Islak bezle silip, ardından kurulama zahmetinden kurtuluyorsunuz. Su kaynaklarının gittikçe azaldığı günümüzde suyun az kulanılmasını sağlayan her şey değerli olmaya başladı. Susuz temizlik yapan ürünler de bu nedenle gözde... Tozları kovma özelliği olan sprey de, artık çevreci ürünler arasında anılıyor. Hiç su kullanmadan evde temizlik yaptıran "Toz kovar"la zaman size kalıyor. Saatlerce temizlikle uğraşıp, yıpranan hanımlara temizlik teknolojisinin hediyesi.

Mobilyalarda en pratik temizlik yolu
Ahşap mobilyalarda da eşyayı temizleyip parlatmanın yanı sıra, yine tozlanmayı geciktirmek için de çözüm var. Mobilya cilası kullanın.. Evlerde mobilyaların daima "yeni" bir görüntü sergilenmesi, kaliteli bir cila kullanmakla mümkün. Aynı zamanda mobilyaları korumak için de çok önemli.. Ceviz, meşe, akçaağaç, kestane, gül, kayın, çam, bubinga, abanoz ve maun gibi her cins ahşap mobilyaların hem temizliğini hem de bakımını tek bir ürünle gerçekleştirebilirsiniz. Mobilya cilaları, hem temizliyor hem parlatıyor, hem de ahşabın bakımını sağlıyor.. Yüzeye yapışan tozların uzun süre barınmasını engelliyor.

Kullanımı çok basit. Mobilya cilası önce şişede iyice çalkalanıyor ve temiz, yumuşak bir beze dökerek uygulanıyor... Sıvı iyice yayılıp kuruyuncaya kadar, mobilya ahşabın damarı istikametinde siliniyor.

Mobilya cilası ahşabın rengine ve damarına natürel canlılık kazandırıyor. Ahşabı besliyor, inatçı kirleri ve parmak izlerini yok ediyor. Yararları bunlarla sınırlı değil: Çizikleri kapatıyor, parlatarak temizliyor. Aynı zamanda tozlanmayı da geciktiriyor. Ancak, temiz ve kuru bezle silinmeli. Nemli olmayan kuru yüzeye uygulamak her zaman olumlu sonuç veriyor. Islak bez kullanmaktan kaçınmak gerekiyor. Uygulama bezi mutlaka kuru olmalı Mobilya cilası kullanmak demek tek bir işlemle hem temizlik hem cila hem de ahşabların bakımı olmak üzere bir taşla 3 kuş vurmak demek.

Sevda Arıkan
Uzay Kimya Yönetim Kurulu Başkanı
www.uzaykimya.com.tr
Yayın tarihi: 09.02.2011
« tüm yazıları
14505
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.