Yazarlar

Ergenlik çağındaki çocuğunuza nasıl yardım edebilirsiniz?

Ergenlik çağındaki çocuğunuza nasıl yardım edebilirsiniz?

Ergenliğe ilk adım ile birlikte uzun bir süre hiçbir şey gençler için aynı olmazken biz ebeveynler için de durum bayağı zorlaşır. Değişken ruh halleri, istekler, beğeniler, kararsızlık, benmerkezcilik... Tüm bunlar olurken cilt de bu değişimlerden nasibini alır.

Çıldıran hormonlar cildi farklı şekilde etkilemeye başlar. Andorojen hormonları yağ bezlerini uyarır. Yağ bezleri alın, burun ve sırtta daha fazladır. Bu yüzden de özellikle buralarda yağdan parlama en belirgin şikayet olarak başlar. Cilt eğer doğru ürünler ile temizlenmezse aşırı salgılanan yağ, kir ve ölü deri hücreleri ile birleşerek gözenekleri tıkamaya başlar. Bu tıkanıklık ilk önce deri altında birikimleri şeklinde olurken, sonra birikimler oksitlenir ve siyah noktaya dönüşür. Genç bunlardan kurtulmak için sıkmayı, koparmayı tercih eder ya da arkadaşından edindiği çoğu zaman yanlış ürünleri kullanarak durumu daha da kötüleştirir. Sonuçta minik bir tıkanıklıktan kocaman bir, hatta birkaç sivilce elde eder. Bu sefer akneyi tedavi etmeye çalışırken sert ve kurutucu ürünler ile cildinin nem dengesini bozar cilt hassaslaşır ve aşırı kuruyan cilt daha da fazla yağ salgılamaya başlar. Bu kısır döngü bu şekilde giderken, gençlerin ciltlerinin görünümü yüzünden günlerce evden çıkmadan oturmaları ya da daha sinirli olmaları işin diğer boyutudur. Özellikle günümüzde facebook gibi sosyal medyayı yoğun olarak kullanan, resimlerini internette sergileyen gençler için görünümün ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz.


Unutmayın biz de bu yollardan geçtik, biz cildimizde neler yaşadıysak onlar da aynı sorunları yaşayacaklar ama onlar bizden daha şanslılar çünkü artık doğru bilgiye ulaşmak çok kolay!

Peki, ebeveyn olarak biz bu konuda ne yapabiliriz? Bizim yapmamız gereken doğru bilgiye ulaşıp önce kendimizi bilgilendirmek sonra da çocuğumuzu yönlendirmek olacaktır. Ben bu gün size Türkiye'ye yeni giren bir üründen bahsetmek istiyorum. Bu serinin adı Clean Start yani temiz bir başlangıç. Temiz başlangıç hayatın yeni dönemine, ileriye dönük cilt yatırımına ve en önemlisi sağlıklı bir cilde... Genç cildin tüm ihtiyaçları düşünülerek üretilen seri, 3 aşamalı bir sistemden ve sekiz üründen oluşuyor.

Serinin en önemli özelliği yağlanmayı artırıcı, kurutucu ve sert maddeler, suni renklendiriciler, kokular, siyah nokta ve alerjik reaksiyon yapan içeriklerden tamamıyla arınmış olması.

Ayrıca bu serinin diğer bir özelliği gençlerden oluşan bir komisyonun profesyonellerle birlikte çalışarak ürünlerin dokularına, kokularına, ürün ambalajına hatta ürün isimlerine karar vermede etkili olmaları.

Ürünlerle tanışmak ve serideki birkaç ürünü bir arada kullanarak daha etkili sonuçlar elde etmek için Clean Start Kit ideal bir ürün.

Temizleyici, tonik, maske/peeling, nemlendirici ve gece bakım ürününden oluşuyor. Ciltte sonuçları gözlemleyebilmek için en az 4 hafta gerektiği bilinci ile kitteki ürünler 4 haftalık kullanım için. Açıldıktan sonra tekrar kapatılabilen çantası ile rahat taşınabiliyor.

Bu yeni markanın arkasındaki isim Dermalogica. Senelerdir en sağlıklı içerikleri en son teknoloji ile birleştiren marka şimdi gençlere ilerideki yıllarda minnettar olabilecekleri bir cilde sahip olabilmeleri için bu günden sağlıklı cilt bilincini oluşturmayı hedefliyor.
Yayın tarihi: 06.10.2010
« tüm yazıları
1220
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.