Yazarlar

"Eşimle sohbet edemiyoruz!"

"Eşimle sohbet edemiyoruz!"

Cadı kaynanalar, terbiyesiz gelinler, aile sorunları, aşk yaraları, yalancı erkekler, kaba kocalar... Tüm dertlerinizi burada masaya yatırıyoruz! Gönül Derman sorularınızı cevaplamaya devam ediyor.

EŞİMLE İLETİŞİM SORUNU YAŞIYORUZ

Eşimle oturup sohbet edemiyoruz. Çok nadir problemlerini sıkıntılarını anlatır genelde eve gelir yemeğini yer ve kahveye gider. Sonra eve geç gelir hoşlanmadığımı bildiği halde devam ediyor onu uyardığım zaman bir hafta bizimle evde oturur bu safer de yalnızca televizyon seyreder, iletişim problemimiz bu.
Genelde sevgi sözcüklerini kullanmaz kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyoruz bu yaz eve badana yaptırmak istemiştim, eşime söyledim hemen arkasından kayınvalidem de evine tadilat istedi bunun üzerine ben hiç bir şey söylemedim. Bu arada biz beraber yiyip içiyoruz, eşim onların bütün ihtiyaçlarını karşılıyor ve eşim bunun üzerine benim için babam ve oğlum önemli dedi herkesin içinde kedimi böcek gibi hissettim. Daha önce de bir tartışmamızda istediğin kadar kızabilirsin ne düşünürsen düşün senin söylediklerinin bir önemi yok dedi. Varsa yoksa babam ve oğlum dedi. Geçen akşam bir arkadaş toplantısında aynı kelimeyi söylenmeye yeltendi onu çok sert uyardım ve lafı dolandırmaya başladı beni sevdiğini biliyorum ama neden bu şekilde davranıyor nasıl düzelteceğimi bilemiyorum.


Merhaba,
Eşlerimizi bütün gün göremediğimizden akşam olunca özlüyor ve birlikte olmak istiyoruz. Bu isteğimiz çok doğal ve evliliğimizin sağlıklı yürümesi açısından gereklidir de. Ama eşiniz kahve kültürüne alıştıysa orda sosyal bir ortamı varsa gitme demekle bunu engelleyemezsiniz. Biraz evde oturmaya dayansa da bir süre sonra sıkılacaktır. Çünkü ortak paylaşımlarınız yeterli değil anladığım kadarıyla. Sizin ortamı hareketlendirmeniz gerekiyor. Nasıl mı? Madde madde gidiyorum.

1. Ailece görüşebileceğiniz arkadaşlar edinin.
2. Onları akşamları eve davet edin zaman için de bir çevre oluşacak ve sizde eşinizle onlara gideceksiniz. Eşiniz onlarla evde vakit geçirdikçe ikiniz de ortak arkadaşlarla konular paylaşmayı öğreneceksiniz.
3. Görüşeceğiniz kişileri başlangıçta eşinizin sevdiği kişilerden seçin. Eşinizle ortak konulardan sohbeti açın
4. Özellikle ortak noktalarınız olan eğlenceli insanlar evde de eğlenebileceğinizi birlikte zaman geçirebileceğinizi gösterecektir.
5. Zamanla dışarıda aktivitelere yine dostlarınızla katılın. Minik bir piknik veya dışarıda bir çay bahçesine gitmek gibi. Hayatınıza uygun seçimler size kalmış.
6. Zaman için de eşlerine duygularını gösterebilen çekinmeden sevgi gösterisi yapan insanlarla belli etmeden tanıştırın. Öğrenir. Bırakın babası ve oğlunu sevsin siz ona açıkça hiç çekinmeden şunu söyleyin. Onları sev, say ama ben seni çok seviyorum ve senden aynı sevgiyi görmek ve duymak istiyorum. Söylemediğinde üzülüyorum ve beni sevmediğini düşünüyorum.

