Yazarlar

Eşim internette başka kadınlarla görüşüyor!

Eşim internette başka kadınlarla görüşüyor!

Gönül Derman sorduğunuz soruları yanıtladı. Mutlaka kendinizden bir şeyler bulacağınız gerçek hikayeler burada.

Arkadaşlarım ve karım

Soru: Merhaba Gönül Hanım, tam 8 yıllık arkadaşlarımla karımı tanıştırana kadar çok güzel bir dostluğumuz vardı. Fakat biz evlenmeden önce eşimle onların arısı iyiydi ama daha sonraları ise arkadaşlarıma sinir olduğunu görüşmek istemediğini söyledi ve dahası evlenmeden önce de sonra da arkadaşlarımla bir daha görüşmeyeceğimizi söyleyip durdu. Çok istediğim halde görüşemiyorum arkadaşlarımla onlarla görüşmek istiyorum ama evimizin huzuru adına ne yazık ki görüşemiyorum. Karıma nasıl anlatabilirim benim onlarla görüşmeye ihtiyacım olduğunu? Bana yardımcı olun lütfen.


Merhaba,
Esasında daha bekârken bile eşin sana arkadaşlarınla görüşmemen gerektiğini belirtmiş. Keşkeleri hiç sevmediğim halde keşke daha en başta sorunun sebebini öğrenip çözüm yoluna gitseydin diyorum veya en azından tepkini olumlu bir dille ortaya koysaydın. Ve keşke bana niçin görüşmene karşı çıkıyor diye biraz bilgi verseydin. Çünkü ortaya sürdüğü nedenleri bilseydim çözümü o konu üstünde yoğunlaştırırdım. Fakat bu durumda sebeplerini olasılıklar olarak bulmaya çalışacağım.

Eşin çok şanslı bir kadın sen onurlu bir erkek olarak ailenin huzurunu bozmak istemiyor ve yeni çözümlerin arayışına giriyorsun. Yürekten kutlayarak yeni bakış açılarıyla çözüm bulman için belki aşağıda söyleyeceklerimin sana yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

1) Eşin onların kötü alışkanlıkları olduğunu düşünüyor ve bu sebeple uzak durmanı istiyor diyelim. Doğruysa haklıdır ama değilse olumlu ama net bir tavırla yorum yapmasını engellemelisin. Çünkü sana saygı duyuyorsa kararlarına ve dostlarına da saygı duymalıdır.

2) Eşin seni seviyordur ve bu sebeple arkadaşlarınla daha fazla zaman geçirdiğin için onu ihmal ettiğini düşünüyorsa genç bir kadın olarak yine haklıdır ama haftada bir veya ayda birkaç kez bazı akşamlar görüşüyorsanız veya gündüz görüşüyorsan buna saygı göstermelidir çünkü oda kendi arkadaşlarıyla zaman geçiriyordur. Bu durumda sende ona gündüz kimseyle görüşmesine izin vermediğini belirtirsin ve bu şekilde evliliğinizin kaosa sürüklenebileceğini anlatırsın. Çünkü eşlerden başka insanların dostlara da çok yoğun ihtiyacı olduğunu eminim sevgili karın da biliyordur. Dahası insanların sosyal olmaya çok ihtiyaç duydukları gerçeğini de göz ardı etmemeliyiz diye düşünüyorum.

3) Her şeye rağmen zamanının çoğunu elbette ailenle geçirmelisin ama ara sırada dostlarla da olmalısın. Anlayacağın dostlarını kendinden uzaklaştırmamalısın. Yarın hiç ummadığın bir anda onlara ihtiyacın olabilir. Dahası çevresi olmayan bir erkek biraz yarım kalır. Belki biraz değil tam anlamıyla da yalnız kalır.

4) Karın istemiyorsa onlarla görüşmesin. Çünkü onun da arkadaşlarını seçme hakkı vardır. Ama ona istiyorsan ailece onlarla çok sık olmasa da görüşebiliriz ve böylece yine birlikte olabiliriz diyebilirsin. Yine çift olarak birlikte zaman geçirmenize karşı çıkmaz diye düşünüyorum. Fakat ailece görüşmek istemiyorsa da ısrar etmemelisin ama sana anlayış göstermesini talep etmelisin fakat gündüzler senindir bunu unutma.

5) Tekrar ediyorum erkeğin( bence tüm insanların) çevresi olmak zorundadır. (elbette kaliteli ve doğru insanlar olması en güzelidir) ve kesinlikle kendini dostlarından soyutlamamalısın. Yarın dostlarından soyutlanırsan bir bakacaksın ki çevrende eşinden başka kimse kalmamıştır.