Bunları söylemenizle çok farklılıklar yaşayabilirsiniz. Çünkü siz ona duygularınızı göstermekten çekinmezseniz (ama şirinlikle) o da öğrenecektir. İnanın erkekler bunu nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Her şeyi biliyor görünseler de.
Biraz çabayla istediğiniz paylaşımları yakalarsınız. Zor olsa da biraz emek harcayınca karşılığını alacaksınız.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>
Yayın tarihi: 21.10.2009
« tüm yazıları
27746
dahafazlası
YORUMLAR

EŞİNİZİ KARŞINIZA ALIN SİZ KONUŞMAYI DENEYİN ORTAK BİR YERE VARIN SİZ ÇEKİN ONU KENDİNİZE;)

DENİZ 01.08.2012 20:20:24

bazen erkeklere ne yaparsan yap uslanmıyorlar ben onları çözemedim elde edene kadar yalvar yakar sonra tıssss çok enteresan yanları var ahhh erkekler ahhhh :)))

AşKkK aŞkK 07.11.2009 00:47:39

vallahi biz erkeklerden nasıl ilgi istediğimizi söylemeyi bilmediğimizden böyleler.ama vermiyorlarsa zorla almanında bi anlamı yok bence.biraz sevgi ve ilgi için bu kadar mücadele hiç bana göre değil.o koşsun peşimden

naz 22.10.2009 17:59:11

denemek lazım.kocamdan artık vazgeçtim.ne yatakta ne gündelik hayatta benimle zerre ilgilenmez.onun ilgi alanı başka kadınlar ve annesi.halbuki daha yeni evliyiz.nişanlıyken yalvar yakar evlenince yabancı oldu.sorunca seviyorum ama belli edemiyorum.nişanlıyken niye edebiliyordun.bilmiyorum bıkktım erkekler niye böle

bigiç 22.10.2009 14:00:07

gerçekten mustinin dediği gib eksiklik bizdemi.bunuda düşüneceğim.ama eğitimli hoş sohbet eğlenceli ve bakımlı olduğumu söyler arkadaşlarım peki yanlışımız nerde

selin 22.10.2009 13:51:34

hakikaten bunları bir deneyeceğim bende.çünkü kavga etmekten yoruldum.gerçekten kaçan kovalanıyor.çevremdeki arkadaşlarımdan gördiğişm bu ama kaçmadan biraz daha mücadele edyim diyorum ama gerçekten kocamdan biraz ilgi dilenmek ağrımada çoook gidiyor.tşkler yinede deneyeceğim

selin 22.10.2009 13:49:44

zor ama kadın azminin eliinden hiç bişi kurtulamaz. bu önerilerin benzerini ben hayatımda uyguluyorum ama başarılı oldum.eşim önceleri hep ailesiyle kuzenleriyle vakit geçirirdi alışmıştı.onlardan koparmak yerine bende aralarına katıldım. çokta güzel ve eğlenceli bir hayatımız oldu. sıkılmıyoeuz ama bazen yanlız kalmak istiyorumeşim bunuda alıştı.deneyin arkadaşlar.güzel öneriler tşk.

s.v.g.74 22.10.2009 13:31:01

inanın bu dediklrinizi aynen uyguluyorum.bazen üşengeçtir kocam haftasonları dışarı çıkarmak için kahvaltıyı hazırlayıp paketlerin ve kahvatıyı dışarda piknik gibi yaptırır bizimle vakit geçirsin diye. ve artık oda dışarıda değilde bizimle dha çok eğlendiğini söylüyor. alıştırdım ama uzun sürdü.sizde vaz geçmeyin dediklerini aynen uygulayın zor ama ben başardım. gerçi hala mücadele ediyorum olsun.

kadın 22.10.2009 12:32:45

hakkikaten maddeler çok ince ve güzel ama yine gitmek için bi bahane bulurlar yelizziz dediği gibi.acaba kocalarını evde tutumayı başaran kadınlar bunu nasıl başarıyo

akıllı 22.10.2009 11:52:47

bence bu maddeleri bütün kadınlar uygulasın.çünkü akşam olunca erkekler henımlarını sabah nasıl bırakmışsa akşamda öle buluyo.birza kendilerine baksınlar.akşamları hep onlarla değilde birlikte arkadaşlarla aileden diğer insanlarla değişik şeyler konuşmaya bizimde ihtiyacımız var.her akşam dedikodu ve ailemizle ilgili eleştiriler duymak istemiyoruz birazda bu yüzden dışarı kaçıyo erkekler.

kenan 22.10.2009 11:44:52
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.