6) belki de en önemli madde dost ve arkadaşlar hem çevre hem işin hem dünya görüşün için fazlasıyla gereklidir. En azından eşine onların çevresiyle iş yapabileceğini mantıklı bir dille anlatabilirsin. Ve yarın ihtiyaç duyduğun da sana yardıma koşabilecek insanlar olduğunu da bilmesi olumlu bakmasına yardımcı olabilir. Lakin ne olursa olsun amacının tüm bunları karını üzmeden anlatmak olduğunu unutmamalısın.

Sevgiler
Gönül Derman


>>>>>>>>>
Yayın tarihi: 19.10.2010
« tüm yazıları
30367
dahafazlası
YORUMLAR

Merhaba gonul hanim ben 3 yillik evliyim ve evlendigimdenberi esim bikez olsun beni sevdigini soylemedi beni cok kizkaniyor gun oldu abimden bile kiskandi ama sevgi belirtileri yok ESIMIN BENI SEVDIGINI NASIL ANLARIM sorusuna verdiginiz cevabi esim hic birini yapmadi. Sizden istegim esim hangi tavirlari yaparsa beni SEVMIYOR anlamina gelir diye sormak istiyorum cevaplarinizi bekliyorum:)

esim beni sevmedigini nasil anlarim 02.01.2015 12:08:52

Merhaba gonul hanim ben 3 yillik evliyim ve evlendigimdenberi esim bikez olsun beni sevdigini soylemedi beni cok kizkaniyor gun oldu abimden bile kiskandi ama sevgi belirtileri yok ESIMIN BENI SEVDIGINI NASIL ANLARIM sorusuna verdiginiz cevabi esim hic birini yapmadi. Sizden istegim esim hangi tavirlari yaparsa beni SEVMIYOR anlamina gelir diye sormak istiyorum cevaplarinizi bekliyorum:)

esim beni sevmedigini nasil anlarim 02.01.2015 12:08:25

bende esın gıbıyım kocamın o dostum dedıgı arkadas cevresıyle gorusmesını ıstemıyorum 1.kıskanıyorum 2.dostları kız ve bu kızlar ılıskıye hıc saygıları yok sırnasıklar gece 11de bıle kocama msj atma cesaretı buluyorlar dostuz dıyerek ama yanlıs cozumse kocamı gunduz arar esınızle musaıtmısınız goruselımmı der oyla gorusulur bu terbıyesızle benım ısım oldugu esımın musaıt oldugu anı bulup cagırıolar ee bızde kavga edıyoruz hem dost dedıgın dostun evlıyse hal ve hareketlerıe dıkkat eder kocamın ıcıne duscekler boyle dost olmazzzz 3.sevmıyorum o kısılerı ısınamadım hal ve hareketlerınden işte bu

gül 05.12.2011 13:53:30

erkegin bayan arkadaşi olmaz

eren ersın 26.08.2011 19:49:05

kesinlikle internette başka kadınlarla sohbet eden bir erkeğe güvenmeyin. dışarda da görüşür onlarla mutlaka. o yüzden acı da olsa ayrılın.

gül deniz 18.11.2010 03:18:10

Kendi haline bırakın internette konuşsun dursun..

Süreyya Yücetaş 17.11.2010 19:37:18

bütün sorun erkekler .aldatıyormu,seviyormu,gözüdışardamı çapkınmı**** bütün bunları düşünmek biz kadınlara düşüyor, aslında kısasa kısas biz karşı cinsten ne alıyorsak onu vermeliyiz yani al gülüm ver gülüm

ebru özdemir 30.10.2010 12:56:40

Gönül Hanım izninizle 7. İHTİMAL eşinizle görüşmek istemediği arkadaşınız arasında eşinizi üzen sizin duymanızı istemediği bir sorun olmuştur söylemek istemediği içinde sadece görüşme der bence ne diyorsa onu yapın

şaran 21.10.2010 22:55:48

Bence bu sorunun cevabı çok basit eşin gerçekten başkalarıyla görüşüyorsa face şifresini ögrenip onun facesini kullanırsın olan biten nedir ögrenirsin bu kadar basit

Şaran 21.10.2010 22:52:35

mahmure bu haliyle hiç iyidegil şimdi bu şekilde oldugu için hiç giremiyorum eski haline gelmesini istiyorum

tuana kılıç 21.10.2010 17:34:23
DAHA FAZLA YORUM GÖSTER
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.